تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

استارتاپی برای رفع نیاز‌های والدین و کودکان

مدیرعامل شرکت داتام ایده توسعه فناوری و وبسایت و اپلیکیشن سیس نی‌نی می‌گوید سیس نی‌نی به عنوان جامع‌ترین وب سایت و اپلیکیشن والدین و کودکان فعالیت می‌کند. ما از قبل زایمان تا نوجوانی در کنار والدین و فرزاندانشان هستیم و سعی داریم مرجع کاملی برای رفع نیاز‌های مخاطبان خود باشیم.

استارتاپی برای رفع نیاز‌های والدین و کودکان

اقتصاد ۲۴ - مجموعه سیس نی نی به آدرس https://sisnini.com در پائیز ۱۳۹۸ فعالیت خود را در کارخانه نوآوری آزادی آغاز کرده و تنها پلتفرمی در کشور می‌باشد که در حوزه کودک و والدین سعی نموده تا حد امکان تمامی نیاز‌های آن‌ها را در یک جا گردآوری و برطرف کند.

شرکت شما از چه سالی فعالیت خود را آغاز نموده و هدف از راه اندازی آن چیست؟

شرکت داتام ایده توسعه فناوری به عنوان مالک مجموعه سیس نی‌نی در پائیز ۱۳۹۸ فعالیت خود را در کارخانه نوآوری آزادی آغاز نمود. هدف ما ورود به حوزه تکولوژی، فناوری و بازار استارتاپ‌ها بود. خوشبختانه استارتاپ‌ها در دهه گذشته رشد قابل توجهی در کشور داشته اند و فضای مناسبی برای کار کردن در این زمینه ایجاد شده است.

هم اکنون چند نفر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند؟

هم اکنون ۷ نفر در وبسایت و اپلیکیشن سیس نی‌نی مشغول به فعالیت هستند؛ البته در صورت جذب سرمایه گذاری مناسب زمینه اشتغال ۳۰ نفر در شرکت فراهم خواهد شد.

سیس نی‌نی هم اکنون با بیش از پانزده روانشناس و پزشک و ماما و کارشناس و متخصص هم همکاری می‌کند.

فعالیت‌های شرکت شما به ویژه در زمینه سایت سیس نینی در چه زمینه‌هایی است؟

وب سایت و اپلیکیشن سیس نینی به عنوان جامع‌ترین وب سایت و اپلیکیشن والدین و کودکان فعالیت می‌کند. ما از قبل زایمان تا نوجوانی در کنار والدین و فرزاندانشان خواهیم بود و سعی داریم مرجع کاملی برای رفع نیاز‌های مخاطبان خود باشیم.

وبسایت و اپلیکیشن سیس نی نی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که به طور مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنم.

- ویدئو‌های آموزشی که تماماً تولید محتوای این مجموعه می‌باشد و صحبت‌های پزشکان و روانشناسان و کارشناسان متخصص شامل موضوعاتی از قبیل روانشناسی کودک و والدین، مُد و پوشاک، پوست، مو و زیبایی، زبان‌های خارجی، نقاشی و هنر، ورزشی و ... می‌باشد.

- دانستنی‌ها که شامل صد‌ها مقاله تولید شده این مجموعه می‌باشد که تمامی اطلاعاتی که والدین نیاز دارند بدانند گردآوری شده است و شامل بخش‌های متنوعی همچون تمامی هفته‌های بارداری، روانشناسی کودک، بارداری و زایمان، نوزاد و سیسمونی، کودکان توان خواه و ... می‌باشد.

- آگهی ها: در این بخش والدین می‌توانند آگهی‌ها و تبلیغات تمامی کالا‌ها و خدماتی که برای خود و کودک نیاز دارند مشاهده کنند و دارای انتخاب لیست مقایسه بین کالا‌های یک دسته بندی و فیلتر‌های متنوع جهت بهتر شدن فرآیند تصمیم گیری‌شان می‌باشد و پس از انتخاب با برداشتن شماره تماسی که در هر آگهی وجود دارد می‌توانند مستقیما به تولیدکننده یا فروشگاه آن محصول و خدمات تماس بگیرند. این بخش هم دارای آگهی‌های قسمت‌های مختلفی مثل اتاق خواب کودک، اسباب بازی و سرگرمی، ایمنی و مراقبت، بهداشت شخصی و حمام، پوشاک، حمل و گردش و سفر، غذاخوری و تغذیه، لوازم مادر و ... می‌باشد.

- بازی و سرگرمی: در این بخش در وبسایت برای بزرگسالان و در اپلیکیشن برای کودکان آیتم‌های بازی و سرگرمی (مخصوصاً از لحاظ آموزشی برای کودکان در اپلیکیشن) تدارک دیده شده است که در اپلیکیشن در اتاق سرگرمی کودک موارد متنوعی همچون لالایی‌ها و قصه‌ها و آموزش اعداد و حروف فارسی و انگلیسی و همچنین صدا و اسامی حیوانات و کارتون و ... وجود دارد.

- ارسال نقاشی و تحلیل آن: در این قسمت والدین می‌توانند نقاشی کودکان را از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن ارسال نمایند تا روانشناسان به صورت کاملا رایگان برایشان تجزیه و تحلیل نمایند و نقاشی به اسم کودک منتشر می‌شود. نقاشی بچه‌ها از لحاظ روانشناسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که متاسفانه در کشور ما به این قضیه خیلی بها داده نشده است وسیس نی‌نی یک بخش خود را به این موضوع اختصاص داده است.

- میزبانی از کسب و کار‌ها و پلتفرم‌های این حوزه بخش دیگری از خدمات ماست که سیس نی نی را به اولین سوپر اپلیکیشن حوزه والدین و کودک تبدیل کرده است.

برای آینده سایت و اپلیکیشن سیس نی نی چه برنامه‌هایی در نظر دارید؟

در نظر داریم نیاز‌های مختلفی که والدین و فرزندانشان به ما معرفی می‌کنند را به سایت و اپلیکیشن اضافه کنیم تا بتوانیم هرچه بیشتر و بهتر به آن‌ها کمک کرده و در وقت و هزینه‌های آن‌ها صرفه جویی کنیم.

هم چنین با شرکت‌های بیمه جهت ارائه خدمات به کاربران و مادران در زمان زایمان و پس از آن در حال رایزنی هستیم. همچنین رایزنی‌هایی هم با ستاد فرمان امام جهت کم کردن هزینه‌های خرید کالا و دریافت خدمات رفاهی برای والدین و کودکان انجام شده است.

پارک فناوری پردیس در کسب این موفقیت چه کمک‌هایی به شما کرده است؟

عضویت ما در پارک فناوری پردیس با حضور در کارخانه نوآوری آزادی همراه بود که مطمئناً در دیده شدن، شناخته شدن و پیشرفت ما تاثیر فراوانی داشت. اگر سیس نی نی بدون تبلیغات به این تعداد بالای کاربر دست یافته است، سهم بزرگی از آن به خاطر پارک فناوری پردیس و به ویژه کارخانه نوآوری آزادی است.

خوشبختانه در کارخانه نوآوری آزادی فضای بسیار مناسبی برای ما مهیا شد تا بتوانیم با دیگر تیم‌ها و متخصصان در زمینه‌های مختلف کاری مراوده داشته باشیم که در نهایت به پیشرفت کسب و کارمان منجر شد.

همچنین کلاس‌های آموزشی خوبی برای آگاهی بخشی و کمک به رشد ایده‌های ما برگزار شد و میز‌های خدمات مناسبی برای توسعه کارمان تشکیل شد. همه این عوامل باعث شد سیس نی نی خیلی زود پختگی و تجربه لازم را برای حضور در بازار استارتاپی کشور کسب کند.

مهمترین چالش‌های کاری شما در این زمینه چیست و راهکار رفع آن چیست؟

مثل بسیاری از کسب و کار‌های دیگر مهمترین چالش ما در سال گذشته و امسال کرونا است. این پاندمی بسیاری از رویداد‌ها و نمایشگاه‌هایی که ما امکان دیده شدن در ان‌ها را داشتیم لغو کرد که ضربه بزرگی به کسب و کار نوپای ما وارد کرد و متاسفانه این مشکل کماکان گریبان گیر ماست.

مورد دیگر اینکه تمام هزینه‌های کار سیس نی نی با پرداخت‌های شخصی صورت گرفته است و ما تاکنون سرمایه گذاری برای کسب و کار خود جذب نکرده ایم و از کمک هیچ شتابدهنده‌ای هم استفاده نکرده ایم. همین محدودیت منابع مالی ما را در تبلیغات و نیرو‌های انسانی با چالش مواجه کرده است.

سیس نی نی در مدت شکل گیری موفق به کسب چه دستاورد‌هایی شده است؟

سیس نی نی در سال اول شکل گیری موفق به کسب ۳ افتخار بزرگ شده است. ما در چهارمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان دانشگاه تهران در سال ۹۹ جزء ۸ کسب و کار تازه تاسیس موفق انتخاب شدیم. همچنین در رونمایی از ۱۰ دستاورد برتر کارخانه‌های نوآوری آزادی و‌های وی حاضر بودیم و در حوزه شناختی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری جزء ۶ کسب و کار موفق معرفی شدیم.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ ۲۴ سال از شب خاطره‌انگیز فوتبال ایران گذشت

جزییات جدید از بودجه ۱۴۰۱ / دلار چقدر قیمت خورد؟

افزایش گزینه رهن کامل در بازار اجاره مسکن

اقتصاد کشاورزی متضرر از خرد شدن اراضی

کنایه محمد مهاجری به رئیسی/ امان از این دولت ناسرعت پرمحدود!

فیلم/ اعتراض به یک انتصاب فامیلی دیگر در شهرداری

خبر مهم سپاه پاسداران درباره پرونده ترور سردار سلیمانی

فیلم/ دیدن رگبار باران زیبا در قشم را از دست ندهید

هفته سرنوشت‌ساز برای قیمت خودرو

نظارت بر بازار کالا‌های اساسی از امروز در تهران

تاثیر مذاکرات بر بازار مسکن

قیمت لپ تاپ اپل+جدول

سکه وارد کانال ۱۳ میلیونی می‌شود؟

هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

دستگیری آدمخوار واقعی در روسیه + عکس

ترکیب احتمالی استقلال مقابل صنعت نفت

در این نقطه از تهران میانگین قیمت مسکن ۱۴ میلیون تومان است

فیلم/ خاطره تلخ سوسن پرور از بدرفتاری یک چهره هنری

قیمت پرطرفدارترین دستگاه‌های تصفیه هوا+عکس

دربی بزرگ پایتخت با تماشاگر شد

فیلم/ سرقت عجیب در کرج

خانه‌های خالی متعلق به چه کسانی است؟

قیمت انواع کولر آبی امروز ۸ آذر ۱۴۰۰+عکس

سقوط سهم فرش دستباف از صادرات غیرنفتی

اولین واکنش بورس به مذاکرات برجام

دستور رئیس قوه قضائیه درباره پرونده مدیرعامل سایت دیوار

آقای نماینده مجلس در سانتیاگو برنابئو چه کار می‌کنی؟ +عکس

عضو شورای شهر کرج دستگیر شد

یک روحانی کمک داور بازی پرسپولیس شد

فیلم/ مصدومیت شدید اشک نیمار را درآورد

رگبار و رعد و برق در جنوب کشور

با چهارونیم میلیارد در چه مناطقی میتوان خانه خرید؟

آخرین آمار جهانی کرونا دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

خستگی مداوم خبر از چه بیماری‌هایی می‌دهد؟ + اینفوگرافی

کدام واکسن کرونا در برابر اومیکرون موثر است؟

آزاد شدن قیمت گاز کسری بودجه رئیسی را جبران می‌کند؟

فیلم/ حمله مسلحانه و وحشیانه سارقان به راننده سانتافه