تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۵ کد خبر : 56349

وزیر اقتصاد وارد باکو شد

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان برای حضور در ۱۳ اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان وارد باکو شد.

فرهاد دژپسند

اقتصاد۲۴ – وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بامداد امروز در راس هیئت اقتصادی وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.

فرهاد دژپسند در بدو ورود به فرودگاه بین المللی باکو، مورد استقبال مقامات اقتصادی جمهوری آذربایجان و “جواد جهانگیرزاده” سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو قرار گرفت. وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در این سفر علاوه بر شرکت در سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با رئیس جمهوری آذربایجان هم دیدار خواهد کرد.

توسعه همکاری های زیرساختی با جمهوری آذربایجان
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بر گسترش همکاری های کشورمان با جمهوری آذربایجان در حد فراتر از پروژه های زیر ساختی تاکید کرد.
فرهاد دژ پسند دربدو ورود به باکو در فرودگاه بین المللی این شهر در گفتگو با خبرنگار صدا وسیما با اشاره به دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برقراری و تقویت ارتباط با کشورهای همسایه گفت: خوشبختانه با جمهوری آذربایجان یک ارتباط تاریخی و خیلی خوبی داریم.
وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور طی امروز و فردا در باکو افزود: با توجه به اینکه دو کشور تجربه خیلی خوبی در اجرای برخی طرح های مشترک دارند در نظر داریم در این اجلاس و ملاقاتی که با رئیس جمهوری، نخست وزیر، وزرای اقتصاد و کشاورزی، رئیس بانک مرکزی و گمرک جمهوری آذربایجان خواهیم داشت در خصوص گسترش روابط اقتصادی دو کشور و دامنه آن و تعریف پروژه های جدیدبرای همکاری تبادل نظر و تصمیم گیری کنیم.
دژپسند گفت: امروز ما باید با توجه به مشترکات بسیاری که از نظر اقلیمی و فرهنگی داریم دایره همکاری ها را فراتر از طرح های زیر ساختی گسترش دهیم و خوشبختانه این زمینه در حوزه های مختلف وجود دارد.
وی گسترش همکاری های دو جانبه در حوزه روابط پولی و مالی، گردشگری ، کشت فراسرزمینی، همکاری در زمینه راه آهن، آب و برق را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد این سفر نتایج خوبی در پی داشته و زمینه مناسب و غیر قابل خدشه ای برای تعمیق و گسترش روابط دو جانبه باشد. دژپسند همچنین از مجتمع صنعتی پیرالهی باکو بازدید خواهد کرد.
سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان از امروز به مدت دو روز با تشکیل هشت کمیته کاری در حوزه های اقتصادی، مالی و بانکی و بیمه ای، گمرک و مسائل مرزی، ارتباطات، انرژی و محیط زیست، کشاورزی، امنیت غذایی و بهداشت، علمی و آموزشی و فرهنگ و گردشگری و با هدف بررسی راهکارهای گسترش همکاری های دو کشور برگزار می شود.
در پایان سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان، چند سند مربوط به نتایج این اجلاس به امضای مسئولان اقتصادی دو کشور خواهد رسید.
منبع: صداوسیما

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها

شبکه های اجتماعی