تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۸:۴۷ کد خبر : 71509
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار:

هشت ساخت و ساز غیر مجاز در مسیر رودخانه تیس تخریب شد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: هشت ساخت و ساز غیر مجاز در مسیر رودخانه تیس با هدف کاهش خسارت سیل، جلوگیری از نفوذ آب به واحدهای مسکونی و تخریب زیرساخت های این شهرستان تخریب شد.

سازه

اقتصاد۲۴– گرشاسب خزائنی افزود: ساخت ‌و سازهای غیرمجاز و تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها ممنوع و این اقدامات توسط امور آب شناسایی و با حکم دادستانی چابهار رفع تصرف شده است.

خزائنی گفت: این تجاوزها به حریم رودخانه‌ها و ساخت ‌و ساز در مسیل ها در زمان بارش موجب شدت گرفتن آب در رودخانه و وارد شدن خسارت شدید و تهدید جان مردم در پایین ‌دست این منطقه می‌ شود که برای پیشگیری از این اتفاق این سازه ها تخریب شده است.

وی افزود: علاوه‌ بر هشت مورد تخریب، ۹۱ مورد هشدار تخلیه دیگر از تجاوز به حریم و مسیل رودخانه بر اساس حکم دادستانی شهرستان بصورت کتبی به ساکنان در مسیل تحویل داده شده است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: کسانی که قصد ساخت‌ و ساز در زمین‌های نزدیک رودخانه و مسیل‌ها را دارند پیش از هر اقدامی از ارگانهای مرتبط و سازمان منطقه آزاد استعلام کنند.
خزائنی افزود: برای اسکان اضطراری مسافران و حادثه دیدگان سیل اقدامات لازم انجام شده است.

گفتنی است؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در راستای آمادگی در برابر سیل و بارندگی از اماکن مختلف سطح منطقه و روستاهای تیس و آبکان بازید و در جریان آخرین اقدامات قرار گرفت.
عبدالرحیم کردی را در این بازدید اعضای ستاد مدیریت بحران منطقه، شورای اسلامی و دهیار روستای تیس همراهی کردند.

وی از روند مقاوم سازی بند خاکی روستای آبکان بازدید و بر مقاوم سازی بند خاکی تیس و سرریز آن با رعایت اصول فنی جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی ناشی از بارندگی تاکید کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها