تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۶:۵۳ کد خبر : 55977

هر درصد سوختگی ۵ میلیون تومان هزینه دارد

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری با اشاره به افزایش ۲ برابری درمان سوختگی گفت: از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین بیش از ۲۳۰ مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در بیمارستان شهید مطهری تحت درمان قرار گرفتند.

درمان سوختگی

اقتصاد۲۴ – مصطفی ده‌مرده‌ای، رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری در ارتباط با چهارشنبه آخرسال و حوادث سوختگی اظهار داشت:‌ درمان سوختگی تقریبا دو برابر شده است ولی این هزینه را وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها تأمین می‌کنند و در واقع این مسئله بیمارستان‌ها را روز‌به روز بدهکارتر کرده است.

وی افزود:‌ تعرفه درمان سوختگی در بیمارستان های دولتی همچون قبل است، ولی باید خانواده‌ها مراقب باشند که فرزندانشان دچار سوختگی نشوند، چرا که این مسئله علاوه بر آسیب به فرزند آنها، سبب بار اقتصادی برای جامعه نیز می‌شود و خانواده را تا سال‌های زیاد به لحاظ روانی، اجتماعی و اقتصادی گرفتار می‌سازد.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری ادامه داد: سوختگی با عوارضی همچون نابینایی، محدودیت حرکتی، قطع انگشتان، زخم‌های وسیع و… می‌تواند همراه باشد و عواقب آن سالهای طولانی گریبان‌گیر فرد است.

ده‌مرده‌ای با بیان اینکه سال گذشته از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین بیش از ۲۳۰ مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در بیمارستان شهید مطهری تحت درمان قرار گرفتند، گفت: برخی از این افراد با گذشت یکسال از این حادثه، همچنان در حال مداوا بوده و دچار مشکلات فراوان هستند.

وی خاطرنشان کرد: درمان سوختگی برای هر درصد حدود ۵ میلیون تومان هزینه برای کشور دارد، که بنابراین پیشگیری از این مسئله جهت کنترل عواقب روانی، اجتماعی و اقتصادی آن حائز اهمیت است.
منبع: فارس

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها