تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۷ کد خبر : 127845
اقتصاد۲۴ گزارش می‌دهد؛

چه کسی مدیرعامل منطقه آزاد ماکو می‌شود؟

مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو به زودی منصوب خواهد شد. خبرنگار اقتصاد۲۴ کسب اطلاع کرد که دو گزینه برای این منظور مطرح شده‌اند.

منطقه آزاد ماکو

اقتصاد۲۴- مدیرعامل منطقه آزاد ماکو به زودی منصوب خواهد شد و این منطقه بعد از بیش از دو ماه از استعفای غلامرضا سلیمانی ، مدیرعامل جدید خود را خواهد شناخت.

سلیمانی در حالی در ابتدای خرداد ماه سال جاری استعفای خود را تقدیم مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کرد که پیشنهاد مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین وابسته به شستا(شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) را دریافت کرده بود. وی در حالی استعفا داد که حکم انتصابش را روز ۲۷ فروردین ۹۷ دریافت کرده بود و جایگزین حسین فروزان شد که مدیریت وی نیز حرف و حدیث‌هایی بسیاری را نیز بر جای گذاشته بود و حتی خبر صدور حکم جلب او نیز منتشر شد.

پس از استعفای غلامرضا سلیمانی این مسئله با واکنش های متعددی مواجه شد. بسیاری اینگونه آمدن و رفتن‌ها و ترک زودهنگام پست مدیرعاملی را از جمله پاشنه آشیل‌های مناطق آزاد در ایران می دانند و معتقدند عدم ثبات مدیریتی به مناطق آزاد لطمه می زند.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد ایران و دومین منطقه آزاد بزرگ جهان بعد از شانگهای چین است و از موقعیت استثنایی در حمل و نقل و ترانزیت کالا به واسطه اتصال به بازارهای اروپا و آسیای میانه برخوردار است.

با گذشت بیش از دو ماه از استعفای سلیمانی، خبرنگار اقتصاد۲۴ کسب اطلاع کرد که محمدامین رضازاده و محمدرضا عبدالرحیمی از گزینه های مطرح برای مدیرعاملی جدید منطقه آزاد ماکو هستند.

محمدامین رضازاده پیشتر مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور بوده و فرمانداری شهرستان‌های خوی و ماکو در دولت اصلاحات را نیز در کارنامه مدیریتی خود دارد.

محمدرضا عبدالرحیمی نیز که هم‌اکنون معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است از دیگر گزینه های مطرح برای مدیرعاملی منطقه آزاد ماکو است.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها