تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۳ کد خبر : 147349

قیمت طلا، قیمت دلار و قیمت سکه امروز ۳۰ شهریور ۹۸

سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۷۴ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت طلا، سکه و ارز

اقتصاد۲۴امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش جزئی نسبت به روز کاری قبل، ۴ میلیون و  ۷۴ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۲۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۷۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۷۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۰۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۱۶.۷ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی های بانکی به مرز صفر رسیده است. هم اکنون دلار در بازار آزاد با قیمت ۱۱ هزار و ۴۳۰ تومان، درهم امارات با قیمت ۳ هزار و ۱۶۲ تومان و پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۳۸۶ تومان فروخته می شود.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

 

نوعقیمت لحظه
قیمت دلار۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان
قیمت یورو۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان
قیمت پوند۱۴ هزار و ۴۳۲ تومان
قیمت درهم امارات۳ هزار و ۱۷۶ تومان
قیمت سکه بهار آزادی۴ میلیون و ۲۹ هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان
قیمت نیم سکه۲ میلیون و ۷۸ هزار تومان
قیمت ربع سکهیک میلیون و ۲۷۹ هزار تومان
قیمت سکه گرمی۹۰۹ هزار تومان
قیمت گرم طلای ۱۸۴۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان
قیمت گرم طلای ۲۴۵۴۷ هزار و ۶۰۰ تومان
قیمت هرمثقال طلایک میلیون و ۷۸۱ هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار۱۵۱۶.۷دلار
قیمت پلاتیندلار۹۴۷ دلار
قیمت انس نقرهدلار۱۸.۰۵دلار

منبع: تسنیم

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها