تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

۵ رمزارز آماده جهش

در این گزارش ۵ ارز رمزنگاری شده برتر بازار را بررسی می‌کنیم. احتمالا این ارز‌های دیجیتال در کوتاه مدت عملکردی قوی داشته باشند.

۵ رمزارز آماده جهش

اقتصاد ۲۴- طی ۱۲ سال گذشته، دولت چین بار‌ها و بار‌ها تلاش کرده است مانع از رشد صنعت رمزنگاری در این کشور شود، اما تاکنون ممنوعیت‌های کلی معاملات رمزنگاری در بلندمدت نتوانسته است روند رشد ارز‌های رمزنگاری شده را تغییر دهد. این نشان می‌دهد که هیچ کشوری، حتی اگر دومین اقتصاد بزرگ جهان باشد، نمی‌تواند ظهور و رشد ارز‌های رمزنگاری شده را متوقف کند.

ماریون لابور (Marion Laboure)، تحلیلگر دویچه بانک در وب سایت رسمی این بانک گفته است که بیت کوین (BTC) به احتمال زیاد “در آینده نزدیک همچنان نوسانی و ناپایدار باقی خواهد ماند”، زیرا اکثر مردم آن را برای سرمایه گذاری یا برای معامله خریداری می‌کنند نه به عنوان یک بستر مبادلاتی.

با این حال، وی معتقد است که بیت کوین می‌تواند به “طلای دیجیتال قرن ۲۱” تبدیل شود و این روند می‌تواند تا قرن‌ها به دور از کنترل شدید از سوی دولت‌ها ادامه یابد.

در کنفرانس سالانه سرمایه گذاری مورنینگ استار، دنیس لینچ (Dennis Lynch)، مدیر مدیریت دارایی در کانترپوینت، بیت کوین را به کنی (Kenny) شخصیت اصلی کارتون South Park تشبیه کرد. لینچ گفت: “دوست دارم بگویم بیت کوین شبیه کنی در کارتون South Park است، او در هر قسمت می‌میرد و دوباره باز می‌گردد. ”

با کاهش تأثیر ترس، عدم اطمینان و تردید ایجاد شده پس از بیانیه اخیر چین، قصد داریم در ادامه ۵ ارز رمزنگاری شده برتر بازار را بررسی کنیم که ممکن است در کوتاه مدت عملکردی قوی داشته باشند.

BTC/USDT

بیت کوین بار دیگر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۴۱۰۰۲ دلار) بازگشت و این نشان می‌دهد که گاو‌ها تلاش می‌کنند با قدرت از این سطح دفاع کنند. گاو‌ها اکنون سعی می‌کنند قیمت را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۱۷۸ دلار) بالاتر ببرند.

۵ رمزارز آماده جهش

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، احتمال شکست آن زیر SMA-۱۰۰ افزایش می‌یابد. با چنین حرکتی، یک الگوی سر و شانه نزولی تشکیل می‌شود که هدف آن تراز ۳۲۴۲۳.۰۵ دلار خواهد بود.

برای آغاز یک روند صعودی احتمالی تا مرز ۵۲۹۲۰ دلار، گاو‌ها باید قیمت را تا بالای مقاومت بالاسری در تراز ۴۸۸۴۳ دلار افزایش داده و در همین سطح حفظ کنند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح می‌تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.۵ رمزارز آماده جهش

در نزدیکی خط گردن الگوی مذکور، جفت BTC/USDT شاهد درگیری شدید بین گاو‌ها و خرس‌ها می‌باشد. گاو‌ها قیمت را به بالای ۲۰-EMA سوق داده اند و در مرحله بعدی سعی خواهند کرد تا مانع موجود در تراز ۴۵۲۰۰ دلار را پش سر بگذارند.

در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می‌تواند به ۴۹۰۰۰ دلار برسد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر سطح حمایتی مهم ۴۱۰۰۰ دلار تا ۳۹۶۰۰ دلار بکشانند. شکست این منطقه می‌تواند به معنای شروع یک روند نزولی دیگر باشد.

AVAX/USDT

اوالانچ (AVAX) اکنون درون یک کانال صعودی معامله می‌شود. دم بلند روی کندل استیک دیروز نشان می‌دهد که گاو‌ها با افت قیمت تا مرز EMA ۲۰ روزه (۶۱ دلار) مشغول خرید هستند.

۵ رمزارز آماده جهش

افزایش میانگین‌های متحرک و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان دهنده برتری خریداران است. جفت ارز AVAX/USDT اکنون می‌تواند بار دیگر برای لمس مجدد بالاترین سطح قیمت تاریخی خود در تراز ۷۹.۸۰ دلار تلاش کند. این سطح مهمی است که باید با دقت مراقب آن بود، زیرا شکست قیمت بالاتر از آن می‌تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

پس از آن، این جفت ارز می‌تواند به خط مقاومت کانال برسد و در صورت عبور از این مانع، مومنتوم صعودی آن افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا از سطح مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر ۶۰.۰۴ دلار برسد، نشانه‌ای از شروع روند اصلاح عمیق‌تر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۴۵ دلار) خواهد بود.

۵ رمزارز آماده جهش

این جفت ارز از سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ جهش کرده و گاو‌ها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند حرکت خود در مسیر رسیدن به مرز ۷۹.۸۰ دلار را آغاز کند. البته در این سطح خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی از خود نشان دهند.

در روند نزولی، سطح مهمی که باید با دقت زیر نظر داشت، خط حمایت کانال است. شکست و بسته شدن قیمت زیر این حمایت اولین نشانه از تضعیف قدرت گاو‌ها در بازار است. اگر قیمت به زیر ۶۰.۰۴ دلار برسد، این کاهش می‌تواند تا تراز ۵۵ دلار هم ادامه یابد.

در حال حاضر، الگوراند (ALGO) زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۷۷ دلار) معامله می‌شود، اما دم بلند روی کندل دیروز نشان می‌دهد که گاو‌ها تلاش دارند از حمایت ۱.۵۱ دلاری دفاع کنند.

اگر گاو‌ها قیمت را به سمت سطوح بالاتر از خط روند نزولی کشانده و در این ناحیه حفظ کنند، نشان می‌دهد که احتمالاً اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده و جفت ارز ALGO/USDT می‌تواند تا ۲.۱۵ دلار و سپس ۲.۵۵ دلار افزایش یابد.

در مقابل، در صورت کاهش قیمت از ۱.۸۴ دلار، این جفت ارز دوباره می‌تواند تا سطح ۱.۵۱ دلار کاهش یابد. اگر گاو‌ها از این حمایت دفاع کنند، احتمالاً این جفت ارز برای چند روز در بازه بین ۱.۸۴ تا ۱.۵۱ دلار باقی می‌ماند.

شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز ۱.۵۱ دلار نشان دهنده تغییر احتمالی در روند حرکت این ارز است. پس از آن، این جفت ارز می‌تواند به حمایت بعدی خود در تراز قیمت ۱.۱۵ دلار برسد.

این جفت ارز در تلاش است تا از حمایت قدرتمند موجود در تراز ۱.۵۱ دلار بازگردد، اما این روند بهبود ممکن است در میانگین‌های متحرک و بار دیگر در خط روند نزولی به موانع مهمی برخورد کند.

اگر قیمت بعد از برخورد با مقاومت بالاسری کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار منفی بوده و معامله گران با هر بار افزایش قیمت برای فروش اقدام می‌کنند. این امر احتمال شکست قیمت زیر تراز ۱.۵۱ دلار را افزایش می‌دهد.

اگر قیمت تا بالای خط روند نزولی افزایش یابد و در همین ناحیه باقی بماند، این دیدگاه منفی اعتبار خود را از دست خواهد داد. البته گاو‌ها یکبار دیگر تلاش می‌کنند تا حرکت صعودی خود را از سر بگیرند.

روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)، تزوس (XTZ) با جهشی شارپی از سطح شکست ۴.۴۷ دلاری روبرو شد، که نشان دهنده خرید تهاجمی به هنگام افت قیمت بود. روز بعد، گاو‌ها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۱۰ دلار) هدایت کردند و از آن زمان تا کنون این ارز توانسته است این سطح را حفظ کند.

شیب افزایشی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که گاو‌ها برتری دارند. به احتمال زیاد خریداران منطقه مقاومتی ۸.۰۳ تا ۸.۴۲ دلار را به چالش می‌کشند.

شکست و بسته شدن قیمت بالای این منطقه نشان دهنده شروع مرحله بعدی از روند صعودی این ارز است. پس از آن، این جفت ارز می‌تواند تا سطح روانی ۱۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می‌تواند تا تراز ۴.۴۷ دلار کاهش یابد.

در حال حاضر، این جفت ارز تلاش می‌کند از ۲۰-EMA بازگردد که در واقع نشان می‌دهد که احساسات حاکم در میان معامله گران مثبت شده است و آن‌ها با هر بار افت قیمت مشغول خرید می‌شوند. گاو‌ها نیز سعی می‌کنند قیمت را به مقاومت ۷.۵۰ دلاری برسانند.

در چنین شرایطی، ممکن است این جفت ارز تا سطح ۸.۰۳ دلار هم افزایش یابد؛ جایی که خرس‌ها احتمالاً به شدت مقاومت خواهند کرد. اگر گاو‌ها در مقابل این مقاومت تسلیم نشوند، احتمال شکست قیمت بالاتر از این سطح قوت می‌گیرد.

۵ رمزارز آماده جهش

در صورت کاهش قیمت و شکست آن زیر میانگین‌های متحرک، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. چنین حرکتی می‌تواند منجر به افت قمیت تا مرز ۵.۵۰ دلار و سپس ۴.۴۷ دلار شود.

الروند (EGLD) اخیراً از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۸۱ دلار) جهش کرده است، اما نتوانست مانع موجود در تراز ۲۴۵.۸۰ دلار را پشت سر بگذارد. این نشان می‌دهد که گاو‌ها هنگام افت قیمت در حال خرید هستند، در حالی که خرس‌ها با هر بار افزایش قیمت دارایی خود را می‌فروشند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۰ دلار) مسطح شده و RSI درست بالای نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

خریداران در تلاشند تا جفت ارز EGLD/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. در صورت موفقیت آنها، گاو‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به بالای ۲۴۵.۸۰ دلار برسانند. در چنین حالتی، این جفت ارز می‌تواند به ۳۰۳.۰۳ دلار برسد.

برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را از سطح فعلی پایین‌تر بیاورند، لمس مجدد میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه امکان پذیر می‌شود. شکست و بسته شدن قیمت زیر این حمایت می‌تواند راه را برای سقوط بیشتر تا مرز SMA-۱۰۰ (۱۳۲ دلار) باز کند.

این جفت ارز از خط روند صعودی خارج شده است که نشان می‌دهد معامله گران هنگام افت قیمت در حال خرید هستند. گاو‌ها اکنون سعی می‌کنند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط روند نزولی سوق داده و در همان نواحی حفظ کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز روند صعودی خود را از سر گرفته و این حرکت را تا رسیدن به ۲۷۷.۸۸ دلار و سپس ۳۰۳.۰۳ دلار ادامه می‌دهد.

برخلاف این فرض، در صورت کاهش قیمت از خط روند نزولی، خرس‌ها سعی می‌کنند با کشیدن قیمت به زیر خط روند صعودی، شرایط را به نفع خود تغییر دهند. چنین حرکتی می‌تواند راه را برای اصلاح عمیق‌تر قیمت هموار کند.

منبع: آکادمی هلاکویی

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/توضیح استاندار جدید آذربایجان درباره چکی که امروز خورد

خودروسازی ظرف ۲ سال باید به افتخار ملی تبدیل شود/ ایران خودرو نشان داد تحقیق و توسعه فراموش نشده است/ از سال ۱۴۰۲ نباید خودرو زیر ۳ ستاره داشته باشیم

اسحاق جهانگیری پدربزرگ شد

دستور اردوغان: اخراج سفیر ده کشور از جمله فرانسه و امریکا از ترکیه

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات بیش از ۳ هزار محکوم قضایی

روحانی: عفو فراگیرِ پیامبر عامل جذب مخالفان شد

مادر ۲۹ ساله مشهدی چهار قلو به دنیا آورد

تاثیر سرکه سیب در کنترل قند خون

ادامه پافشاری نمایندگان مجلس به تغییر مدیران

وعده وزیر صمت: قیمت خوردو تا پایان سال کاهش خواهد یافت

ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به مناطق آزاد ابلاغ شد

تکمیل ظرفیت طرح انتخابی نو/ فعال شدن طرح خرید کالای خانگی پس از تامین اعتبار مجدد

١١ باور اشتباه و غیرعلمی برای واکسن نزدن

کاهش ۹۵ درصد فوتی‌های کرونا در میان کادر درمان

چرا برخی مردم واکسن‌گریز شده‌اند؟

شایعه افزایش قیمت بنزین واقعیت دارد؟

تقدیر از فعالان مراقبت پرواز فرودگاه بين المللي كيش

سلفی شاهرخ استخری و دختر بامزه اش در شیشه + عکس

قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟

تأثیر کرونا بر بهداشت قاعدگی زنان

‌قوه قضائیه و کارایی سیاست‌گذاری اقتصادی

ماجرا‌ی استخدام دختر نماینده مجلس چیست؟

زنی که شبکه‌های اجتماعی را شگفت‌زده کرد

سکه گران شد

بارش برف و باران در برخی استان‌ها

آتش‌سوزی مهیب در پست برق بندرعباس

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

دلجویی نمایندگان مجلس از استاندار آذربایجان شرقی

کدام قالیباف‌ها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند؟

دومین دوره مسابقات شنا و چهارمین دوره مسابقات قایق‌های چوبی (هوری) قشم برگزار شد

امیرعبداللهیان: به زودی مذاکرات از سرگرفته می‌شود

کارگران کارگاه‌های کوچک قبل از کرونا مشکل داشتند

مهریه توافق است، مرد می‌تواند امضا نکند

ارزان‌ترین تلویزیون‌های بازار

همه چیز در مورد دورکاری مادران کودکان زیر ۶ سال

منع تردد شبانه کرونا حذف می‌شود؟

یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه