تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۳ کد خبر : 71983
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

۹ قرارداد سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منعقد شده است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: هم اکنون افزون بر ۳۰ شرکت در منطقه صنعتی معدنی خلیج فارس فعال هستند که از بین آن ها ۱۱ شرکت تولیدی با زمینه های مختلف فعالیت دارند.

ویژه

اقتصاد۲۴- حسن خلج طهرانی در پنل صنعت، معدن و تجارت سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در هرمزگان افزود: هم اکنون شرکت های فولادی چهار و نیم میلیون تن فولاد تولید می کنند که تا افق ۱۴۰۴ باید به ۱۰ میلیون تن برسد.

خلج طهرانی گفت: این منطقه دارای مزیت های فراوانی برای سرمایه گذاری است که می توان به همجواری با آب های آزاد، اتصال به شبکه ریلی سراسری، سایت دپوی مواد معدنی به وسعت ۴۰ هکتار، اسکله نفتی با ظرفیت ۱۵ میلیون تن، فراهم بودن پایانه دریایی صادرات و واردات و همجواری با پالایشگاه نفت اشاره کرد.

وی افزود: اسکله برای کشتی هایی با ظرفیت بالای ۳۰۰ هزار تن در آینده ارتقاء می یابد و اکنون در حال انعقاد قرارداد آب شیرین کن با ظرفیت تولید روزانه ۱۰۰ هزار مترمکعب در روز هستیم.

استان هرمزگان دارای ۲ منطقه آزاد کیش و قشم و ۶ منطقه ویژه اقتصادی قشم، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی سازی خلیج فارس، منطقه ویژه بندرشهید رجایی، انرژی بر پارسیان و منطقه ویژه نفتی لاوان است.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با ۱۳هزار نفر شاغل (صنایع فعال در این منطقه) در ۱۳کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.

سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان امروز دوشنبه با حضور ۵۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش ۲ روزه مهمانان زیادی از داخل و خارج کشور در حوزه های اقتصادی، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور دارند.

این همایش با ۶ محور صنعت و معدن، انرژی، حمل و نقل و عمران شهری، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.

در این همایش بین المللی رییس سازمان جهانی آتیک، انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، رسولی معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و موسوی رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران سخنرانان اولیه نخستین روز از همایش هستند.

در بخش عصر گاهی این همایش نیز پنل های مختلف سرمایه گذاری حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی توسط مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ارائه می شود.

برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان در هتل هرمز از بخش های جانبی عصرگاهی دومین روز این همایش خواهد بود.

منبع: ایرنا

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها