تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۲۴ مهر ۱۴۰۰
رضا اردلان:

برگزاری جلسه هم اندیشی روز کیش

نخستین جلسه ستاد هم اندیشی روز کیش در سال ۱۴۰۰ با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

روز کیشاقتصاد۲۴- رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و دبیر ستاد هم اندیشی برگزاری روز کیش در این نشست ضمن یادآوری فعالیت‌های نخستین دوره برگزاری این رویداد در ۲۰ آبان سال ۹۷ گفت: برنامه‌های اجرا شده در سال‌های قبل از غنای بالایی برخوردار بوده و این روز بر اساس سه مولفه اعتدال آب و هوایی، پیک سفر‌های زمستانی و فصل نزولات آسمانی انتخاب شده است.


وی با اشاره به اینکه سال‌های گذشته تمامی بخش‌های دولتی و غیر دولتی در برپایی این رویداد سهیم بودند و فعالیت‌های مطلوبی ارائه کردند افزود: امسال نیز پس از رایزنی‌های مختلف با صاحبنظران، اندیشمندان و سرمایه گذاران برنامه ریزی‌ها انجام خواهد شد.

رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: بسیاری از عزیزان به صورت خودجوش مایل به تثبیت روز کیش و اجرای برنامه‌های متنوع در سال‌های بعد هستند تا تقویمی از این رویداد به یادگار بماند و در گذر زمان با مشارکت عمومی به وضعیت جامع و تعالی برسد.


بیشتر بخوانید: برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال بانوان درکیش


وی با اشاره به تعدد و تنوع برنامه‌های روز کیش گفت: بهتر است برای عدم تداخل برنامه‌ها یک بازه زمانی سه روزه برای بزرگداشت روز کیش در نظر گرفته شود. قاعده برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای است که ایده پردازی‌ها و پیشنهادات در ستاد مطرح شود و حوزه‌های مختلف با ارائه مطالب خود با جلب نظر اعضای ستاد نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

دبیر ستاد هم اندیشی برگزاری روز کیش همچنین تصریح کرد: نظرات در جلسات و کمیته‌های کوچکتر بررسی و پیگیری می‌شود و تمامی بهره برداری‌های عمرانی، افتتاح پروژه‌های بخش خصوصی، اجرای برنامه‌هایی با آداب و رسوم بومیان کیش، برنامه‌های فرهنگی و فعالیت موسسات و شرکت‌های وابسته به سازمان، همچنین رونمایی از طرح‌هایی که اتمام آن‌ها تا پایان سال تخمین زده شده است در ویژه برنامه‌های روز کیش گنجانده خواهد شد.

اردلان در ادامه تکریم نام آوران کیش، ارائه بن کارت استفاده رایگان گردشگران از وسایط حمل و نقل عمومی، برنامه‌های توسعه سلامت و معاینات رایگان پزشکی، مانور حمل و نقل شهری و شناورها، همچنین برپایی نمایشگاه‌های عکس و صنایع دستی را از جمله برنامه‌های اجرا شده در سال‌های پیش بر شمرد که امسال نیز در روز کیش در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگر سخنان خود بر تاثیر اطلاع رسانی‌های صحیح و به موقع تاکید کرد و افزود: تبلیغات و اطلاع رسانی مطلوب روز کیش شرایطی را فراهم می‌کند که فعالان و سرمایه گذاران بتوانند با استفاده در فرصت پیش آمده از آورده خود به بهترین شکل بهره ببرند.

رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در پایان عنوان کرد: در رهگذر روز کیش یک هویت بخشی منطقه‌ای و کیشوندی ایجاد خواهد شد و از سویی نیز می‌توانیم دستاورد‌های بزرگ فرهنگی، هنری و گردشگری داشته باشیم و ظرفیت‌های کیش را به مردم ایران و به ویژه کشور‌های منطقه معرفی و به نوعی برند سازی کنیم.

محسن قریب مدیرعامل ستاد جشنواره‌های کیش نیز اظهار داشت: روز کیش با استفاده از تجربیات گذشته و برون رفت از دوران کرونا با انجام واکسیناسیون باید هر سال با شکوه‌تر از گذشته برپا شود.

برگزاری شب فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان کیش و دعوت از پیشکسوتان عرصه هنر و فرهنگ، پخش مصاحبه‌ای اختصاصی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از شبکه سراسری در خصوص توانمندی‌های درون جزیره و فرصت‌های سرمایه گذاری برای علاقمندان به حضور در کیش، گلباران جزیره با پرواز بالگرد ها، به صدا در آمدن بوق کشتی ها، برپایی نمایشگاه توانمندی‌های کیش، برگزاری کنسرت و استیج‌های هنری و اهدا کلاه روز کیش به گردشگران و ساکنان از جمله موارد پیشنهادی از سوی مدیرعامل ستاد جشنواره‌های کیش در این نشست بود.

همچنین فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از افتتاح پایگاه‌های اسکی روی آب با قایق، وزنه برداری کیش و کایت بردینگ از سوی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در روز کیش خبر داد و گفت: تجلیل از ورزشکاران مدال آور جزیره در سطوح ملی و بین المللی با حضور مقام عالی وزارت ورزش، دعوت از تیم ملی هندبال و فوتبال بانوان کشور و ترتیب بازی تدارکاتی با تیم فوتبال بانوان کیش، دعوت از زهرا نعمتی قهرمان تیر و کمان پارالمپیک کشور و تیم پارا دو میدانی دعوت از قهرمانان کشتی فرنگی و آزاد کشور برای حضور در کیش و تجلیل از آن‌ها از سوی هئیت کشتی جزیره، برگزاری مسابقات پرورش اندام و بدنسازی در قالب‌های مختلف از برنامه‌های پیشنهادی موسسه ورزش در روز کیش می‌باشد.

فرضی پور برپایی مسابقات دوچرخه سواری با حضور رکاب زنان حرفه‌ای کشور با همکاری و مشارکت شرکت میکا، برگزاری مسابقات شنا در آب‌های آزاد با حضور ۱۰۰ شناگر از سراسر کشور به مسافت ۳ تا ۵ کیلومتر از رده‌های سنی ۲۰ تا بالای ۲۵ سال، برگزاری مسابقات پدل برد و پاراسل فوتبال ساحلی و سپک تاکرا ویژه بانوان را از دیگر برنامه‌های مد نظر مسئولان ورزش جزیره در روز کیش عنوان کرد.

مسعود رهبری مسئول دبیرخانه برگزاری روز کیش نیز در این نشست جشنواره‌ها و رویداد‌های کیش را ناظر به جذب گردشگران عنوان کرد و فلسفه ایجاد روز کیش را تمرکز بر درون جزیره و ایجاد هویت جمعی و شهری برای پیوند عمیق اجتماعی، عاطفی و فرهنگی برشمرد.

وی همچنین از آماده سازی بسته‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری، اجتماعی، ورزش و عمرانی مناسب روز کیش از سوی صنوف مانند سال‌های گذشته خبر داد.

فرنوش زنگویی رئیس اداره تبلیغات و اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش نیز از اعلان فراخوان طراحی پوستر روز کیش خبر داد و گفت: با هدف استفاده از خرد جمعی امسال طراحان حرفه‌ای بخش خصوصی در جزیره کیش و سراسر کشور را به شرکت در این فراخوان شرکت دعوت می‌کنیم که این موضوع تا دو روز آینده اعلان عمومی خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات و اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش بیان داشت: باید تلاش کنیم تا با هویت سازی برای این رویداد با استفاده از نماد هایی، چون شهر تاریخی حریره، رایحه گل‌های کاغذی و هر موضوعی که تداعی گر روز کیش است، این جشن را به صورت مستمر در سال‌های آتی نیز برگزار کنیم.

فرنوش زنگویی در ادامه با بیان این مطلب که برنامه ریزی‌های با هدف ساخت عطر جزیره کیش به کمک بخش خصوصی و شرکت‌های عطر سازی جزیره انجام شده است افزود: می‌توانیم با تولید عطر کیش از رایحه گیاهان بومی و فروش آن به عنوان سوغات جزیره هویت روز کیش را حفظ کنیم.

وی پیشنهاداتی، چون بافت تخته فرش روزکیش توسط یکی از قالی بافان مطرح کشور برای نگهداری در یکی از موزه‌های جزیره، طراحی تمبر روز کیش برگرفته از طرح فرش مذکور، پذیرایی از میهمانان و گردشگران با غذا‌های بومی و سنتی و معرفی هویت و فرهنگ جزیره همچنین تولید شکلات پذیرایی ویژه روز کیش را نیز مطرح کرد.

برنامه ریزی برای پیوست رسانه‌ای رادیو، تلوزیون و فضای مجازی صدا و سیمای مرکز کیش، پخش برنامه‌های محلی برای ساکنان و برنامه‌های ملی و بین المللی با همکاری شبکه‌های برون مرزی پرس و العالم، رادیو جوان، شبکه جام جم، اعلام آمادگی شرکت عمران، آب و خدمات برای آذین بندی‌های شهری، تعبیه پرچم ها‌ی ویژه روز کیش بر وسایط حمل و نقل عمومی جزیره همچنین اجرای ویدئو مپینگ در مکان‌های مد نظر ستاد و استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش و حضور دانش آموزان در این روز همچون سال‌های گذشته نیز در این جلسه مطرح شد.

ملموس شدن روز کیش با طراحی پوستر مناسب، پوشش خبری مناسب از سوی اصحاب رسانه و رسانه ها‌ی مکتوب و بر خط همچنین فضای مجازی و تبلیغات، مشارکت هرچه بیشتر مردم در اجرای برنامه‌های شاد، تنظیم ساعات برنامه‌های روز کیش با هدف عدم تداخل برنامه‌ها به ویژه کنسرت‌ها با جشنواره موسیقی کیش، مشارکت میکا مال و همکاری بخش‌ها و حوزه‌های مختلف سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای برنامه‌هایی از جمله کنسرت، مسابقات ورزشی و جشن‌های فرهنگی خاص و ویژه، استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و تجربیات جهانی، ثبت جهانی پیام روز کیش، پیشنهاد ایجاد دبیرخانه دائمی روز کیش در دانشگاه تهران، پایلوت شدن هریک از دانشگا‌ها برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و گردشگری، پیشنهاد دعوت از سفرایی که در سال‌های گذشته به کیش سفر کرده اند، استفاده از ظرفیت همایش آنلاین با حضور دانشجویان خارجی برای معرفی روز کیش از دیگر موار پیشنهادی از سوی اعضای ستاد برگزاری این رویداد بود.

منبع: منطقه آزاد کیش
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

«امیکرون» سفر‌ها را دوباره ممنوع می‌کند؟

اولتیماتوم آخر درباره حقوق کارکنان!

حرکات شگفت‌انگیز پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما

فرمان رهبر طالبان درباره زنان مجرد و مطلقه

فائو: قیمت جهانی مواد غذایی افزایش یافت

کمبود شدید سرم مار و عقرب‌گزیدگی

تولید کدام خودرو‌ کاهش پیدا کرد؟

ویدئویی که در تیک تاک یک میلیون بار لایک خورد

تصویر دیدنی از خورشید با ترکیب ۱۵۰هزار عکس!

۹۰درصد مردم کدام استان‌ها واکسن تزریق کرده‌اند؟

رفع محدودیت تردد در محور چالوس

زمان دور بعدی مذاکرات وین مشخص شد

بازگشت شهر‌های قرمز کرونایی به نقشه کشور

حرف‌های مهم علی باقری درباره مذاکرات وین

بازدید سرزده رئیس جمهور از محله هرندی تهران

برنج، شکر و گوشت در صدر افزایش قیمت

هفته آینده دلار گران می‌شود؟

پست تند و معنادار پدر روح‌الله زم

اتفاق غیرمنتظره در نماز جمعه امروز تهران

دو شغله‌های جدید دولت

جلسه فوق العاده دولت در خصوص لایحه بودجه

امدادرسانی هلال احمر به گرفتار شده‌ها در برف

دو ستاره پرسپولیس دربی را ازدست دادند

چرا قانون مدیران دوتابعیتی اجرا نمی‌شود؟

وریا دربی را از دست داد

پیش‌‎بینی قیمت طلا در هفته سوم آذر

تهران و ۱۴ مرکز استان دیگر در وضعیت آبی کرونا

لو رفتن شگرد قاچاقچیان سوخت در گمرک باشماق

ترکیب استقلال برای دربی اعلام شد

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

آکسیوس: غرب متن پیشنهادی ایران را نپذیرفت

یک خبر عجیب درباره اثرگذاری دز دوم واکسن فایزر

تغییرات بودجه ۱۴۰۱ چیست؟

آتش سوزی در کارگاه تولید قفسه‌

اظهارنظر دو امام جمعه درباره وقایع اصفهان

پایان کمیسیون مشترک برجام

باقری: پیشنهاد ایران را نمی‌توان رد کرد