تاریخ بروز رسانی: ۰۸:۴۲ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
فایل کوین چیست؟

پیش‌بینی قیمت فایل کوین

بلاکچین فایل کوین (Filiecoin) پروژه‌ای انقلابی در صنعت ذخیره سازی داده‌ها است، زیرا برای ذخیره سازی تنها نیاز به فضای هارد دارد.

پیش‌بینی قیمت فایل کوین

اقتصاد۲۴- فایل کوین یک بستر غیرمتمرکز و P ۲ P است که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، به ذخیره سازی و ارائه فضای هارد دیسک بلااستفاده کاربران می‌پردازد. به طور کلی، فایل کوین بر روی سیستم InterPlanetary File و یا به اختصار IPFS بنا شده و این امکان را به کاربران می‌دهد تا با اجاره فضای هارد دیسک خود به این پلتفرم، ارز دیجیتال FIL را کسب کنند.

به زبان ساده تر، هدف پروژه فایل کوین رفع مشکلات سیستم‌های ذخیره سازی ابری، مانند Amazon S ۳ و DropBox در فضای غیرمتمرکز بلاکچین و بازار ارز‌های دیجیتال است.

فایل کوین (Filecoin) چیست؟

پروژه فایل کوین، یک بلاکچین غیرمتمرکز و همتا به همتا است که کاربران را قادر می‌سازد تا فضای ذخیرهسازی اضافی در دستگاه‌های خود را به شبکه اجاره دهند. به همین ترتیب، کاربران دیگر نیز می‌توانند در صورت نیاز، فضای ذخیره سازی را اجاره کرده و از آن استفاده کنند. بدین ترتیب، با افزایش ورود کاربران به این شبکه، می‌توان بزرگترین منبع برای ذخیره اطلاعات را توسعه داد. از طرفی نیز، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز پروژه فایل کوین، کاربران می‌توانند داده‌های خود را به راحتی ذخیره و بازیابی کنند.

پروژه فایل کوین درواقع از سیستم نسل ۳ وب (Web ۳) الهام گرفته و قادر است تا سرویس‌های ذخیره سازی فایل‌ها را در سیستم‌های غیرمتمرکز پیاده سازی کند.

به علاوه موارد فوق، فایل کوین به عنوان لایه تشویقی بر روی سیستم IPFS به شمار رفته که کاربران را تشویق می‌کند تا در ازای دریافت ارز دیجیتال FIL، فضای ذخیره سازی خود را در شبکه به اشتراک بگذارند. به زبان ساده تر، شبکه IPFS برخلاف HTTPS و HTTP، برای ذخیره سازی فایل‌ها، به سرور‌های متمرکز وصل نمی‌شود.

تاریخچه فایل کوین (FIL)

پروژه فایل کوین در سال ۲۰۱۴، توسط فردی به نام خوان بنت، توسعه یافت. وایت پیپر فایل کوین که در همان سال انتشار یافت، با عنوان "فایل کوین، شبکه ذخیره سازی فایل مبتنی بر رمزارزها" معرفی شد. در وایت پیپر فایل کوین آمده است که این بلاکچین، همانند بلاکچین بیت کوین است، با این تفاوت که نود‌ها در شبکه فایل کوین، با استفاده از پروتکل اثبات بازیابی و یا Proof-Of-Retrievability، داده‌ها را ذخیره کنند.

لازم به ذکر است که شبکه فایل کوین توسط شرکت Protocol Labs توسعه یافته است.

نحوه کارکرد بلاکچین فایل کوین

بلاکچین فایل کوین درواقع تشکیل شده از ماینر‌ها و کامپیوتر‌هایی که دارای فضای اضافی برای اجاره دادن هستند. این ماینر‌ها با اجاره فضای ذخیره سازی خود به شبکه فایل کوین، به صورت خارج شبکه‌ای، ارز دیجیتال FIL را به صورت پاداش دریافت می‌کنند.

بدین ترتبیب می‌توان گفت که علاوه بر مشکلاتی که فایل کوین در دنیای واقعی حل می‌کند، این پروژه باعث کسب درآمد از فضا‌های ذخیره سازی بلااستفاده، توسط کاربران می‌شود. یکی از مزیت‌های فایل کوین در رابطه با نحوه کسب درآمد این است که کاربرانی که به ارائه فضای ذخیره سازی می‌پردازند، نیازی به تبلیغ محصول خود ندارند، چراکه فایل کوین به راحتی مشتریان را به ارائه دهندگان وصل می‌کند.

از طرفی نیز، برای حفظ صداقت در شبکه، فایل کوین از پروتکل POST استفاده کرده که در طی این پروتکل، مشتریان می‌توانند از ذخیره سازی اطلاعات خود توسط ماینر‌ها اطمینان حاصل کنند.

آموزش استخراج فایل کوین (FIL)

ماینر‌ها در شبکه فایل کوین درواقع همان ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی هستند. از این رو این استخراج کنندگان هم می‌توانند شخص باشند و هم یک سازمان. در این میان برای تبدیل شدن به یک ماینر در بلاکچین فایل کوین، تنها لازم است که یک فضای هارد دیسک داشته باشید و بتوانید به اینترنت نیز متصل شوید! حال بسته به میزان فضای ذخیره سازی که ارائه داده می‌شود، هر ماینر، یک میزان خاص از پاداش شبکه را به خود اختصاص می‌دهد.

بلاکچین فایل کوین همچنین دارای ویژگی خود ترمیمی است که با استفاده از این ویژگی، قادر است تا درستی ذخیره سازی فایل‌ها در بلاکچین و همچنین نحوه کارکرد ماینر‌ها را مورد بررسی قرار داده و مشکلات آن‌ها را حل کند. این ویژگی باعث می‌شود که ماینر‌های کم کار و یا ایراد دار، به سرعت از شبکه حذف شوند.

توکن FIL چیست؟

توکن FIL، ارز دیجیتال بومی بلاکچین فایل کوین است که ۲ میلیارد از آن در شبکه وجود دارد. بنا به اعلام پروژه فایل کوین، ارز‌های دیجیتال FIL، قرار است که تا ۱۶ سال آینده استخراج شده و در گردش بازار قرار گیرند. نحوه تقسیم بندی این توکن به این صورت است ۷۰% از عرضه کلی FIL، مختص ماینرهاست که به مرور زمان به عنوان پاداش به آن‌ها ارائه می‌شود و شرکت پروتکل لبز نیز ۱۵ درصد از عرضه کلی را دریافت می‌کند. در حدود ۱۰ درصد از توکن‌های FIL، در دوره ICO به سرمایه گذاران اولیه اختصاص یافت و ۵ درصد باقی نیز به منظور توسعه این پروژه، به بنیاد فایل کوین ارائه شده است.

کیف پول ارز دیجیتال فایل کوین

هم‌اکنون دو کیف پول موبایل imToken و کیف پول تحت وب Lotus wallet برای ذخیره سازی توکن FIL به کار می‌روند.

خرید ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

صرافی‌هایی که ارز دیجیتال FIL را لیست کرده‌اند شامل موارد زیر هستند:

· HUOBI

· KRAKEN

· GEMINI

· BINANCE

به منظور خرید FIL از بایننس، می‌توان از جفت‌های معاملاتی FIL/BUSD، FIL/BNB، FIL/BTC و FIL/USDT استفاده کرد.

خرید ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) از موربیت

برای خرید فایل کوین (FIL) از پلتفرم معاملاتی موربیت، به وبسایت رسمی موربیت مراجعه کرده و مراحل ثبت نام و احراز هویت را طی نمایید.

پس از طی شدن مراحل احراز هویت، همکاران با شما تماس گرفته و حساب شما را فعال می‌کنند. پس از فعال شدن حساب، در صفحه اصلی موربیت، ارز فایل کوین را یافته و بر روی گزینه معامله کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که پیش از ارسال درخواست خرید، ابتدا حساب موربیت خود را شارژ کنید. پس از ارسال درخواست خرید آدرس کیف پول شخصی و یا کیف پول موربیت خود که در قسمت فروش ارائه شده است را وارد کرده تا ارز دیجیتال به حساب شما ارسال گردد.

موربیت چیست؟

موربیت بستری امن جهت خرید، فروش انواع ارز‌های دیجیتال است، اگر به دنبال خرید ارز دیجیتال ارزان یا فروش آنلاین رمز ارز در ایران هستید، موربیت فضایی مناسب جهت معامله آنلاین ارز‌های دیجیتال در ایران است. به تازگی رمز ارز‌ها که اغلب با نام‌هایی، چون ارز‌های رمز نگاری شده یا کریپتوکارنسی هم شناخته می‌شوند طرفداران خاصی در کشور ما پیدا کرده است، از همین رو گروه موربیت با تکیه بر دانش فنی خود اقدام به راه اندازی نوعی صرافی آنلاین ارز دیجیتال در ایران جهت خرید و فروش بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها نموده است.

آینده ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

تنها امری که می‌تواند آینده یک ارز را در بازار ارز‌های دیجیتال مشخص کند، میزان کاربرد و انسجام کاربران است. در این میان فایل کوین با ارائه راه حلی برای مشکل ذخیره سازی داده‌ها پا به عرصه غیرمتمرکز بلاکچین گذاشته است و تاکنون، تمام مراحل رشد و ترقی خود را تقریبا بدون ایراد طی کرده است. هرچند که سرمایه گذاری بر روی ارز‌های دیجیتال یک امر شخصی است و تنها خود افراد هستند که باید تحقیقات لازم را به عمل بیاورند، به نظر می‌رسد که این پروژه می‌تواند در دراز مدت، پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

منبع: بازار

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

اظهارات مهم رئیسی درباره حقوقی های بورس

واکنش تند جهانپور به شایعات درباره واکسن کرونا

آرزوی علی کریمی برای تیم ملی فوتبال ایران +عکس

رکورد اوج بار تابستان پارسال شکسته شد

پرتفوی چیست؟

حرف‌های جنجالی حسن عباسی درباره انتخابات

خودرو ارزان شد

ساعت بازی والیبال ایران - کانادا

جزئیات واریز یارانه جدید اعلام شد

مجازات تبعه چینی که عکس‌هایش با دختران ایرانی را منتشر می‌کرد، چیست؟

آخرین وضعیت ترافیک در جاده‌ها

وضعیت بورس در هفته گذشته چگونه بود؟

ورود ۱۰۰ هزار دز واکسن روسی به تهران

سمت و سوی واردات خودرو به کشور

توضیح وزیر علوم درباره بازگشایی دانشگاه‌ها از مهرماه

مقررات بودجه‌ ای اتحادیه اروپا سال۲۰۲۲ نیز معلق خواهد ماند

درخواست همتی از جبهه اصلاحات

۶.۴ برابر شدن پایه پولی در دهه ۹۰

مربی استقلالی به دنبال جذب رامین رضاییان

ظرفیت ۵ میلیارد دلاری ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به عراق

مجلس ستاد تبلیغاتی اصولگرایان؟

رشد قارچ گونه میوه‌های قاچاق در سایه بی‌نظارتی دستگاه‌های متولی/ ستاد مبارزه با قاچاق کالا کجاست؟

مزیت استثنایی منطقه آزاد قشم با وجود ۱۷ میدان نفتی و گازی/ احداث پروژه‌های زیربنایی برای تامین سوخت واحد‌های حوزه انرژی

اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری از مهمترین طرح‌های ملی کشور است

عراقچی: در مذاکرات دیپلماتیک هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست

شکایت خانواده خرمدین از نشردهندگان اکاذیب

خانه جلیلی، رئیسی، زاکانی و مهرعلیزاده چند متر است؟ /اینفوگرافی

توسعه نقطه منفصل مرز ریمدان وارد فاز جدیدی شد

قیمت خودرو‌های سایپا امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

دارندگان مجوز اجاره‌داری سازمان منطقه آزاد قشم از پرداخت مالیات معاف می‌شوند

پالایشگاه تهران: آتش مهار شد

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

قیمت سکه پارسیان امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

قیمت بیت کوین و ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ + جدول

نامزد‌های ریاست‌جمهوری و واقعیت‌های میدانی