تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۱:۱۶ کد خبر : 40070

نود: پرسپولیس در دیدار با پدیده متضرر شد

برنامه نود این هفته از ساعت ۲۲:۴۰ دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت ۲۳:۵۶ به پایان رسید.

برنامه نود

اقتصاد۲۴ – ابتدای برنامه عادل فردوسی پور یاد و خاطره ۲۲ بهمن را گرامی داشت.

سپس کلیپ تصاویر جذاب دیدارهای هفته گذشته پخش شد.

گزارشی از دیدار تیم های پرسپولیس و پدیده به همراه حاشیه های این دیدار پخش شد.

فردوسی پور با اشاره به برنامه نود هفته گذشته و پخش تصویری از حمید سوریان که با واکنش جامعه کشتی روبرو شده بود گفت: به هیچ عنوان با پخش این تصویر قصد جسارت به حمید سوریان عزیز را نداشتیم و سوریان از افتخارات ورزش ایران و ورزشکاری فوتبالی و دوست داشتنی است و فقط قصد داشتیم حس و حال کنونی مردم ایران پس از باخت تیم ملی فوتبال کشورمان به ژاپن را نشان دهیم و منظور دیگری نداشتیم.

گزارش نود درجه با ادبیات طنز فوتبالی پخش شد و شامل سوژه هایی چون حرکات عجیب و جالب رحمتی در بازی پیکان، افزایش طبقات خانه همسایه تماشاگر معروف نساجی، کار سخت کی‌روش برای مواجهه با منتقدان خشمگین کلمبیایی، سکوت قلعه نویی در کنفرانس خبری و پایین رفتن نیمکت های ورزشگاه آزادی بود.

ترین‌های هفته گذشته لیگ برتر پخش شد و شامل بخش‌های زیر بود:

حرکات تکنیکی هفته: آرمان قاسمی، آنتونی استوکس، امیرحسین باقرپور، کیوان امرایی، وحید نامداری، رحمان جعفری، رضا خالقی فر، فرشید باقری، ساسان شیرمردی، حسین شنانی، اسماعیل گونسالوس

نجات برتر هفته: محمد دانشگر (استقلال مقابل پیکان)

موقعیت از دست رفته هفته: (سایپا مقابل سپیدرود)

پاس گل برتر هفته: محمد دانشگر (استقلال مقابل پیکان)

مهار برتر هفته: رحمان احمدی (پارس جنوبی مقابل فولاد)

گل برتر هفته: اشکان دژاگه (تراکتورسازی مقابل نفت مسجد سلیمان)

گزارشی از دیدار تیم های فوتبال استقلال خوزستان – ماشین سازی و ترکتورسازی – نفت مسجد سلیمان پخش شد.

به دلیل فرصت کوتاه برنامه نود این هفته مصاحبه های مربیان و بازیکنان پخش نشد.

گزارشی از بازی های زیبای فرهاد مجیدی مربی تیم فوتبال استقلال پخش شد که طی آن گل های مجیدی در دیدارهای آبی پوشان پایتخت به نمایش درآمد.

در بخش بعدی گزارشی از دیدارهای آبی های پایتخت پخش شد.

مسعود مرادی کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود که به بررسی صحنه های حساس دیدارهای پخش شده پرداخت.

داوری مسابقه پارس جنوبی – فولاد: برخورد دروازه‌بان فولاد با مهاجم پارس جنوبی خطا نبود و توپ بین هر دو نفر قرار داشت و شانس بازی داشتند و سپس برخورد کردند و پنالتی نبود.

داوری مسابقه سپیدرود – سایپا: برخورد مدافع سپیدرود با مهاجم سایپا در محوطه جریمه خطا نبود و پای بازیکن مدافع کنار پای مهاجم روی زمین فرود آمد و پنالتی نبود.

داوری مسابقه نساجی – ذوب آهن: تکل مدافع ذوب آهن روی پای محمد آبشک پس از شوت مهاجم نساجی خطا نبود. لگد روی پای خلعتبری که باعث پارگی رباط پایش شد خطای شدید و پس از زدن توپ پای بازیکن را زد و باید دقیقه ۸۳ برای ذوب آهن پنالتی و اخراج اعلام می‌شد.

داوری مسابقه نفت آبادان – سپاهان: خطای روی مهاجم سپاهان بیرون از محوطه جریمه اعلام شد و در بدبینانه‌ترین حالت روی خط محوطه جریمه است که باید پنالتی اعلام می‌شد و خطا هم درست بود.

داوری مسابقه پرسپولیس – پدیده: پنالتی پرسپولیس درست بود و مدافع پدیده پای چپ مصلح را زد و جلوی حمله موثر را گرفت و نیازی به اخطار هم نداشت. ضربه شدید با آرنج به صورت نوراللهی خطای شدید است و باید با کارت قرمز مستقیم جریمه می‌شد.

داوری مسابقه پیکان – استقلال: برخورد مومنی مهاجم پیکان با رحمتی خطای پنالتی نبود و پس از برخورد مومنی می‌توانست از دروازه‌بان رد شود، اما خودش را زمین زد و باید به بازیکن پیکان کارت زرد برای شبیه سازی نشان داده می‌شد که نشد.

گزارشی از دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال (سپاهان – سپید رود رشت، ماشین سازی – صنعت نفت، نساجی مازندران – تراکتورسازی و پدیده شهر خودرو – استقلال خوزستان) پخش شد.

تصاویری از دیدار جنجالی تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان پخش شد.

مسعود مرادی به بررسی صحنه های حساس دیدارهای باقیمانده پرداخت.

داوری مسابقه پدیده – استقلال خوزستان: سرنگونی بازیکن پدیده در برخورد با مدافع استقلال خوزستان خطا نبود و مهاجم می خواست پنالتی بگیرد. مدافع استقلال خوزستان پشت مهاجم پدیده در محوطه جریمه دست گذاشت اما پنالتی رخ نداد و خطا نبود.

داوری مسابقه نساجی – تراکتورسازی: سرنگونی احسان حاج صفی در محوطه جریمه خطا نبود و مدافع هم با دست هلی نداد. سرنگونی ساسان انصاری در برخورد با دروازه بان حریف در شرایط تک به تک خطا بود و دروازه بان در آخرین لحظه با دست مچ پای مهاجم سپاهان را زد و باید پنالتی اعلام می شد که نشد.

داوری مسابقه ماشین سازی – نفت آبادان: سرنگونی بازیکن ماشین سازی خطا بود و مدافع حریف پا انداخت و پای چپ فرید بهزادی کریمی را زد و باید پنالتی اعلام می شد.

داوری مسابقه سپاهان – سپیدرود: برخورد توپ روی پرتاب اوت به دست شهباززاده در محوطه جریمه سپاهان پنالتی نبود و اگر به دستش هم خورده باشد در شرایط طبیعی است و هند و پنالتی نبود.

سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات فوتبال روی خط تلفنی برنامه نود آمد و در خصوص دیدار جنجالی فولاد خوزستان و پرسپولیس گفت:

نامه‌ای از شورای شهر آمد که دیدار تیم‌های فولاد و پرسپولیس به جای ۲۱ بهمن، ۲۲ بهمن و پس از مراسم راهپیمایی برگزار شود.

باشگاه پرسپولیس این حق را داشت که در مورد زمان برگزاری بازی اظهار نظر کند و مسئولان باشگاه اعلام کردند که اگر ۲۱ بهمن بازی نکنیم ۲۲ بهمن نیز بازی نخواهیم کرد چرا که پنجشنبه بازی داریم و ما نیز به استانداری نامه زدیم و این مسئله را عنوان کردیم.

قرار بر این شد بازی ۲۱ بهمن برگزار شود و من صبح همان روز به اهواز رفتم و تا ظهر هیچ مشکلی نبود. بعد از آن اعلام کردند که به لحاظ امنیتی بازی برگزار نشود.

در همه جای دنیا و حتی در فرانسه دیده شده نیم ساعت قبل از بازی مسابقه ای لغو شده است وما نمی توانیم دخالت کنیم و جان مردم و امنیت خیلی مهم تر از برد و باخت است. من و سازمان لیگ اصلا نمی توانیم تصمیم گیری کنیم و اعلام کردند صبر کنید تا بررسی کنیم و حتی درهای ورزشگاه را برای هواداران باز نکردند.

لحظه ای رسید که تیم پرسپولیس وارد ورزشگاه شد و به این تیم و تیم فولاد اطلاع دادم شاید بازی برگزار نشود. وقتی تیم پرسپولیس رسید برق منطقه قطع شده بود و رفتم داخل اتوبوس به آقای برانکو و قنبرپور اعلام کردم برق قطع است و در اتوبوس بمانید. من فکر کردم برق ورزشگاه است اما برق منطقه قطع بود. وقتی دیدم مدتی که در اتوبوس هستند طولانی شد خواستم بیایند روی نیمکت که در فضای باز باشد.

این موضوع را در حضور قنبرپور به اطلاع برانکو رساندم و به او گفتم احتمال می رود بازی امروز برگزار نشود و اگر هم برگزار شود شاید مشکلاتی به همراه داشته باشد، حتی به برانکو گفتم اگر می خواهد بازی برگزار نشود به من بگوید تا اقدامات لازم صورت گیرد اما او گفت مشکلی نیست و بازی می کنیم.

ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس هم روی خط تلفنی برنامه نود آمد و درباره این بازی گفت: شب قبل از بازی فتاحی با من تماس گرفت و گفت: باید زمان بازی جابجا شود، من در جواب فتاحی گفتم نمی‌شود جابجایی صورت گیرد، اگر قرار است بازی ۲۱ برگزار نشود باید لغو شود. پرسپولیس تیم کوچکی نیست که اینگونه با آن رفتار شود.

من تماس فتاحی را به بازیکنان و کادر فنی انتقال ندادم تا تیم دچار دگرگونی نشود. صبح روز بازی باز هم با من تماس گرفتند که بازی برگزار نمی‌شود. در مسیر آمدن اتوبوس به ورزشگاه با بیرانوند تماس گرفته شد که این دیدار امروز برگزار نمی‌شود و این مسئله به گوش بازیکنان رسید و همه از این قضیه ناراحت بودند و تمرکز کل تیم برهم خورد.

به دلیل کمبود وقت برنامه این هفته نود، صحبت‌های فتاحی و عرب ناتمام ماند.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها