تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۲ کد خبر : 146649

اپل کلمه اسلوفی را به نشان تجاری تبدیل می‌کند

اپل کلمه «اسلوفی» را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا (USPTO) ثبت کرد تا با تبدیل این کلمه به نشان تجاری، شرکت ها را از توسعه اپلیکیشن برای این قابلیت منع کرده و آنرا در انحصار خود نگه دارد.

apple-trademarks-slofie-feature

اقتصاد۲۴ زمانی که اپل در رویداد هفته گذشته خود برای قابلیت سلفی در حالت اسلوموشن آیفون ۱۱ از کلمه «اسلوفی» (Slofie) استفاده کرد، تماشاچیان به این کلمه من در آوردی خندیدند و گمان کردند کمپانی کوپرتینویی این کلمه را برای شادی تماشاچیان ساخته. اما ظاهراً این کلمه به مذاق مدیران این کمپانی خوش آمده چون قرار است آنرا به نشان تجاری تبدیل کنند.

اپل قصد دارد با تبدیل کلمه اسلوفی به نشان تجاری، کمپانی های دیگر را از توسعه اپلیکیشن برای این قابلیت منع کند. قابلیت اسلوفی با معرفی خانواده آیفون ۱۱ معرفی شد و کمپانی کوپرتینویی قصد دارد این ویژگی در انحصار آیفون ها بماند. اپل با پرداخت ۴۰۰ دلار این نام را ثبت کرده است.

اپل هنوز اپلیکیشن اسلوفی را توسعه نداده و این قابلیت در دوربین آیفون ۱۱ «اسلو-مو» (slo-mo) نامگذاری شده.

در حالت اسلوفی می توان با دوربین سلفی آیفون ۱۱ تصویربرداری با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه انجام داد و با کم کردن سرعت ویدیو، خروجی خلاقانه ای ایجاد کرد. اپل در رویداد رونمایی از خانواده آیفون ۱۱ تاکید زیادی روی این قابلیت کرد و به دنبال این است تا به کمک آن فروش آیفون ها را زیاد کند.

جالب است بدانید سال ۲۰۱۱ یک شرکت ارتباطات بیسیم در هنگ کنگ که حالا ورشکست شده، کلمه SlowFi را ثبت تجاری کرده بود.
منبع: دیجیاتو

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها