تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۲۱:۳۱ کد خبر : 56141

هند در ماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد

آمارهای رویترز نشان می‌دهد که هند د رماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است. زنگنه می‌گوید سال آ‌ینده روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت به هند می‌فروشیم.

تفت

اقتصاد۲۴ – هند در ماه فوریه روزانه ۲۶۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کردآمارهای رویترز نشان می‌دهد، میزان واردات نفت خام هند از ایران در ماه فوریه نسبت به سا‌ل‌های گذشته با ۶۰ درصد کاهش به ۲۶۰ هزار بشکه در روز رسید.

ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر تحریم‌ها را علیه ایران اعلام کرد، اما به ۸ کشور معافیت تحریمی ۶ ماهه برای واردات نفت از ایران داد، از جمله ‌آنها هند است. قرار شد هند تا ماه می ۳۰۰ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کند.

آمارها نشان می‌دهد میزان واردات نفت هند در ماه فوریه ۴ درصد نسبت به ژانویه کاهش داده است. ایران هشتمین کشور بزرگ تامین کننده نفت هند در ماه فوریه بود در حالی که جایگاه ایران در ماه ژانویه هفتم محسوب می‌شد.

آمارها نشان می‌دهد که این جایگاه نسبت به سال گذشته سه رتبه نزول داشته است. ماه گذشته سهم تهران از کل واردات نفت هند با ۵ درصد کاهش یافت.

آن طور که زنگنه وزیر نفت ایران گفته، ایران امیدوار است که در سال آینده روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت به هند بفروشد. ایران حمل رایگان و افزایش زمان بازپرداخت را به هند پیشنهاد داده است.

کل واردات نفت در ماه فوریه ۵ میلیون بشکه در روز بوده که حدود ۴.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

منبع: فارس

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها

شبکه های اجتماعی