تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲ کد خبر : 147428

هنگام انتخاب یک خوابگاه یا پانسیون دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خیلی از دانشجویانی که به تازگی در دانشگاه شهر دیگری به دور از شهر و خانه خود پذیرفته شده‌اند، فکر می‌کنند خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون مکان‌های مشابه‌ای هستند که فرقی با یکدیگر ندارند اما درواقع هر یک از این اماکن از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌سازد.

3

اقتصاد۲۴- جدا از تمایزهایی که بین این اماکن وجود دارد و در مطالب قبلی به آن‌ها اشاره کردیم برای اینکه بتوانید یک خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون مناسب را پیدا کنید تا مدت زمانی را در آن اقامت داشته باشید باید به یکسری نکات مشترک در زمینه این اماکن توجه داشته باشید. بنابراین ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با نکات حائز اهمیتی در زمینه انتخاب مناسب‌ترین خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون آشنا کنیم.

نکات حائز اهمیت در زمینه انتخاب خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دخترانه مناسب

*  جمعیت خوابگاه دخترانه

اولین نکته حائز اهمیتی که لازم است در مورد انتخاب خوابگاه دخترانه به آن توجه کنید این است که خوابگاه دخترانه مدنظر شما متناسب با میزان ظرفیتی که دارد چه تعداد جمعیت را در خود جای می‌دهد؟ همانطور که می‌دانید خوابگاه‌های کم‌جمعیت به دلیل تعداد دانشجویان کمی که در آن‌ها وجود دارد از محیط آرام‌تری برخوردار هستند و سر و صدای کمتری در آن‌ها وجود دارد. اما خوابگاه‌هایی که از جمعیت بالایی برخوردارند محیط شلوغ و پر سر و صدایی دارند. از این‌رو خوابگاه‌های کم‌جمعیت می‌توانند محیط آرامی را برای دانشجویان فراهم کنند تا به بهترین شکل ممکن به مطالعه دروس خود بپردازند و آرامش بیشتری را هنگامی که در خوابگاه حضور دارند تجربه کنند. بنابراین اولین پرسشی که لازم است از سرپرست یا مدیر خوابگاه دخترانه بپرسید این است که جمعیت یا ظرفیت خوابگاه شما چه قدر است؟ سعی کنید خوابگاه‌هایی که از جمعیت کمتری برخوردار هستند را برای اقامت خود انتخاب کنید.

البته لازم است اشاره کنیم که خوابگاه‎‌های دولتی اکثراً از جمعیت بالایی برخوردار هستند از این‌رو اگر جمعیت کم خوابگاه و برخوردار بودن از محیطی آرام برای شما حائز اهمیت است به شما پیشنهاد می‌کنیم به دنبال خوابگاه‌های خودگردان، اقامتگاه یا پانسیون باشید چراکه جمعیت این اماکن از خوابگاه‌های دولتی کمتر است و از محیط آرام‌تری هم برخوردارند. البته پانسیون دخترانه نسبت به تمامی این اماکن خلوت‌تر بوده و از امکانات و محیط بهتری هم برخوردار است. اگر در کلان‌شهر تهران به دنبال یک پانسیون مناسب هستید ما به شما پانسیون دخترانه سعادت را معرفی می‌کنیم که از امکانات رفاهی و محیط آرام و لذت‌بخشی برخوردار است.

* ظرفیت اتاق‌های پانسیون دخترانه

دومین نکته حائز اهمیتی که لازم است قبل از انتخاب خوابگاه یا پانسیون دخترانه به آن توجه داشته باشید ظرفیت اتاق‌ها است. در کل هم در خوابگاه‌ها، هم در اقامتگاه‌ها و پانسیون‌ها، ظرفیت اتاق‌ها از ۲ نفر تا ۱۰ نفر است. اما شما باید سعی کنید به خوابگاه‌ها یا پانسیون‌هایی مراجعه کنید که حق انتخاب اتاق با خود شما باشد تا بتوانید از بین اتاق‌های ۲ نفره تا ۱۰ نفره گزینه مد نظر خود را انتخاب کنید. البته لازم است اشاره کنیم که در خوابگاه دخترانه از نوع دولتی، امکان انتخاب اتاق برعهده دانشجویان نیست. به گونه‌ای که خود سرپرستان خوابگاه دولتی اتاق‌های دانشجویان را براساس بازه سنی و نوع رشته‌ای که آن‌ها در آن تحصیل می‌کنند، تفکیک می‌کنند. از این‌رو انتخاب اتاق براساس ظرفیتی که دارد در خوابگاه‌های دولتی برعهده دانشجو نیست. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ خوابگاه‌های خودگردان، اقامتگاه‌ها یا پانسیون‌ها بروید چراکه در این اماکن انتخاب اتاق برعهده خود شما است و هیچ‌گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

سعی کنید برای اینکه محیط اتاق شما در خوابگاه یا پانسیون دخترانه از سر و صدای کمتری برخوردار باشد به سراغ اتاق‌هایی با ظرفیت ۲، ۴ و حداکثر ۶ نفره بروید. البته لازم است بدانید که اجاره بهای اتاق‌هایی که تعداد ظرفیت آن‌ها کمتر باشد، بیشتر است. درواقع هرچه تعداد ظرفیت اتاق‌های خوابگاه یا پانسیون کمتر باشد اجاره بهای آن نیز بیشتر می‌شود برای مثال اجاره بهای اتاق ۸ نفره از ۱۰ نفره بیشتر است و اجاره بهای اتاق ۶ نفره از اتاق ۸ نفره بیشتر است و به همین صورت اجاره بهای اتاق ۲ نفره از تمامی اتاق‌ها بیشتر است.

* استحکام ساختمان اقامتگاه دخترانه

نکته حائز اهمیت دیگری که حتما باید به آن توجه داشته باشید، میزان قدمت و استحکام ساختمان یا بنای اقامتگاه دخترانه است. همانطور که می‌دانید هر چه سال ساخت ساختمان اقامتگاه یا خوابگاه بیشتر باشد آن ساختمان از استحکام کمتری در برابر اتفاقاتی مانند زلزله یا آتش‌سوزی برخوردار است. بنابراین تا جایی که می‌توانید به دنبال خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیونی باشید که تقریبا تازه ساخت باشد تا ساختمان آن از استحکام بالایی در برابر زلزله یا آتش‌سوزی برخوردار باشد.

یکی از کلان‌شهرهایی که اکثر دانشجویان، کارمندان و کارآموزان برای ادامه تحصیل و کار به آن مهاجرت می‌کنند و در آن به دنبال خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون مناسب می‌گردند کلان‌شهر تهران است. از این‌رو قصد داریم شما را با یکی از بهترین پانسیون‌های این کلان‌شهر، پانسیون دخترانه سعادت که در منطقه سعادت‌آباد قرار دارد آشنا کنیم. پانسیون دخترانه سعادت‌ از امکانات رفاهی مناسبی شامل: آشپزخانه، فضای نشیمن، اتاق خواب‌های ۲ تخته و ۴ تخته، اتاق خواب میهمان، کتابخانه، ۳۲ دوربین مداربسته و سرویس بهداشتی برخوردار است. لازم است اشاره کنیم که آشپزخانه این پانسیون دخترانه از امکاناتی شامل: یخچال، ماشین لباسشویی، میز ناهارخوری، گاز، هود و … برخوردار است که به راحتی می‌توانید در آن آشپزی کرده و غذا میل کنید. در اتاق نشیمن نیز می‌توانید به استراحت بپردازید، تلویزیون تماشا کنید و با استفاده از وسایل ورزشی که در این قسمت قرار گرفته است، ورزش کنید. برای مطالعه نیز می‌توانید از کتابخانه این پانسیون استفاده کنید. آدرس دقیق و راه‌های ارتباطی با این مجوعه به شرح زیر است:

* آدرس: تهران ، سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج، خیابان علی اکبر(۱۲)، بعد از تقاطع اول (بین بهزاد و مجد)، پلاک ۷

* شماره‌ های تماس: ۲۲۰۶۸۸۲۳-۰۲۱ و ۰۹۳۶۳۳۷۱۱۲۸

 

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها