تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۲۸ مهر ۱۴۰۰

احمدی نژاد با اسرائیلی‌ها دیدار کرد؟

امیری فر گفت: اگر آقای احمدی نژاد، می‌توانست نماینده، ولی فقیه باشد، برای رسیدن به این جایگاه تلاش می‌کرد. یک روحیه تکبر و قدرت طلبی در ایشان وجود دارد که ناشی از مباحث روانشناسی است.

دیدار احمدی نژاد با اسرائیلی‌ها

اقتصاد ۲۴ از دست به قلم شدن و نامه نوشتن تا دیدار‌های مردمی؛ از تلاش برای رئیس جمهور شدن دوباره تا تحریم انتخاب و رای ندادن. این‌ها نمونه کوچکی است از جنجال‌های مرد رفته از پاستور که در طول سال‌ها شاهد آن بودیم.

محمود احمدی نژاد این بار غوغای دیگری به پا کرده است. او که برای بازدید از نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ به امارات سفر کرده با اخراج از این کشور به تهران بازگشت، اما خبر دیدار و گفتگوی او با مدیر پاویون اسرائیل یکی از موضوعاتی بود که در رسانه‌ها مطرح شد.

دیداری که عباس امیر فر، ضمن تایید آن، از نهاد‌های امنیتی درخواست می‌کند تا به این موضوع ورود کنند.

همچنین امیر فر که روزی جز یاران رئیس دولت بهار بود و حال سال هاست که راه خود را از او جدا کرده است، با اشاره حضور پر تعدادن مدیران دولت احمدی نژاد در دولت سیزدهم، می‌گوید: «افرادی که در دولت آقای رئیسی هستند با آقای احمدی نژاد مخالف اند. من یا وزرای دولت سیزدهم، ارتباطمان را بیش از ۵ یا ۸ سال است که با آقای رئیسی قطع کرده ایم و این وزرا دیگر در مراسمات آقای احمدی نژاد دیده نمی‌شوند و او را قبول ندارند.»

مشروح گفتگوی عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا را می‌خوانید؛

***********

* آقای امیری فر! سفر اخیر آقای احمدی نژاد سر و صدای زیادی به پا کرد، برخی می‌گویند که او از امارات اخراج شده است، اما اطرافیانش می‌گویند که این یک سفر ۵ روزه بوده است. تحلیل شما از این سفر چیست؟

این بحث‌ها خیلی مهم نیستند. مشکل آقای احمدی نژاد این است که می‌خواهد دیده شود و بعد از مدتی که به فراموشی سپرده می‌شود، به دنبال فرصتی برای بازگشت به آنتن می‌گردد. من روحیه آقای احمدی نژاد را می‌شناسم و او دوست دارد که نفر اول باشد.

احمدی نژاد اگر می‌توانست، ولی فقیه شود، برای آن هم تلاش می‌کرد

یعنی اگر آقای احمدی نژاد، می‌توانست نماینده، ولی فقیه باشد، برای رسیدن به این جایگاه تلاش می‌کرد. یک روحیه تکبر و قدرت طلبی در ایشان وجود دارد که ناشی از مباحث روانشناسی است.


بیشتر بخوانید: انتقاد شدید احمدی‌نژاد از نظام تصمیم گیری در کشور


دوستانه به احمدی نژاد می‌گوید به روانشناس مراجعه کند

اگر آقای احمدی نژاد به یک روانشناس حاذق مراجعه کند، قطعا این خصوصات از طرف آن روانشناس تشخیص داده می‌شود. دوستانه به آقای احمدی نژاد می‌گویم که به یک روانشناس مراجعه کنند.

بقایی برای اینکه به زندان نرود از یک روانشناس نامه گرفته است

آقای بقایی که معاون ایشان بود، بقایی برای آنکه به زندان نرود در وهله اول تلاش کرد تا دادگاه را تحت شعاع قرار بدهد و در حال حاضر از روانشناس نامه‌ای مبنی بر داشتن مشکلات روانی گرفته است تا قوه قضاییه او را به زندان نفرستد. الآن هم برای خودش آزاد بوده، راست راست می‌چرخد و علیه نظام و رهبری سم پاشی می‌کند. لذا، آقای احمدی نژاد هم باید به روانشناس مراجعه کند، چرا که می‌خواهد دیده شود.

دیدار احمدی نژاد با اسرائیلی‌ها

علت عکس انداختن احمدی نژاد با زنان بی ححاب

چقدر رفتار آقای احمدی نژاد در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰، شوی سیاسی بود؟

مگر نمایشگاه فقط آن جاست؟ ایشان فقط می‌خواهد خودی نشان بدهد و در سایت‌ها مطرح شود. آقای احمدی نژاد خودش را منجی مردم جهان می‌داند و با اظهارنظر‌هایی که می‌کند، می‌خواهد محبوب شود. این کار‌ها در ایران هم انجام داد، اما جواب نداد.

ایشان یک بلندپروازی‌هایی دارد که گوشه‌هایی از آن را در زمان ریاست جمهوری اش هم مشاهده می‌کردیم. به طور مثال، او می‌گفت اگر فلان مقام عالی از من حمایت نمی‌کرد، رای ۲۰ میلیونی من به ۴۰ میلیون می‌رسید؛ یا می‌گفت اگر به حرف من گوش می‌دادند، مملکت بهشت می‌شد.

احمدی نژاد به دلیل آنکه قدرت را ترک کرده است، به دنبال مطرح کردن خود در دنیا است. علت عکس‌هایی را هم که با زنان بی حجاب یا بدحجاب گرفته این است که می‌خواهد یک عده ایی روی او حساس شوند.
احمدی نژاد خوشش می‌آید فحش بخورد

او خوشش می‌آید که فحش بخورد هر چند که او با این کار‌ها مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌کند و محبوب هم نمی‌شود. بنابراین، نمی‌توان گفت که ایشان عاقلانه به این سفر رفته است.

*با توجه به اینکه مدیران دولت ایشان حضور پررنگی در دولت آقای رئیسی دارند، ممکن است فضا برای تحرکات ایشان باز باشد؟

اولا افرادی که در دولت آقای رئیسی هستند با آقای احمدی نژاد مخالف اند. من یا وزرای دولت سیزدهم، ارتباطمان را بیش از ۵ یا ۸ سال است که با آقای احمدی نژاد قطع کرده ایم و این وزرا دیگر در مراسمات آقای احمدی نژاد دیده نمی‌شوند و او را قبول ندارند.

* یعنی از آقای احمدی نژاد عبور کردند و ...

بله، همه آن‌ها اعلام برائت و دوری کردند. نکته دوم این است که دولت نمی‌تواند مانع آقای احمدی نژاد شود. همچنین ایشان سفر‌های خارجی دیگری می‌خواستند بروند، اما هم خودش و هم تیمش ممنوع الخروج بودند. نمی‌دانم این دفعه چگونه به او اجازه سفر دادند، اما به خاطرم می‌آید که از ماه‌ها قبل تلاش می‌کرد تا نظام را تحت فشار قرار داده و به این سفر برود.

بنابر دلایلی هم این بار به او اجازه سفر دادند که در نهایت به رسوایی احمدی نژاد منجر شد. چه کسی از این سفر استقبال کرد؟ مردم عادی که به دنبال مشکلات اقتصادی خود هستند. متاسفانه احمدی نژاد می‌خواهد با این کارها، مسئله اول کشور که همان مشکلات اقتصادی را تحت شعاع قرار بدهد که به نظر من نتیجه‌ای نخواهد گرفت.

* بار‌ها آقای احمدی نژاد مطرح کردند که تهدید به ترور می‌شوند یا از سوی نهاد‌های امنیتی تهدید شدند. ممکن است که ایشان از سوی نهاد‌های قضایی یا امنیتی تحت فشار قرار گرفته باشند یا این هم جزئی از نماش‌های سیاسی اوست؟

خیر، این آقایان اگر جرأت دارند، به صورت شفاف بگویند که کدام نهاد مانع‌شان شده است؟ آیا از سوی سپاه بوده یا وزارت اطلاعات؟ ناجا بوده است یا دولت؟ به قول ما طلبه‌ها به کلیات ابوالبقاع، این رفتار‌ها مظلوم نمایی است.

اگر عدالت رعایت شود، باید احمدی نژاد ۱۰ سال به زندان برود

اگر نظام بخواهد عدالت را رعایت کند و بنابر مصلحت ایشان را به خاطر تخلافاتش محاکمه کنند، قطعا کمتر از ۱۰ سال برای او زندان نمی‌برند. احمدی نژاد و اطرافیانش آنقدر تخلف دارند که حداقل ۱۰ سال به زندان می‌روند؛ اما، مصلحت و اولویت کشور موضوعات دیگری است؛ لذا این اظهارات تهمت و افترا به نهاد‌های امنیتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) است که زحمت می‌کشند و با جاسوسان و ضدانقلاب‌ها مقابله می‌کنند. بنابراین، احمدی نژاد نسبت به نهاد‌های امنیتی جوسازی می‌کند تا یک نوع دلسردی ایجاد کند.
نامه‌های احمدی نژاد الکی است و نهاد‌ها توجهی نمی‌کنند

* آقای احمدی نژاد یکسری دیدار مردمی در میدان ۷۲ نارمک برگزار می‌کنند و به قولی به مشکلات مردم گوش می‌کند، این دیدار‌ها نمایشی هستند یا ایشان می‌تواند گرهی از مشکلات مراجعه کنندگان باز کند؟

جمعیتی به آنجا نمی‌رود. اگر شما یا من یک سایت و پولی داشته باشیم، مانند هزینه‌هایی که برای این سفر به دبی شد و ۱۲ نفر با او همراه بودند که برای یک سفر عادی این همه هزینه نمی‌شود. روسای جمهور اسبق نیز می‌توانند این کار‌ها را بکنند، ولی رئیس جمهوری که رفته دیگر مسئولیتی ندارد. افراد احمدی نژاد یار کشی کرده و به آنان پول می‌دهند که جمعیت را به آنجا می‌کشند یا به آن‌ها امید می‌دهند که آقای احمدی نژاد نامه می‌دهد و مشکلاتتان حل می‌شود.

من خبر دارم که نامه‌هایی که او به نهاد‌های مختلف می‌دهد، سر کاری است و به طور مثال نامه‌هایی که به کمیته امداد یا نهاد‌های انقلابی می‌نویسد و فرد امیدوار می‌شود که ۵ میلیون می‌گیرد؛ الکی است و هیچ کس حتی به نامه‌های او توجهی نمی‌کند.

احمدی نژاد اعتباری ندارد

در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، کمپین راه انداخته بودند از خانه احمدی نژاد به سمت وزرات کشور حرکت کنند هیچ کسی به به این کمپین نرفت. اگر هم عکس بگیرید، شاید ۱۰ تا ۱۲ نفر که چهره تکراری هستند، ببینید. این‌ها یک سری کار پوپولیستی برای سرگرم کردن سر خودشان است. من خودم در دولت حضور داشتم و آن زمانی هم که مردم از او طرفداری می‌کردند، بر این باور بودند که به نظام خدمت کرده و رهبر انقلاب نیز از مجموعه دولت حمایت می‌کردند. متاسفانه سرنوشت احمدی نژاد به جایی رسیده است که با بی حجاب و ضد انقلاب مصاحبه کند و اعتباری ندارد.

من به عنوان همکار سابق یک بار افشاگری کردم، به چند وکیل پول کلانی پرداخت کردند که از من به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کنند، هرچند که نتوانست ادعای خود را ثابت کند و من تبرئه شدم. او از یک سو می‌گوید باید به مردم محبت کرد و از سوی دیگر از من شکایت می‌کند و مشاهده می‌کنید که چقدر آدم کینه ایی هست.
* به همان ماجرای سی دی و پخش فیلم ظهور نزدیک است مربوط می‌شود یا ماجرایی دیگر بود؟

نه، درباره این ماجرا من همان زمان تبرئه شدم وموضوع خاصی نبود. خود آقای احمدی نژاد، شخصا در همین یک سال اخیر به خاطر مصاحبه‌هایی که انجام دادم، از من شکایت کرد و یک سری اتهاماتی زدند. پول‌های گزافی هم به وکلا پرداخت کرده بود که مرا محکوم کنند و خوشبختانه من هم در دادسرای فرهنگ و رسانه و هم دادسرای ویژه روحانیت تبرئه شدم.

دیدار احمدی نژاد با اسرائیلی‌ها

آقای داوری اصرار دارند که آقای احمدی نژاد از پاویون اسرائیل دیدار کرده و با مدیر آن به گفتگو پرداخته است و یکسری عکس هم منتشر کردند. این موضوع از سوی آقای احمدی نژاد تکذیب شد. به نظر شما این دیدار صورت گرفته است؟

قطعا دیدار کردند. آقای احمدی نژاد ۲ نوع دیدار در این نمایشگاه داشت. یک نوع دیدار عمومی بود و یک نوع دیدار خصوصی که نهاد‌های امنیتی باید آن را بررسی کنند. زمانی به صورت علنی و در جلوی جمع به سمت نمایشگاه اسرائیل می‌روند و با خانم‌ها عکس می‌اندازند؛ این نشان دهنده آن است که در پشت پرده هم خبری وجود دارد و نهاد‌های امنیتی باید ورود کنند تا ارتباط او را در خازج با افراد به اصطلاح خبرنگار یا ... بررسی کنند. یکی از کار‌های او مسلما دروغگویی است و خیلی راحت موارد را تکذیب می‌کنند. بنابراین، به تکذیبیه او توجه نکنید.

در دفتر احمدی نژاد پرنده هم پر نمی‌زند

* فکر می‌کنید آقای احمدی نژاد دولت سایه را به صورت پنهانی تشکیل می‌دهد؟

خیر، شما یک سری به عنوان خبرنگار به ولنجک بروید، ساختمانی که برای بیت المال و بنیاد مستضفان است اما، در دست احمدی نژاد قرار دارد مشاهده می‌کنید که پرنده پر نمی‌زند. در واقع حتی از یاران گذشته او هم به آنجا مراجعه نمی‌کند و کسی به غیر از ۴ یا ۵ نفر از اطرافیان او که دارای مشکل هستند؛ کسی به دفتر او نمی‌رود.

چه جوری می‌خواهد دولت سایه را تشکیل بدهد، وقتی او را قبول ندارند؟ همین افراد بی حجاب یا بدحجابی که با احمدی نژاد عکس می‌گیرند، ته دلشان او را قبول ندارند. او فقط می‌خواهد دیده شود، طرفدار و اعتباری ندارند و همه شانتاژ بازی سایت خودش است.

 

منبع: قرن نو

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

ماجرای پیامک‌های مشترکان برق مشخص شد

قیمت خانه در این مناطق تهران ارزان شد

گزارش آکسیوس از آماده‌سازی پمپئو برای انتخابات

زمان رونمایی از پول جدید ایران مشخص شد؟

پوتین برای حمله به اوکراین پس از المپیک زمستانی برنامه ریزی کرده است

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل عراق

عکس/ تصاویر تلخ از وضعیت ساحل جزیره هرمز

گزارش الجزیره از دلیل حضور وزیر خارجه قطر در تهران

بمب خبری؛ مهدی طارمی در لیست خرید آرسنال

حمله مجازی به ۲ بازیکن استقلال و پرسپولیس

توافق در مذاکرات وین تا اوایل اسفند امکان‌پذیر است

اردوغان: قطعی گاز ایران به دلیل بدهی نبود؛ نقص فنی است

آخرین آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

پاسخ مکتوب آمریکا به روسیه درباره اوکراین

فیلم/ ریزش قیمت مسکن در راه است؟

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: در صورت شکست مذاکرات وین، گزینه‌های دیگر را بررسی می‌کنیم

هیات دولت به دنبال حل مشکل بورس

تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد؟

بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها

شیوه عجیب استعفای گل محمدی

فیلم/ دل‌انگیزترین تصاویر از حال و هوای تهران را ببینید

پرواز اجاره مسکن در تهران

رئیسی نمی‌داند انتصابات فامیلی صورت گرفته؟

فیلم/ اشک و بغض نعیمه نظام‌دوست در چهل تیکه

چرا قیمت فولاد بالا رفت؟

فقط شرکت‌های بزرگ در بورس سود کردند

‌نمی‌خواهید تماشاگر به ورزشگاه برود؟ بهانه نیاورید + عکس

ارز ترجیحی کدام کالاها حذف نمی شود؟

شفاف‌سازی شرکت‌های فولادساز در سامانه کدال

فدراسیون عراق به تست‌های کرونا مشکوک شد

چند راهکار ساده برای رهایی از گلودرد

ارزانی خودرو واقعیت دارد؟

سقوط سنگین طلا رقم خورد

فیلم/ نظر رئیسی درباره مذاکره با آمریکا تغییر کرد؟

افزایش ابتلای کودکان به کرونا طی دو هفته گذشته

کرونا، آخرین ضربه را به تیم ملی وارد کرد

فیلم/ اظهارات عجیب نماینده انقلابی در تریبون نماز جمعه