تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۲ کد خبر : 158522

قیمت طلا، قیمت دلار و قیمت سکه امروز ۲۲ مهر ۹۸

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۳ میلیون و ۹۶۲ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

سکه دلار

اقتصاد۲۴امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به روز کاری قبل، ۳ میلیون و ۹۶۲ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۵۹ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۷ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۲۸ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۴۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۸۷.۷ دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند حباب قیمت سکه تمام و نیم‌سکه با توجه به نبود تقاضا در بازار، به صفر رسیده است؛ آن‌طور که محمد کشتی‌آرای می‌گوید: چند هفته‌ایست که تقاضایی برای خرید سکه در بازار وجود ندارد و هم‌اکنون این بازار در رکود شدید است.

در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. بازاری‌ها می‌گویند: تقاضای کاذب دیگر برای دلار نداریم و با توجه به افت و خیزهایی که در سال قبل داشت و آرامش نسبی ماه‌های اخیر دیگر کسی به‌نیت سرمایه گذاری وارد این بازار نمی‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۳۵۳ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۴۷ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۵۲۶ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید۳ میلیون و ۹۶۲ هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم۳ میلیون و ۹۵۹ هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی۲ میلیون و ۲۷ هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و ۲۲۸ هزار تومان
قیمت سکه گرمی۸۴۹ هزار تومان
قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار۴۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان
قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار۵۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و ۷۵۴ هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی۱۴۸۷.۷ دلار
نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی۱۱ هزار  و ۳۵۰ تومان
قیمت دلار در بازار آزاد۱۱  هزار و ۳۵۳ تومان
قیمت یورو۱۲ هزار  و ۵۵۳ تومان
قیمت درهم امارات۳ هزار و ۱۴۷ تومان
قیمت پوند۱۴ هزار و ۵۲۶ تومان
قیمت ارز مسافرتی۱۲ هزار و ۵۸۷ تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها۱۱ هزار و ۲۲ تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها۱۲ هزار و ۱۶۳ تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها۱۳ هزار و ۹۰۵ تومان

منبع: تسنیم

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها