تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۵ کد خبر : 158752
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند:

تراز تجاری منطقه آزاد اروند مثبت است

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هم اکنون در باثبات‌ترین دوران به سر می‌بریم؛ تراز تجاری ما مثبت و سابقه صادراتی بالا است.

تراز تجاری منطقه آزاد اروند - سید علی موسوی

سید علی موسوی در نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در تشریح تراز تجاری منطقه آزاد اروند افزود: رویکرد صادراتی منطقه آزاد اروند بیشتر از رویکرد وارداتی آن است که هم اکنون بیش از ۲۵۰۰ فعال اقتصادی در اتاق بازرگانی آبادان و خرمشهر و بیش از ۲۰ هزار نفر در بخش اصناف فعالیت دارند.
وی گفت: در ۶ ماهه سال ۹۸ ورود ماشین آلات و مواد اولیه ۸۶۰ درصد رشد داشته است؛ هم چنین  بیش از ۱۷۰ واحد صنعتی فعال نیز در حال حاضر در منطفه فعال است.
معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند ادامه داد: هم اکنون منطقه آزاد اروند به عنوان بزرگترین منطقه آزاد از لحاظ جمعیتی است و با اطمینان میتوان گفت هم اکنون در باثبات ترین دوران به سر می بریم ؛ تراز تجاری ما مثبت و سابقه صادراتی بالا است؛ همچنین ۵۰ درصد کل اشتغال مناطق آزاد کشور در این منطقه است.
موسوی با اشاره به تولیدات منطقه ادامه داد: در شش ماهه اول سال ۹۷ صادرات تولیدات منطقه ای ۵۱ میلیون دلار بود که در شش ماه اول سال ۹۸ این رقم به ۸۶ میلیون دلار رسید که نشان از رشد ۵۱ درصدی می دهد.
وی افزود: تولیدات سرزمین اصلی از طریق بندر آبادان و خرمشهر در ۶ ماهه اول سال ۹۷ حدود ۲۸۱ میلیون دلار بود که در شش ماهه اول سال۹۸ این عدد به ۶۴۰ میلیون دلار رسید که ۱۲۷ درصد رشد صادرات در مرز شلمچه آبادان و خرمشهر را نشان می دهد.
معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند گفت: ترانزیت خارجی در ۶ ماهه امسال در این منطقه رشد ۳۴ درصدی داشته و از رقم ۹۳ میلیون دلار سال گذشته به عدد ۱۲۵ میلیون دلار رسیده است.
موسوی میزان اشتغال ۱۳۸ پروژه را ۶ هزار و غیر مستقیم بیش از ۱۸ هزار اعلام کردو گفت: در نیمه نخست سال سرمایه گذاری انجام شده به ۵ هزار و ۵۹۹ میلیارد ریال رسید که ۵۱ درصد رشد نشان می دهد.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این منطقه بیان کرد: هم اکنون ۱۸۰ فرصت سرمایه گذاری در منطقه تعریف شده که ۳۵ مورد از آن‌ها تبدیل به بسته سرمایه گذاری شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها