تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۴ کد خبر : 146691
برگزاری کارگاه آموزش عروسک سازی برای 20 کودک کار؛

توانمندسازی کودکان کار در قشم آغاز شد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز فعالیت کارگاه عروسک سازی برای بیش از ۲۰ نفر از کودکان کار قشم و اعضای خانواده آنها خبر داد.

آغاز توانمندسازی کودکان کار در قشم

اقتصاد۲۴طاهره شهرکی با اشاره بر خبر آغاز توانمندسازی کودکان کار قشم، اضافه کرد: این کارگاه با همکاری اداره بهزیستی شهرستان قشم با هدف ایجاد اشتغال، درآمد زایی، توسعه و ترویج ساخت صنایع دستی برای بیش از ۲۰ نفر از کودکان کار و خانواده های آنها برگزار می شود.

شهرکی اضافه کرد: همچنین با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد قشم خانواده های کودکان کار حاضر در این کارگاه عروسک سازی می توانند از خدمات بیمه اجتماعی بهره مند شوند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم درباره نحوه عملکرد کارگاه عروسک سازی کودکان کار قشم، تصریح کرد: در این کارگاه در راستای معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری و طبیعت جزیره زیبای قشم، ساخت عروسک گونه های جانوری بومی جزیره قشم (مانند دلفین و لاکپشت) به هنرجویان آموزش داده می شود، همچنین علاوه بر پیش خرید عروسک های تولید شده، بخشی از مواد اولیه مورد نیاز توسط سازمان منطقه آزاد قشم در اختیار این خانواده ها قرار می گیرد.

به گفته شهرکی؛ در حال حاضر بیش از یک هزار هنرمند قشمی در ۲۳ روستای جزیره در حوزه صنایع دستی مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی روزهای گذشته با حضور ۴۰ نفر در روستاهای شیب دراز و دیرستان نیز کارگاه عروسک سازی برگزار شده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: تشکیل دوره ها و کارگاه های آموزشی صنایع دستی در قشم فرصت مناسبی برای فعالان و علاقه مندان این حوزه در جزیره است که علاوه بر کسب درامد و ایجاد اشتغال بتوانند برای معرفی بیشتر و بهتر فرهنگ، هنر و جاذبه های گردشگری قشم فعالیت کنند.

گفتنی است؛ مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، روز پنجشنبه از محل کارگاه آموزشی عروسک سازی کودکان کار شهر قشم و روند برگزاری این دوره ها بازدید کرد.

منبع: فرینا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها