از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

اول نیاز تولیدکننده داخلی تامین و سپس مازاد مواداولیه صادر شود

به اعتقاد سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو، یکی از موانع رونق تولید، خام فروش مواد اولیه است. این وظیفه وزارت صمت است که ابتدا نیازتولیدکنندگان داخل را تامین و اگر مواداولیه‌ای اضافه داشت، صادر کند.

شرکت‌های گروه فولاد مبارکه پیشتاز در مهار کرونا ویروس

گروه فولاد مبارکه برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ (ویروس کرونا)، با برنامه ریزی‌های دقیق و مدون، اقدامات و حمایت‌هایی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، با هماهنگی با وزارت صمت و سازمان توسعۀ معادن و صنایع معدنی، استانداری اصفهان و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان انجام داده است.

فولاد مبارکه معین کشور در مقابله با ویروس کرونا

به منظور انجام اقدامات مؤثر و اطمینان از کنترل انتشار ویروس کرونا، در شرکت فولاد مبارکه اصفهان کارگروهی با عنوان «پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا» با عضویت معاونت نیروی انسانی و سازماندهی، معاونت بهره برداری، روابط عمومی، بهداشت حرف‌های ایمنی و محیطزیست (HSE)، حراست، امور اداری، مدیریت شهری، خدمات عمومی و سایر واحد‌های ذیربط تشکیل شد که به صورت مستمر دستورالعمل‌های کاربردی لازم در فولاد مبارکه را تهیه می‌کند و برای اجرا، ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مینماید.

تحقق «رونق تولید» در سال ۹۸و عزم راسخ برای «جهش تولید»

علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکت‌های زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روز‌های سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش‌ها به موفقیت‌های جدیدی دست یابند.

بازار خودرو همچنان تعطیل است

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت می‌گوید: بازار خودرو تعطیل بوده و همه نمایشگاه‌ها بسته است و هیچ فعالیت خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

طلافروشی‌ها تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر تعطیلی واحد‌های این صنف تا ۲۰ فروردین گفت: هیچ طلا فروشی حق فعالیت تا بیستم ماه جاری را ندارد و در صورت مشاهده برخورد جدی صورت می‌گیرد.

اختصاص ۱۳۶ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات مقابله با کرونا

مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از جمع آوری مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض در حمایت از دولت در چارچوب مسوولیت اجتماعی به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا خبر داد.

صنایع قطعه‌سازی تا ۲۲ فروردین‌ماه تعطیل شد

در پی درخواست و پیگیری هر دو انجمن قطعه‌سازان مبنی بر تعطیلی این صنایع و خطوط تولید قطعه‌سازی و خودروسازی، به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کروناویروس، در نهایت با تعطیلی تا ۲۲ فروردین‌ماه به منظور پیادهسازی پروتکل‌های بهداشتی موافقت شد.

خدمات در محل، اولویت سایپایدک در ارائه خدمات پس از فروش

مدیر عملیات شرکت امدادخودرو سایپا با بیان اینکه اجرت خدمات در محل امدادخودرو سایپا رایگان است و برای ایاب و ذهاب ناوگان امدادی این شرکت نیز مبلغی دریافت نمی‌شود، گفت: امدادخودرو سایپا در راستای همکاری با کمیته اجتماعى و انتظامى ستاد ملى مدیریت کرونا، ناوگان بین جاده‌ای خود را کاهش داد تا با استفاده از این پتانسیل، خدمات در محل خود را در سطح شهر‌های کشور افزایش دهد.

با سرعت‌بخشی به طرح‌های توسعه آماده جهش تولید در صنعت مس هستیم

مهندس حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مجتمع مس سرچشمه با لطف پروردگار، حمایت دکتر سعدمحمدی مدیرعامل و هیئت‌مدیره محترم و تلاش شبانه‌روزی کارکنان عزیز و زحمتکش مجتمع موفق به اجرای برنامه تولید با سرعت‌بخشی به طرح‌های توسعه آماده جهش تولید در صنعت مس هستیم.

بسته پیشنهادی بخش خصوصی به دولت برای مقابله با اثرات اقتصادی کرونا

اتاق بازرگانی تهران با ارائه یک بسته پیشنهادی به دولت طرح‌های تولید و کوتاه‌مدت خود برای کاهش اثرات اقتصادی ویروس کرونا در ایران را ارائه کرد. کمک به بنگاه‌ها، کمک به تامین معاش حداقلی خانواده‌های ایرانی، کاهش عدم اطمینان در آینده اقتصاد و برنامه‌ریزی هدف برای عبور از این شرایط اولویت‌هایی است که بخش خصوصی اجرای آن را به دولت پیشنهاد کرده است.

نامه قائم مقام وزارت صمت به معنی بازگشایی واحد‌های صنفی نیست

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، نامه قائم مقام وزیر صنعت به سازمان‌های استانی براساس دستور رییس جمهوری برای تولید اقلام مربوط به مبارزه با کرونا و کالا‌های مورد نیاز مردم بوده و به معنی بازگشایی واحد‌های صنفی و کسبه نیست.

صادرات در سال ۹۸ از عرش به فرش رسید/ امیدی به رشد صادرات در سال ۹۹ نیست

به اعتقاد فعالان اقتصادی عدم تجمیع سیاست‌های کلان توسعه صادرات در بین مسئولان منجر به تخریب فضای کسب و کار با وجود تصویب قانون بهبود این فضا شده است که همین موضوع تبدیل به بزرگترین مانع تقویت سیستم تجاری کشور شده است و در نهایت تجارت خارجی در داخل کشور نابود می‌شود.

امسال نفت پایین ۴۰ دلار خواهد ماند

نظرسنجی رویترز نشان داد قیمت نفت امسال به دلیل تدابیری که برای متوقف کردن روند سریع سرایت ویروس کرونا در جهان اتخاذ شده و باعث از بین رفتن تقاضا شده و همچنین فروپاشی توافق اوپک پلاس که به اشباع عرضه دامن زده است، پایین ۴۰ دلار در هر بشکه خواهد ماند.

واقعیت تلخ ارزهای نفتی

حسین مدرس‌خیابانی گفت: مقام معظم رهبری با هوشمندی کامل سال جاری را «جهش تولید» نام‌گذاری کردند؛ سالی که پس از شکل‌گیری رونق در بخش‌هایی از تولید که در سایه تحریم‌های بی‌سابقه و ظالمانه کشور، فرصت رشد و شکوفایی یافته بودند، سبب شده بار دیگر توجه به داشته‌ها و توانمندی‌های بخش‌های مختلف تولیدی مورد تأکید قرار بگیرد.