تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۸ کد خبر : 171984
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴:

قیمت ۲.۵ تا ۳.۵ میلیونی برای خرید خانه در طرح ملی مسکن بالا است

خضری گفت: تعیین قیمت متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون برای خرید خانه در طرح ملی مسکن رقم بالایی است و دولت باید از طریق ارائه یارانه، زوج‌های جوان، افراد کم‌درآمد و حتی زنان سرپرست خانوار را حمایت کند.

طرح ملی مسکن

اقتصاد۲۴- رکود در بازار مسکن از سال گذشته به بالاترین حد خود رسید، به طوری که طبق آخرین آمار نرخ اجاره بها فقط در تهران در تابستانی که گذشت به ۲۴ درصد رسیده بود که اخیراً شاهد مهاجرت معکوس و حاشیه‌نشینی هم هستیم.

دولت در هفته‌ای که گذشت طرح ملی مسکن را کلید زد و امید می‌رود که این طرح بتواند در کاهش رکود این بازار موثر واقع شود.

رسول خضری، نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس در این رابطه به اقتصاد۲۴ گفت: متاسفانه دولت دوازدهم با تعطیلی طرح مسکن مهر و عدم جایگزین مناسب برای آن در واقع اقدام جدی در حوزه مسکن از خود نشان نداد.

وی افزود: همین که دولت کاری برای حوزه مسکن انجام نداده، خود مهم‌ترین عامل تشدید رکود بازار مسکن است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص طرح ملی مسکن تصریح کرد: دولت باید کسانی که تازه ازدواج کردند و وارد زندگی متاهلی شده‌اند و افرادی که زیر خط فقر هستند را در اولویت قرار دهد. مشکل مسکن یک شبه بوجود نیامده که یک شبه حل شود پس نیاز به زمان دارد تا نتیجه مطلوب دهد و لازمه آن فراهم کردن زیرساخت است که متاسفانه فعلاً فقط با گفتار درمانی کار را پیش می‌برند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس اظهار داشت: تورم امسال در کشور در حداقل‌ترین حالت ۴۲ درصد ثبت شده که با توجه به شرایط موجود امکان دارد که این رقم افزایش هم پیدا کند. از طرفی رشد اقتصادی نیز منفی است که وقتی محاسبه کنیم درمی‌یابیم که اوضاع اقتصادی کشور به هیچ وجه خوب نیست.

قیمت خرید خانه در طرح ملی مسکن بالا است

وی افزود: تعیین قیمت متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون برای خرید خانه در طرح ملی مسکن رقم بالایی است و دولت باید از طریق ارائه یارانه، زوج‌های جوان، افراد کم‌درآمد و حتی زنان سرپرست خانوار را حمایت کند. از طرفی می‌توان وام‌هایی را به آن‌ها پرداخت کرد که اقساط آن بلندمدت، کم‌بهره یا بی‌بهره باشد، زیرا بسیاری از مردم خارج از این قاعده توانایی صاحب‌خانه شدن را ندارند.

خضری خاطرنشان کرد: عملکرد و سیاست‌های وزیر سابق راه و شهرسازی دولت روحانی (عباس آخوندی) بسیار بد بود و ایشان صرفاً به دنبال کارها و تفکرات خودش رفت و توجهی خاص به بخش مسکن و حتی راه نداشت، ولی آقای اسلامی فردی بسیار توانمند و مقتدر در این حوزه است. ای کاش ایشان از اول دوره ریاست جمهوری آقای روحانی به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب می‌شدند که اینقدر زمان را از دست نمی‌دادیم.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها