تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۹ کد خبر : 75776
رئیس‌کل بیمه مرکزی تشریح کرد:

نقش صنعت بیمه در توسعه امنیت سرمایه‌گذاری در کشور

غلامرضا سلیمانی گفت: استقرار نظام کارآمد تامین مالی در گرو رشد هماهنگ، مشارکت گسترده و تعامل مطلوب مثلث بورس، بانک و بیمه است.

123

اقتصاد۲۴ – غلامرضا سلیمانی که در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب افزود: اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذاران و حفظ امنیت سپرده‌ها و سرمایه‌ نهادهای پولی و مالی از ماموریت‌های صنعت بیمه است که این موضوع را با حساسیت خاصی دنبال خواهیم کرد. رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به بازنگری در آیین‌نامه شماره ۶۰ مربوط به سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: حرکت در چارچوب این آیین‌نامه، راه ورود صنعت بیمه به بازار سرمایه را هموار خواهد کرد.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت بیشتر مردم و شرکت‌های بیمه به ظرفیت نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اشاره کرد و افزود: نهادینه‌سازی فرهنگ بیمه در جامعه به رشد اقتصاد و افزایش سطح رفاه مردم منتهی خواهد شد.

رئیس شورای‌عالی بیمه با اشاره به ضرورت بومی‌سازی صنعت بیمه در کشور اظهار کرد: اداره صنعت بیمه در هنگام تحریم، شرایط خاص خودش را دارد و مشارکت بیمه‌گذاران و صاحبان سرمایه می‌تواند بازار سرمایه را به جایگزینی امن برای شرکت‌های بیمه اتکایی بین‌المللی مبدل کند.

وی افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای را با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و تغییرات نرخ ارز، ضروری ارزیابی کرد و گفت: در کنار موضوع افزایش سرمایه‌ها، بحث حاکمیت شرکتی، کنترل درون‌زا و تغییر سطح امر نظارتی را با جدیت پیگیری می‌کنیم. سلیمانی از روند سریع اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این صندوق و پرداخت مشارکتی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان تمامی واحدهای مسکونی کشور از بیمه پایه حوادث تا سقف ۳۰ میلیون تومان بهره خواهند برد. وی در پایان از فراهم شدن شرایط انتشار اوراق بهادار بیمه‌ای نیز سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با اخذ مجوزهای کافی این امکان مهم سرمایه‌گذاری نیز برای صاحبان سرمایه فراهم شود.

منبع: دنیای اقتصاد

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها