از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

نرخ سود بانکی کاهش یافت

شب گذشته برگه‌ای بدون سربرگ و امضا و دارای تاریخ اشتباه در فضای مجازی به سرعت دست به دست شد که خبر از یک اتفاق مهم اقتصادی و یک تصمیم شتاب‌زده بانکی که کاهش نرخ سود بانکی بود می‌داد.

آیا پاندومی کرونا صدور بیمه نامه‌های جدید را مختل می‌کند؟

اخلال در سفر، تعطیلی کارگاه‌ها، کارخانجات، کسب و کار‌های مختلف و اصناف رفته رفته ضمن افزایش مطالبات شرکت‌های بیمه سبب می‌شود که صدور بیمه نامه‌های جدید نیز با وقفه حداقل چهار ماهه روبرو شود. از آنجا که نوسان نرخ بهره مستقیما بر محصولات و سرمایه‌گذاری‌های صنعت بیمه تاثیرگذار است، این مساله تهدید اصلی پیش روی شرکت‌های بیمه زندگی به شمار می‌رود.

چالش‌ها و الزامات سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه

در چهار مرحله تدوین و اصلاح آیین‌نامۀ سرمایه‌گذاری‌ها، همواره توجه به شرایط جدید بازار و تنوع سرمایه‌گذاری‌ها لحاظ شده است لیکن با وجود اشاره به تفکیک درآمد سرمایه‌گذاری از محل منابع بیمه‌های زندگی از سایر منابع، روش کامل و جامعِ اجرایی، برای این موضوع ارائه نشده است.

سودآوری مهم‌ترین اصل تعیین قیمت شرکت‌ها است

رییس سازمان بورس اعلام کرد: سرمایه گذاران باید در خرید سهام شرکت‌ها به این نکته توجه کنند که سودآوری یک شرکت مهم‌ترین اصل در تعیین قیمت شرکت است و اگر قیمت شرکت با سودآوری تناسب ندارد، احتیاط کنند.

شاخص بورس شنبه را چگونه آغاز کرد؟

معاملات بورس روز شنبه در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که تقاضا برای خرید سهام در گروه‌های مختلف صنعت بسیار زیاد بوده و بسیاری از نماد‌ها با صف خرید همراه هستند.

دو سکته بورس در سال ۹۸/ بزرگتر شدن بازار سرمایه ایران نیازمند چه اقداماتی است؟

بورس در سال ۹۸ یکی از استثایی‌ترین سال‌های خود را سپری کرده و بازار توانست در معاملات با رشد عجیبی رشد کند. در پنجم فروردین ماه سال ۹۸ بازار مثبت کار خود را شروع کرد، شاخص کل بورس در نخستین روز کاری سال ۹۸ با ۵۳۵ واحد افزایش به رقم ۱۷۹ هزار و ۱۹۴ واحد رسید؛ و در آخرین روز کاری در سال ۹۸ یعنی 28 اسفند این میزان به بیش از ۵۱۰ هزار واحد رسید، یعنی رشد بیش از ۳۰۰ هزار واحدی در یک سال که بورس را به اعداد عجیب و غریب نزدیک کرد.

۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای واحد‌های آسیب دیده از کرونا

جلسه هیات عامل بانک مرکزی امروز ساز وکار تامین ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعطا توسط شبکه بانکی با پشتیبانی بانک مرکزی به منظور حمایت از فعالیت‌های اقتصادی آسیب دیده بر اثر شیوع ویروس کرونا را مورد تصویب قرارداد.

کرونا، مانع شکسته‌شدن طلسم ۱۶ ساله شد

وقوع دوباره سیلاب‌ها و وارد آمدن خسارت سنگین، بار دیگر ضرورت تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی را یادآور شد. قرار بود تاسیس این صندوق تا پایان اسفندماه، بررسی و به تصویب برسد، اما تعطیلی جلسات مجلس به دلیل وقوع کرونا، آن را به تاخیر انداخت.

در سال 98 سیاستگذاری پولی فدای سیاستگذاری ارزی شد/ مدل روسی اصلاح نظام ارزی پیاده‌سازی شود

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در سال ۹۸ شاهد بودیم که در عمل هیچ یک از موضع گیری‌ها و تعهدات عبدالناصر همتی به اجرا در نیامد. به خصوص در نرخ ارز که همان سیاست ۵۰ سال گذشته است یعنی همان سیاست تثبیت شده و دخالت کننده در نرخ ارز که امروزه در اقتصاد ما هم قابل مشاهده بود.