تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۰ کد خبر : 54435
در واکنش به سفر روحانی

مشاور نخست وزیری عراق: آنچه دشمنان در جنگ‌ها به دست نمی‌آورند، دوستان در تحریم به دست می‌آورند

مشاور نخست وزیری عراق در واکنش به سفر رئیس جمهور کشورمان به بغداد نوشت که با توجه به تحریم‌ها، ایران عراق را ریه سیاسی و اقتصادی خود می‌داند.

سفر روحانی به عراق

اقتصاد۲۴ – احسان الشمری، مشاور نخست‌وزیری عراق در واکنش به سفر رئیس جمهور کشورمان به بغداد با هشتگ کردن #تالوگ و #روحانی در صفحه توئیتر خود نوشت: چیزی که دشمنان در جنگ‌ها به دست نمی‌آورند، دوستان به هنگام تحریم به دست می‌آورند.
وی در توییت دیگری با هشتگ کردن #سفر روحانی نوشت که بعد از تحریم‌های سیاسی، ایران عراق را ریه سیاسی خود می‌داند که به وسیله آن نفس می‌کشد، همچنین در سایه تحریم‌های اقتصادی ایران عراق را ریه اقتصادی خود می‌داند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به دعوت رسمی رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، امروز (دوشنبه) در صدر یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد بغداد شد. رئیس‌جمهور در این سفر سه روزه مذاکرات دوجانبه‌ای با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در خصوص روابط فیمابین و همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور خواهد داشت.

جلسه با رئیس و نمایندگان مجلس عراق، شرکت در همایش تجاری با حضور بخش‌های دولتی و خصوصی ایران و عراق و همچنین دیدار با سایر مسئولان بلند پایه عراقی و نیز برخی نخبگان، گروه‌های سیاسی و اجتماعی این کشور از دیگر برنامه‌های روحانی در سفر به عراق است. همچنین در جریان این سفر رسمی، روحانی با حضرت آیت الله العظمی سیستانی از مراجع عظام تقلید دیدار و عتبات عالیات را زیارت می‌کند.

منبع: ایسنا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها