تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۸:۲۱ کد خبر : 54836
یک کارشناس بیمه اتومبیل در گفتگو با اقتصاد۲۴ مطرح کرد؛

توصیه به دارندگان بیمه شخص ثالث/ خودروی خود را تا ۲۰ میلیون تومان بیمه کنید

یک کارشناس بیمه اتومبیل به بیمه‌گزاران شخص ثالث توصیه کرد با توجه به افزایش قیمت خودرو و خدمات آن در کشور، بهتر است سقف تعهدات مالی بیمه خود را حداقل به میزان ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان افزایش دهند.

تصادف

اقتصاد۲۴ – محمد غلامیان در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴ درباره میزان افزایش سقف تعهدات مالی در بیمه شخص ثالث برای دارندگان خودرو افزود: تعهدات مالی ۲.۵ درصد دیه یک انسان مسلمان در نظر گرفته می شود و بر این اساس حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث در سال ۹۶ رقمی معادل ۷ میلیون بوده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ دیه کامل یک انسان در ماه حرام مبلغ ۳۰۸ میلیون تومان اعلام شد و ۲.۵ درصد این عدد، مبلغی معادل ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

غلامیان ادامه داد: برای سال ۹۸ نیز با لحاظ ضریب ۲.۵ درصد، تعهدات مالی بیمه های شخص ثالث به ۹ میلیون تومان می‌رسد . این مبلغ کمترین میزان تعهدات مالی است اما می‌توان سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را به میزان دلخواه تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان افزایش داد.

وی اضافه کرد: بهتر است با شرایط فعلی اقتصادی و قیمت خودرو، رانندگان رقم بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در سال جاری و ۹ میلیون تومان برای سال ۹۸ را برای خودروی خود در نظر بگیرند.

غلامیان اظهار کرد: مردم می‌دانند با افزایش قیمت خودرو و خدمات آن، دیگر ۹ میلیون تومان پاسخگوی تصادفات نیست و بهتر است سقف تعهدات مالی را حداقل بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان در نظر بگیرند.

این کارشناس بیمه اتومبیل افزود: اکنون شرکت های بیمه ملزم به رعایت حداقل تعهدات مالی در بیمه شخص ثالث هستند و هیچ شرکت بیمه ای حق ندارد برای سال جاری زیر تعرفه بیمه نامه ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعهدات مالی صادر کند.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها