تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۱ کد خبر : 158068

قیمت طلا، قیمت دلار و قیمت سکه امروز ۲۱ مهر ۹۸

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

سکه دلار

اقتصاد۲۴امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به روز کاری قبل، ۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۲۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۴۸ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۸۸ دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند حباب قیمت سکه تمام و نیم‌سکه با توجه به نبود تقاضا در بازار، به صفر رسیده است؛ آن‌طور که محمد کشتی‌آرای می‌گوید: چند هفته‌ایست که تقاضایی برای خرید سکه در بازار وجود ندارد و هم‌اکنون این بازار در رکود شدید است.

در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. بازاری‌ها می‌گویند: تقاضای کاذب دیگر برای دلار نداریم و با توجه به افت و خیزهایی که در سال قبل داشت و آرامش نسبی ماه‌های اخیر دیگر کسی به‌نیت سرمایه گذاری وارد این بازار نمی‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۳۸۹ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۶۸ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۶۲۲ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم۳ میلیون و ۹۷۹ هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی۲ میلیون و ۲۸ هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و ۲۲۹ هزار تومان
قیمت سکه گرمی۸۴۸ هزار تومان
قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار۴۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان
قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار۵۴۱ هزار و ۱۰۰ تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی۱۴۸۸.۷ دلار
نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی۱۱ هزار  و ۴۰۰ تومان
قیمت دلار در بازار آزاد۱۱  هزار و ۳۸۹ تومان
قیمت یورو۱۲ هزار  و ۶۰۰ تومان
قیمت درهم امارات۳ هزار و ۱۶۸ تومان
قیمت پوند۱۴ هزار و ۶۲۲ تومان
قیمت ارز مسافرتی۱۲ هزار و ۶۵۰ تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها۱۱ هزار و ۷۱ تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها۱۲ هزار و ۲۲۴ تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها۱۴ هزار و ۵۰ تومان

منبع: تسنیم

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها