تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۲۳:۰۷ کد خبر : 165092
یک مسئول:

سیلاب در لرستان نداشتیم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: پس از بارندگی‌های اخیر در هیچ یک از رودخانه‌های استان سیلابی ایجاد نشده است.

سیل سیل

اقتصاد۲۴- رضا میرزایی در جمع خبرنگاران در خصوص قطع راه ارتباطی ۸۰۰ خانوار در منطقه بن لار زیودار شهرستان پل‌دختر اظهار کرد: حداکثر افزایش آبدهی رودخانه مادیان رود در بارندگی‌های اخیر معادل شش مترمکعب در ثانیه بوده و سیلابی در این رودخانه ایجاد نشده است.

وی در خصوص وضعیت رخداد سیلاب پس از بارندگی‌های اخیر بیان کرد: با توجه به خشکی زمین، دمای نسبتاً بالای هوا و افزایش تبخیر و همچنین دبی پایه بسیار کم رودخانه‌ها، در هیچ‌یک از رودخانه‌های اصلی لرستان سیلابی نداشتیم و وضعیت رودخانه‌های استان کاملاً عادی است.

میرزایی بیان کرد: متصدیان ایستگاه‌های آب‌سنجی شرکت آب منطقه‌ای لرستان در مناطق مختلف استان مستقرند و آمار آبدهی رودخانه‌ها را به‌طور دقیق در اختیار اداره مطالعات این شرکت گذاشته و پس از پایش آمارها وضعیت آبدهی رودخانه‌ها در اختیار مدیریت بحران و مردم قرار می‌گیرد.

وی آخرین وضعیت آبدهی رودخانه‌های اصلی استان را پس از بارندگی‌های دو روز اخیر بدین شرح اعلام کرد: حداکثر آبدهی رودخانه‌های خرم‌آباد در منطقه علوی شش مترمکعب در ثانیه، کرگانه سه مترمکعب در ثانیه، چولهول هشت مترمکعب در ثانیه، مادیان رود در کلات زیودار شش مترمکعب در ثانیه، رودخانه کشکان در ورودی شهر پل‌دختر ۸۰ مترمکعب در ثانیه، تیره دورود ۱۰ مترمکعب در ثانیه و ماربره دورود هشت مترمکعب در ثانیه بوده است.

منبع: ایسنا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها