تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۰ کد خبر : 134580

مشاغل پزشکی و ۲۰ صنف دیگر مشمول سامانه مودیان می‌شوند

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه تمام حرف و مشاغل پزشکی تا ۱۵ شهریور مشمول سامانه مودیان قرار خواهند گرفت می‌گوید بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان شهریورعلاوه بر پزشکان ۲۰ صنف دیگر زیر پوشش این سامانه قرار می‌گیرند.

کارتخوان 1

اقتصاد۲۴ – مشاغل پزشکی و ۲۰ صنف دیگر مشمول سامانه مودیان می‌شوند امیدعلی پارسا با اشاره به اینکه به منظور ایجاد عدالت مالیاتی و اجتماعی تمام مردم باید تحت سامانه مودیان یا پایانه فروشگاهی قرار بگیرند، گفت: این در حالی است با وجود حکم قانونگذار در تبصره ۶ قانون بودجه، این کار برای حرفه پزشکی با تاخیر انجام شد.

وی ادامه داد: علاوه بر حرف و مشاغل پزشکی مابقی حرف هم مشمول این قانون خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان شهریور ۲۰ صنف دیگر در مشمول این سامانه قرار گیرند.

معاون وزیر اقتصاد و دارائی ادامه داد: امیدوارم قاطبه پزشکان کشور قانونمند عمل کنند درحقیقت این گام، حرکتی در جهت عدالت مالیاتی و اجتماعی است و در این راستا با مشکلی مواجه نیستیم.

پیش از این صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۳۱ مرداد مهلت داشتند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند. این مهلت، به دلیل نبود برخی زیر ساخت‌ها تا ۱۵ شهریور افزایش تمدید شده است.

منبع: ایرنا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها