تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۹:۲۹ کد خبر : 101414

هیچ خطری سکوی ۹ پارس جنوبی را تهدید نمی‌کند

حادثه سکوی ۹ SPD فازهای ۶، ۷ و ۸ میدان گازی پارس جنوبی که حدود ساعت ۱۵ امروز دچار حریق شده بود، دقایقی پیش با تلاش نیروهای آتش‌نشان خاموش شد.

پارس جنوبی

اقتصاد۲۴ – ساعاتی پیش خبر سانحه آتش سوزی در سکوی شماره ۹ منطقه پارس جنوبی اعلام شد. این سکو در چاه‌های سکوی فاز ۶، ۷ و ۸ میدان گازی پارس جنوبی قرار دارد.

یک مقام مسئول در وزارت نفت در گفتگو با خبرنگار نورنیوز با تکذیب خبر منتشر شده در برخی رسانه ها در خصوص انفجار در سکوهای پارس جنوبی گفت: بعد از ظهر امروز آتش سوزی محدودی در سکوی شماره ۹ پارس جنوبی رخ داد که با تلاش عوامل فنی به سرعت مهار شد. به گفته این مقام مسئول با تلاش کارشناسان فنی حاضر در محل خسارتهای جزیی ناشی از آتش سوزی ، به سرعت ترمیم گردید وسکوی ذکر شده وارد چرخه فعالیت عادی خود شد.

از سوی دیگر وزارت نفت در گزارشی مراحل اطفاء حریق و ادامه فعالیت این سکو را اعلام کرد.

بهرام دشتی نژاد، مدیر ارشد ایمنی، بهداشت، محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در این خصوص به شانا گفت: در نخستین اقدام این عملیات، نفرات حاضر در سکو که ١۴ نفر از کارکنان آن بودند تخلیه شدند و با توجه به وضع اضطراری در این سکو شناورها و تیم‌های عملیاتی به‌منظور خاموش کردن آتش فعال شدند.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها