تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۸ مهر ۱۴۰۰
در نشست امروز مطرح شد:

اکسپو۲۰۲۰ فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد کشور است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تاکید دبیر عالی مناطق آزاد کشور مبنی بر بهره‌وری از رویداد جهانی اکسپو در جهت معرفی ظرفیت‌های خود، از پیش‌بینی اعزام گروه‌های تجاری برای گفتگو‌های مشاغل، تولید محتوای هنری و همچنین فرهنگی برای معرفی جزیره کیش خبر داد.

منطقه آزاد کیش

اقتصاد ۲۴ - فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در نودمین جلسه شورای اداری سازمان با اشاره به تاکید دبیر عالی مناطق آزاد کشور مبنی بر بهره‌وری از رویداد جهانی اکسپو در جهت معرفی ظرفیت‌های خود، از پیش‌بینی اعزام گروه‌های تجاری برای گفتگو‌های مشاغل، تولید محتوای هنری و همچنین فرهنگی برای معرفی جزیره کیش خبر داد.

سعید پورعلی با اشاره به برگزاری رویداد ۲۰۲۰ اکسپو در ۲۶۰ کیلومتری جزیره و اهمیت این رویدادجهانی و همچنین تاکید دبیرعالی شورای مناطق آزاد کشور مبنی بر بهره‌مندی مناطق آزاد از این رویداد در جهت معرفی ظرفیت‌های تجاری، فرهنگی و گردشگری خود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری اظهار داشت: همه‌ی دولت‌ها تمام اهتمام خود را برای حضور در این المپیک فرهنگی ملل صرف می‌کنند.


بیشتر بخوانید: کیش میزبان نخستین کنگره بین المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی


پورعلی با بیان این مطلب که حدود ۴۳۷هکتار در جنوبی‌ترین نقطه‌ی دبی به این رویداد اختصاص دارد گفت: در سال ۲۰۱۳ امارت بعد از رقابت با ترکیه و روسیه موفق شد میزبانی این رویداد را به دست آورد و ۱۹۲ کشور، به هزینه‌ی خودشان با پاویون‌هایی در اکسپو حضور دارند.

وی مدت‌زمان برگزاری اکسپو را شش ماه و از ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ عنوان کرد و افزود: دولت امارات متحده عربی موفق به کسب مجوز استفاده از نام "اکسپو۲۰۲۰" از دفتر نمایشگاه‌های جهانی شد.

پورعلی با اشاره به پیوستگی این رویداد با جام جهانی قطر، ادامه داد: "پیوند اذهان و خلق آینده" تم اصلی کشور‌ها در این نمایشگاه می‌باشد و سه تم فرعی "فرصت"، "تحرک" و "پایداری" نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: طرح‌های "فرصت" برای خلق آینده، "تحرک" برای تبادل افکار، ایده‌ها، اندیشه‌ها و آراء، و "پایداری" به جهت اینکه به‌گونه‌ای با محیط خدادادی برخورد شود که به پایداری محیط زیست و ظرفیت زمین بیانجامد، در نظر گرفته شده‌اند.

رئیس ستاد هماهنگی برنامه‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی در منطقه آزاد کیش، مساحت پاویون ایران را در اکسپو ۲۰۲۰، دو هزار و ۱۴متر عنوان کرد و افزود: وزارتخانه‌های "میراث فرهنگی و گردشگری" با ۶۰ متر، "فرهنگ و ارشاد اسلامی" با ۵۵ متر و همچنین سازمان ملی فرش، وزارت صنعت معدن و تجارت و معاونت ملی و فناوری ریاست‌جمهوری، و شرکت‌های خصوصی به نمایندگی از دستگاه‌های اجرایی در این رویداد فعالیت می‌کنند.

پورعلی مهم‌ترین هدف دولت‌ها را در اکسپو، ترسیم "هویت" مشخص عنوان کرد و ادامه داد: این هویت بر سه رکن "گذشته"، "اکنون" و "آینده" این کشور‌ها استوار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش هزینه‌ی امارات را در این رویداد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ حدود ۴۰میلیارد دلار عنوان و پیش‌بینی کرد: در طول ۶ماه بالغ بر ۳۰ میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

پورعلی با تاکید بر حضور ایران در اکسپو انگلستان در سال ۱۸۵۱ با دستور امیرکبیر تصریح کرد: ایران جزو کشور‌هایی است که در قدمت دیرینه دارد و پیش‌تر در انگلستان هم به نمایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و تمدن خود پرداخته است.

وی با اشاره به در فرصت‌های شش‌ماهه‌ی این رویداد مانند روزجهانی چین در ژانویه ادامه داد: سه رویداد عمومی "تجاری"، "جذاب" و "عمومی" نیز پیش‌بینی شده‌اند تا بر اساس تقویم ارائه‌شده‌ی اکسپو و به نسبت ظرفیت‌های کشور‌ها حضور پیدا کرده و از سهم عمومی آن بهره ببرند.

پورعلی مجموعه‌ی "الوصل" را کانون این رویداد جهانی در نقشه اکسپو عنوان و تصریح کرد: این مجموعه به شکل گلبرگ و با سه برگ "منطقه فرصت"، "منطقه تحرک" و "منطقه پایداری" به میزبانی کشور‌ها پرداخته و "منطقه‌ی ۲۰۲۰" در دبی نام‌گذاری شده است.

وی با بیان این مطلب که بنا هست این منطقه بعداز پایان اکسپو هم به عنوان "مرکز جهانی فناوری و نوآوری" پذیرای بالغ بر ۱۰۰هزار جوان و فعال در این حوزه‌ها باشد، ادامه داد: جزیره کیش باید از غرفه‌ی ۱۸متری مناطق آزاد بهره برده و علاوه بر عرضه‌ی توانمندی‌ها و فرصت‌های منطقه‌ی خود، به معرفی کیش به ۳۰ میلیون نخبه و جامعه‌ی تولیدکننده و توزیع‌کننده‌ی هویتی از سراسر جهان بپردازد.

رئیس ستاد هماهنگی برنامه‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی در منطقه آزاد کیش، از پیش‌بینی اعزام گروه‌های تجاری برای گفتگو‌های مشاغل، تولید محتوای هنری و همچنین فرهنگی برای معرفی جزیره کیش خبر داد و افزود: در کنار برنامه‌هایی که به‌شکل عمومی امکان ارائه داریم، توافقاتی نیز با بنیاد رودکی و وزارت فرهنگ و گردشگری صورت گرفته است تا از فرصت‌های تقویمی اکسپو برای معرفی جزیره کیش بهره ببریم.

سعید پورعلی با اشاره به نشستن سه هزار پرواز در زمان اختتامیه‌ی این رویداد تاکید کرد: با بهبود وضعیت آب و هوای دبی و همچنین در ماه‌های منتهی به ژانویه تعداد بازدیدکنندگان افزایش خواهد یافت و کیش نیز با هماهنگی بنیاد رودکی و وزارت فرهنگ برای ایام نوروز بسته‌های فرهنگی و هنری را طراحی کرده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سرعت‌گیری واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از امکان برگزاری نودمین جلسه شورای مدیران بعد از مدت‌ها ابراز خرسندی کرد و افزود: بعد از عبور از پیک پنجم با دستور مدیرعامل سازمان و در راستای پیشبرد رونق اقتصادی جزیره، پیام‌های مختلفی در قالب رویداد‌ها و محتوا‌های فرهنگی، طراحی و منتشر شد و خوشبختانه با سفر‌های اواخر شهریور و اوایل مهرماه، سطح اشغال هتل‌ها افزایش چشمگیر یافت و این روند با حمایت از مرکز توسعه سلامت و رسیدن به نرخ جمعی واکسیناسیون، ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: مشارکت جمعی و همراهی عمومی مردم مکمل واکسیناسیون جمعی است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نقش مؤثرتری نسبت به واکسیناسیون دارد.

نودمین جلسه‌ی شورای مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با حضور مسئولان نهاد‌های مختلف اداری، نظامی، انتظامی، امنیت، درمان، آموزش و اصحاب رسانه، شامگاه ۲۷مهرماه در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد و نمایندگان هر حوزه به ارائه گزارش عملکرد مدت اخیر پرداختند.

منبع: منطقه آزاد کیش
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ تصادف شدید مینی‌بوس با تریلر در جاده خاوران

رد ادعای نماینده نمازخوان با عکس

سال ۱۴۰۱ قرعه‌کشی خودرو نداریم

خبر نگران کننده برای سردار آزمون

جزئیات فروش جدید سایپا

عکس/ ژست عجیب و مشکوک در جلسه رسمی دولت

قیمت خودرو درب کارخانه چقدر شد؟

تصادف شدید تریلی با مینی‌بوس در تهران

دارو کمیاب بود؛ کمیاب‌تر شد

کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ

فیلم/ وحشتناک‌ترین کلیپ کودک آزاری+۱۸

وضعیت ناسالم هوا در بیشتر مناطق تهران

بازار سیمان در دولت سیزدهم چگونه آرام گرفت؟

اومیکرون به همسایه شرقی ایران رسید

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقۀ امیرآباد

فیلم/ حمله سارقان ناشناس به خانه یک بانوی سالمند

واکنش صاحبان کسب‌وکار‌ها به اینماد اجباری

عدم اشتغال ۱۵ هزار پزشک عمومی در کشور

دست‌خوش ارزی دولت به گردشگران ترکیه

استفاده از تمام ظرفیت های بنادر قشم جهت ارائه خدمات مناسب تجاری و مسافری

خودروی نوید محمد زاده چیست و چقدر قیمت دارد؟ +عکس

وعده وزیر کار برای ایجاد شغل چقدر شدنی است؟

الزام سازمان منطقه آزاد اروند نسبت به تعهدات پیشین حوزه آموزش و پروش

برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری سردار دل ها در قشم

فیلم/ نجات یک‌نفر از چوبه‌ دار توسط علی دایی

زمان ازسرگیری مذاکرات وین اعلام شد

رهن ۳۰ میلیاردی آپارتمان‌های لاکچری در پایتخت

رئیس جمهور نمی‌خواهد مشکل بورس حل شود؟!

بدنام شدن محصولات ایرانی بدتر از تحریم است/ هیچ خریداری نمی‌تواند روی وعده تجار ایرانی حساب باز کند

یک ماه بعد از مخالفت رئیسی خودرو گران شد

رئیس جمهور نمی‌خواهد مشکل بورس حل شود؟

دست دولت رئیسی در جیب سهامداران

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محله شهرآرا آذر ماه ۱۴۰۰ + جدول

ترکیب احتمالی استقلال در دیدار مقابل پیکان

پروژه‌های نیمه تمام عمرانی ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد

برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول