تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۰ کد خبر : 135365

کاهش ۱۰ میلیارد دلاری درآمد هواوی بخاطر تحریم های آمریکا

بعد از اینکه نام هواوی به لیست سیاه تجاری آمریکا اضافه شد انتظار می‌رفت این شرکت با کسری و کاهش درآمد قابل ملاحظه‌ای رو به رو شود. با این حال غول تکنولوژی چین با تعدیل و تنظیم پیش‌بینی‌هایش اعلام کرده که احتمالا در بخش تجارت مشتریانش با کاهش درآمد ۱۰ میلیارد دلاری رو به رو خواهد شد که تقریبا یک سوم کمتر از پیش‌بینی‌های اولیه آن‌هاست.

هواوی پس از قرار گرفتن در لیست سیاه آمریکا

اقتصاد۲۴ با اینکه تجارت هواوی طی چند وقت اخیر تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار گرفته اما گزارش مالی نیمه نخست امسال این شرکت نشان از رشد ۲۳ درصدی درآمد آن نسبت به سال گذشته داشت و کمپانی چینی توانست ۱۱۸ میلیون دستگاه اسمارت‌فون به فروش برساند.

قائم مقام هواوی «اریک ژو» در جلسه پرسش و پاسخی که بعد از معرفی چیپست هوش مصنوعی این شرکت با نام Ascend 910 برگزار شد زیان بخش موبایل هواوی را ۱۰ میلیارد دلار برآورد کرد. با توجه به گفته‌های ژو تحریم‌ها مطمئنا بر استراتژی‌های تجارت هواوی تأثیرگذار بوده‌اند اما زیانی که متوجه بخش اسمارت‌فون این شرکت شده در آن حدی نیست که پیش‌بینی‌های اولیه نشان داده است.

هواوی اخیرا هم یک مهلت مجدد ۹۰ روزه موقت برای دریافت لایسنس‌های تجاری از وزارت بازرگانی آمریکا دریافت کرده است. با این حال شرکت چینی این مهلت ۹۰ روزه را بی معنی خوانده و اعلام کرده که این شرکت و کارمندانش کاملا آماده هستند تا تحت فشارها و تحریم‌ها و با وجود عدم دریافت لایسنس شرکت‌های آمریکایی همچنان به کار خودشان با تمام توان ادامه دهند.
منبع: gsmarena

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها