تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۶:۲۶ کد خبر : 130342

پیش‌بینی برداشت ۱۰ تن بادام زمینی در شهرستان کوثر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر از پیش‌بینی برداشت ۱۰تن بادام زمینی در این شهرستان خبر داد و گفت: بادام زمینی جزء محصولاتی با ارزش افزوده بالا است که توسعه کشت آن می‌تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی کند.

برداشت بادام زمینی

اقتصاد۲۴ – پیش‌بینی برداشت ۱۰تن بادام زمینی در شهرستان کوثر خیبر علی جلیلی ظهر امروز در بازدید از زمین‌های زیرکشت بادام زمینی در شهرستان کوثر از پیش‌بینی برداشت ۱۰ تن بادام زمینی خبر داد و اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری بیش از۱۰ تن بادام زمینی از این میزان اراضی زیر کشت برداشت شود.

وی افزود: بادام زمینی جزء محصولاتی با ارزش افزوده بالا است که توسعه کشت آن می‌تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی کند، به‌ویژه اینکه این محصول از لحاظ فنی و تخصصی این قابلیت و توانایی را دارد که در تناوب با غلات قرار گرفته و به اصلاح و بهبود حاصل‌خیزی خاک نیز کمک قابل توجهی بنماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر تصریح کرد: رقم کاشته شده بادام زمینی در سطح سه هکتار رقم نورت کارولینا ۲ بوده و با غلات تناوب زراعی خوبی دارد.

وی اذعان داشت: دانه بادام زمینی دارای ۳۰ تا ۴۵ درصد روغن و ۲۵ درصد پروتئین بوده از آنجائی‌که این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می‌شود بنابراین کشت این محصول به حاصل‌خیز نمودن خاک کمک نموده و درآمد خوبی برای کشاورزان نیز خواهد داشت.

جلیلی گفت: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکارهای موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید محصول بادام زمینی است و کشت مکانیزه این محصول به‌خاطر کاهش هزینه‌ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره‌وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار بوده و افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها