تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۲۲ تير ۱۴۰۰
بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته

قمه کشی هلیا ترند شد

در 48 ساعت گذشته، مفاهیم «گلات»، «قدسیه صالحی»، «اپلیکیشن همدم»، «محمد مخبر»، «رضا اردکانیان»، «عرضه اولیه سپید»، «آیا بوتاکس عوارض دارد؟»، «قمه کشی هلیا» و... موضوعاتی بود که کاربران ایرانی به جستجو درباره آنها پرداختند.

قمه کشی هلیا ترند شد

اقتصاد ۲۴ - در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «گلات»، «قدسیه صالحی»، «اپلیکیشن همدم»، «محمد مخبر»، «رضا اردکانیان»،«عرضه اولیه سپید»، «آیا بوتاکس عوارض دارد؟»، «قمه کشی هلیا» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

در ادامه درباره این موضوعات به اختصار توضیحاتی داده ایم.

گلات قهرمانی

به رغم اینکه بسیاری از اصطلاحات فوتبالی برای علاقه مندان به این ورزش و نیز سایر دنبال کنندگان ورزش آشناست و چندان نیاز به توضیح ندارند، برخی اصطلاحات مثل گلات به دلیل اینکه کمتر رخ می دهند، برای بسیاری از افراد غریبه هستند.

گلات در ردیفی پس از پوکر قرار می گیرد و منظور از آن زمانی است که یک بازیکن در یک بازی مشخص موفق شود، پنج بار دروازه حریف را باز کند.

با نزدیک شدن به پایان فصل فوتبالی جاری لیگ برتر و بالا رفتن شانس قهرمانی پرسپولیس، حالا اصطلاح گلات داغ و ترند شده است؛ اصطلاحی که اگر پرسپولیس پنجمین جام قهرمانی پیاپی لیگ برتر را بالای سر ببرد در فوتبال ایران به یک عنوان آشنا تبدیل خواهد شد و گلات قهرمانی پرسپولیسی ها را رقم خواهد زد.

قدسیه صالحی

قدسیه صالحی مجری جوان و نه چندان معروف صدا و سیماست که اخیراً به واسطه جملات و عبارت های تندی که علیه مسئولان دولتی روی پخش زنده مطرح کرد، توبیخ شده است.

قطعی برق و بحران آب، رضا اردکانیان را ترند کرد/ دختر نوجوانی که با قمه کشی معروف شد/ گلات قهرمانی چیست و چرا ترند شد؟

قدسیه صالحی که گفته می شود دستی هم در شعر و شاعری دارد، چند روز پیش و به واسطه قطعی برق از مسئولان دولت دوازدهم خواسته بود سریعتر دولت را تحویل دهند و به دلیل ناتوانی مسئولیت ها را به دولت جدید واگذار کنند. او در جملات خود مسئولان دولت دوازدهم را افرادی خسته معرفی کرده بود که در مدیریت و پیشبرد امور اجرایی و رفاهی کشور ناتوان هستند.

اپلیکیشن همدم

روز دوشنبه ۲۱ تیرماه موسسه رسانه‌ای تبیان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد باقر قالیباف از اپلیکیشنی رونمایی کرد که همدم نام دارد. هدف از رونمایی از این اپلیکیشن، تلاش برای همسان گزینی و کمک به جوانان برای امر ازدواج و نیز مشاوره های پس از ازدواج است.

پس از رونمایی از این اپلیکیشن و رسانه ای شدن این موضوع، کاربران زیادی در گوگل به دنبال نام و نرم افزار این طرح هستند و آن را به یکی از داغ ترین جست و جوهای روزهای اخیر تبدیل کردند.

 پلتفرم "همدم" سامانه فراگیر همسان‌گزینی مجموعه "تبیان" است که با استفاده از شیوه‌های نو در بستر تلفن همراه طراحی شده و قرار است پاسخگوی نیاز جوانان و خانواده‌ها در امر ازدواج باشد و در راستای تحکیم ازدواج و خانواده به عنوان دستیار عمل کند.

قطعی برق و بحران آب، رضا اردکانیان را ترند کرد/ دختر نوجوانی که با قمه کشی معروف شد/ گلات قهرمانی چیست و چرا ترند شد؟

توضیح بیشتر اینکه همزمان با اول ذی‌الحجه و سالروز مبارک ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) که "روز ازدواج" نامگذاری شده‌ است، از اپلکیشن "همدم" به‌عنوان اولین نرم‌افزار رسمی و دارای مجوز در امر همسریابی و مشاوره ازدواج در موسسه فرهنگی رسانه‌ای تبیان رونمایی شد.

محمد مخبر

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) است که اخیراً نام او به عنوان یکی از گزینه های احتمالی شهرداری تهران و نیز معاون اولی دولت سیزدهم به گوش می رسد.

مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است که از سال ۱۳۸۶ در این ستاد فعالیت دارد و پیش از این، معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان و ریاست هیات مدیره بانک سینا و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌ است.

قطعی برق و بحران آب، رضا اردکانیان را ترند کرد/ دختر نوجوانی که با قمه کشی معروف شد/ گلات قهرمانی چیست و چرا ترند شد؟

برخی عقیده دارند محمد مخبر به واسطه سوابق اجرایی نسبتاً موفق و فرادولتی و نیز روابط و تعامل خوب با بسیاری از گروه های مدیریتی و سیاسی گزینه جامعی هم برای معاون اولی و هم برای شهرداری تهران است.

با توجه به قوی شدن احتمال انتخاب او در یکی از گزینه های مدیریتی مورد اشاره، حالا بسیاری از افراد در گوگل به دنبال سوابق و اطلاعات بیشتری در مورد او هستند.

رضا اردکانیان

رضا اردکانیان وزیر نیرو در دولت دوازدهم و یکی از مدیران اسبق این وزارتخانه در دولت های هفتم و هشتم بوده است. سوابق علمی و اجرایی او نشان می دهد که اردکانیان در حوزه آب و مدیریت منابع آب رزومه قابل تأملی دارد.

با این همه در روز و هفته های اخیر، بحران آب به ویژه در حوضه آبریز زاینده رود و نیز قطعی های مکرر برق ـ که مستقیم به وزارت خانه زیر نظر او مرتبط است ـ نام او را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرده است.

در مورد خانواده و نیز محل اقامت او در تهران نیز حواشی فراوانی در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که البته محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور آنها را تکذیب کرده است.

نوش داروری پر اشکال وزارت نیرو برای بحران آبی که کارش از مداوا گذشته!

عرضه اولیه سپید

با اینکه بورس در سال جاری حال و هوای چندان جذابی ندارد و بسیاری از زیان دیدگان این بازار هنوز به واسطه زیان های فراوان منتقد شرایط موجود در بازار سرمایه هستند، هنوز برای بسیاری از فعالان خرد بازار سرمایه عرضه های اولیه جذاب است.

گفته می شود روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه ای با نام سپید عرضه خواهد شد که برای بسیاری مهم بوده و آن را در گوگل جست و جو می کنند.

توضیح بیشتر اینکه روز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰، عرضه اولیه شرکت سپید ماکیان با نماد سپید انجام می‌شود. در این عرضه هر نفر می‌تواند حداکثر ۱۵۰ سهم در بازه قیمتی ۱۹۹۰ تا ۲۱۰۰ تومان ثبت سفارش کند.

آیا بوتاکس عوارض دارد؟

اخیراً سحر جعفری جوزانی، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون کشورمان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، پرده از اتفاقی برداشت که منجر به فلج شدن فک او شده و امکان صحبت کردن آسان را از او گرفته است.

او توضیح داده که برای کشیدن دندان و دردی که در فک صورت احساس می کرده به یک پزشک مراجعه کرده و پس از تزریق بوتاکس توسط آن پزشک، فکش فلج شده است.

                          بررسی علل فلج شدن صورت «سحر جعفری جوزانی»

حالا این اتفاق سبب شده تا بسیاری در شبکه های اجتماعی و به صورت مشخص گوگل در پی پاسخ این باشند که آیا بوتاکس عوارض دارد؟

جعفری جوزانی در رابطه با این موضوع اینگونه توضیح داده که دندان‌ های عقل من نهفته است و سال‌ ها قبل دکتر خیلی خوبی به من گفت به خاطر اینکه دندان هایم با اعصاب درگیرند بهتر است آن ها را نکشم، اما در این مدت هر چند وقت یک بار درد داشتم.

یکی از عزیزان، یک پزشک متخصص فک و صورت به من معرفی کرد. من و پدرم به مطب این پزشک رفتیم. ایشان با نگاه به عکس دندان هایم با اعتماد به نفس کامل گفتند که من دچار اسپاسم شدید هستم و مشکلم هیچ ارتباطی به دندان عقل ندارد و حتی احتمالاً موقع خواب دندان‌ هایم را به هم فشار می دهم، به همین خاطر باید همین حالا داخل فک من بوتاکس تزریق کنند.

پدرم به دکتر تأکید داشت که من چند روز دیگر برای یک مصاحبه باید مقابل دوربین بروم اما دکتر گفت که هیچ تغییری در صورت و تکلم من به وجود نخواهد آمد. خودم هم به خاطر ترس از بوتاکس قبل از تزریق با دکتر دیگری تماس گرفتم و با او مشورت کردم که ایشان گفتند اشکالی ندارد به شرط اینکه دوز بوتاکس به اندازه باشد و در جای مناسبی تزریق شود.

دکتر به داخل فک و در جا‌هایی که دندان عقل رشد می‌ کند بوتاکس تزریق کردند. بعد از آن، در قسمت‌ های دیگر فک من هم بوتاکس تزریق کردند و بعد بوتاکس را به فک پایین و استخوان آن زدند. ایشان گفتند که گردنم هم حتماً چند وقت دیگر درد خواهد کرد و باید به گردن هم تزریق کنند که من اجازه ندادم و گفتم همین مقدار کافی است و به خانه برگشتیم.

قمه کشی هلیا

چند روزی است که یک کلیپ به شدت عجیب و نگران کننده در مورد فضای اجتماعی و فرهنگی کشور در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که در آن چند دختر نوجوان به احتمال زیاد ساکن شهر اصفهان با یکدیگر درگیر شده اند و به زد و خورد هم دیگر مشغولند.

در این کلیپ دختری به نام هلیا که در بطن دعوا قرار دارد به یک باره یک قمه در دست می گیرد و به فردی که با او دعوا می کرده است، حمله می کند.

حالا ماجرای دعوای شدید این دختران نوجوان و سپس قمه‌کشی یکی از آنها به نام هلیا به یکی از پربازدیدترین و پربازخوردترین ویدئوهای روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تبدیل شده است.

همچنین شنیده می شود که دادستانی برای این رویداد حکم بازداشت عوامل حاضر در صحنه را صادر کرده و فرد اصلی ماجرا نیز تحت تعقیب قرار گرفته است.

منبع: تابناک

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

مستاجران برای اجاره خانه در منطقه سهروردی تهران چقدر هزینه کنند؟

دستگیری عامل شایعه‌پراکنی بمب‌گذاری در اهواز

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۳سال کاهش یافت

گرانفروشی پرواز‌های اربعین در آژانس‌های حج و زیارت!

برای همکلاس سال‌های دور، برادرم احمد مسعود

سامانه ثبت‌نام اربعین دوباره باز شد

تیم ملی ایران، رتبه نخست آسیا را پس گرفت

مرد سه هزار یورویی در تهران بازداشت شد

طرح فروش اقساطی آپارتمان، دریاچه چیتگر تهران

هفت تیر کشی به نام حسن رعیت

پرهیز از صدور قرار بازداشت موقت

زاکانی: بلیت مترو باید ۲۰هزار تومان باشد

خروج ۲ میلیون تن کالای اساسی از بنادر تا ۱.۵ ماه آینده

بازداشت یکی دیگر از اسرای فراری فلسطین

کشف اسکلت عشاق ۱۵۰۰ ساله در گورستان چینی‌ها +عکس

لیز تراس وزیر خارجه جدید بریتانیا شد

بورس اروپا و آسیا ریخت

ابراهیم رئیسی و نسرین ستوده در ۱۰۰ چهره تایم

از حقوق بشری که خارجی‌ها درباره‌اش حرف می‌زنند سر درنمی‌آورم

گل یا پوچ وعده اختصاص سهام عدالت به جاماندگان

بیشترین حوادث آسانسور در تهران چه ساعتی رخ می‌دهد؟

اولویت‌ دولت سیزدم از زبان رئیس جمهور

گل ترابی نامزد بهترین گل یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

هیچ چیز نمی‌تواند روابط مسکو-تل‌آویو را تضعیف کند

طالبان: به زودی ارتش منظم تاسیس می‌کنیم

پوتین: چندین نفر از اطرافیانم به کرونا مبتلا شدند

تقدیر از حمایت محسن نریمان در حل مشکلات املاک شهرک ارس شاهد

انتقاد یک روزنامه از گرانی تخم‌مرغ

نخستین سفر اسپیس ایکس با چهار فضانورد آماتور

حقایقی کمتر شنیده شده و جالب درباره اَجِنه

دیپلماسی هنوز هم بهترین گزینه برای ایران است

پنج فروندکشتی کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی پهلو می گیرند

حلزون دریایی، نیمی گیاه و نیمی انسان +عکس

ورود تانکر‌های حامل سوخت ایران به خاک لبنان

سنگ بنای احداث منطقه آزاد مهران باید اساسی چیده شود

فیلم/ دستگیری یک قاچاقچی که مارمولک قاچاق می‌کرد

فیلم/ شکستن قلب می‌تواند باعث مرگ‌ شود!