تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱۷:۱۶ کد خبر : 95005
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛

۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تأمین شده

رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود درباره تامین ارز کالاهای اساسی نوشت: از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز ۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالا‌های ضروری … تأمین شده است.

واردات کالا‌های اساسی

اقتصاد۲۴ –   عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت:

لازم دیدم، اخبارخوب میزان تأمین نیاز‌های وارداتی در ۷۰ روز اول امسال را، که در راه پیمایی با شکوه روز قدس اعلام کردم، به اطلاع برسانم: بر اساس آماری که امروز از همکاران تلاشگرم در حوزه ارزی دریافت نمودم، از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز، که عمده روز‌های فروردین ماه تعطیل بود، ۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالا‌های ضروری … تأمین شده است، و این درحالی است که آمریکایی‌ها فشار تحریم اقتصادی را به حداکثر خود رسانده اند.

از این مبلغ، بیش از ۳ میلیارد دلار آن توسط صادر کنندگان تأمین شده است. جالب اینکه،۸۰۰ میلیون دلار آن واردات در مقابل صادرات بوده است.

دراین زمینه، سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی در مورد نحوه برگشت ارز ناشی از صادرات، منطقی بودن نرخ نیما از نظر صادرکنندگان، رواج تدریجی و پر شتاب واردات در مقابل صادرات و مهمتر از همه درک شرایط خطیر اقتصادی توسط صادرکنندگان عزیز، بسیار مؤثر بوده است.

نظر شما

چندرسانه ای

برگزیده ها