تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۸:۰۲ کد خبر : 69153
رجایی سلماسی در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴:

بانک‌ها باید ملزم به رفع ناترازی خود شوند/ یکی از مشکلات اساسی شرکت‌های تولیدی، بانک‌ها هستند

‎بنیانگذار بانک سامان با تاکید بر اینکه مسئولیت بانک مرکزی کنترل تورم و حفظ ارزش پول است، گفت: اگر بانک مرکزی از وظایف خود دور بماند، تورم و نقدینگی در کشور دو چندان می‌شود.

بانک

اقتصاد۲۴ – اله وردی رجایی سلماسی در گفتگو با اقتصاد۲۴ درباره نقش نظام بانکی در رونق تولید، افزود: نقش بانک ها در افزایش تولید و تامین منابع است به شرط آنکه که ملزم به رفع ناترازی خود شوند و سرمایه شان را افزایش دهند.

بانک ها باید بتوانند دارایی هایشان را تامین کنند

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی شرکت های تولیدی، بانک ها هستند چرا که خودشان دچار ناترازی هستند و اگر این مشکلات حل شوند، می توانند به رونق تولید در کشور کمک کنند.

رجایی سلماسی مطرح کرد: امروزه بانک ها جز جذب سپرده از مردم کار دیگری ندارند پس چه بهتر که این منابع را به واحدهای تولیدی بدهند تا هم تولید افزایش یابد و هم دارایی هایشان بازگردانده شود.

وی افزود: در بخش رونق تولید نظام بانکی می تواند در مرحله دوم قرار بگیرد چرا که مرحله اول ایجاد امکانات برای واحدهای تولیدی و افزایش درآمد مردم و اشتغال است.

بانک ها باید حجم نقدینگی شان را کاهش دهند

وی ادامه داد: اگر قدرت خرید مردم پایین بیاید تورم رکودی ایجاد می شود و واحدهای تولیدی هم نمی توانند اجناس خود را بفروشند. مهمترین مقوله، ایجاد روابط اقتصادی بین ایران و کشورهای دیگر است که بتوانند کالای خود را بفروشند.

بنیانگذار بانک سامان با بیان اینکه بانک مرکزی نباید مسئولیت هایش را از یاد ببرد، خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در بخش نظارت بر بانک ها نیز برنامه هایی دارد که اگر بانک ها تبعیت کنند و از سویی تکلیف ناترازی بانک ها مشخص شود، اثرات مثبتی را در آینده و رونق تولید شاهد خواهیم بود.

رجایی سلماسی تاکید کرد: باید بانک ها ملزم به رفع ناترازی خود شوند و سرمایه شان را افزایش دهند.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها