تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۰۹ دی ۱۴۰۰

برگزاری سومین رویداد ارائه به سرمایه‌گذار مرکز نوآوری نکسترا

مرکز نوآوری نکسترا سومین رویداد دمودی خود را در تاریخ ۷ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم استارتاپی به صورت حضوری و مجازی در محل پردیس فنی دانشگاه تهران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرد.

برگزاری سومین رویداد ارائه به سرمایه‌گذار مرکز نوآوری نکسترا

اقتصاد ۲۴- در این رویداد ۱۱ ایده استارتاپی در حوزه‌های فناوری های ارتباطی و مخابراتی، اینترنت اشیاء، بلاکچین، امنیتی و خدمات آنلاین به ارائه پرداختند.

این رویداد با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت کننده همزمان به صورت مجازی و حضوری از ساعت ۱۰ الی ۱۴ در دو بخش “ارائه” و “جلسات حضوری b2b ” با سخرانی جناب آقای دکر آصف کریمی مدیرعامل مرکز نوآوری نکسترا آغاز و در ادامه تیم‌ها فرصت ارائه ۸ دقیقه‌ای مقابل سرمایه گذاران را کسب کردند.

جناب آقای دکتر آصف کریمی مدیرعامل مرکز نوآوری نکسترا در آغاز رویداد به بیان نقش و اهمیت اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی پرداختند.

سازمان ملل ۱۷ هدف را جهت توسعه پایدار جهانی تدوین کرده است. کاهش فقر، آموزش با کیفیت، توسعه زیرساخت های صنعتی و نوآوری، توسعه شهر هوشمند از جمله این اهداف می‌باشند. هر یک از کشورهای دنیا سیاست هایی جهت دستیابی به این اهداف توسعه پایدار مشخص کرده اند. به طور مثال کشورهای اروپایی سیاست Industry4 ، کشور چین سیاست Made in China ، ژاپن سیاست Society5 و امریکا سیاست Manufacturing  را در دستور کار قرار می‌دهند. متاسفانه کشور ایران سیاست واحدی جهت رسیدن به این اهداف تا به حال نداشته است. اما خوشبختانه بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها در راستای رسیدن به توسعه پایدار سیاست ساخت اکوسیستم را مد نظر قرار داده اند. ما نیز در نکسترا سعی کردیم جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار که از جمله برقراری شهرها و جوامع پایدار است، گام برداریم و ایفای نقش کنیم و سهمی هر چند کوچک در ساخت این اکوسیستم داشته باشیم

دستاوردهای مرکز نوآوری نکسترا

نکسترا به عنوان یک شتابدهنده، استارتاپ استودیو و فضای کار اشتراکی تخصصی تمرکز اصلی خود را بر حوزه های شهرهوشمند، اینترنت اشیا، امنیت سایبری، فناوری ارتباطی و مخابراتی و بلاکچین قرار داده است و فعالیت خود را از مهرماه سال ۱۳۹۸ اغاز کرد.

با توجه به بیماری کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن رشد اقتصادی و اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی، تیم نکسترا افتخار می‌کند که توانسته دستاورهای چشمگیری در میان سایر بازیگران اکوسیستم کارآفرینی کسب کند.

برگزاری سه دوره پیش شتابدهی، دو دوره شتابدهی متشکل از مجموعا ۲۶ تیم استارتاپی، و همچین سرمایه گذاری بر پنج استارتاپ و سه پروژه استارتاپ استودیو از جمله دستاوردهای نکسترا تا امروز بوده است.

سرمایه‌گذاران و میهمانان حاضر در سومین دمودی نکسترا

این رویداد با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت کننده همزمان به صورت مجازی و حضوری از ساعت ۱۰ الی ۱۴ در دو بخش “ارائه” و “جلسات حضوری b2b “برگزار شد.

صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، هاب همراه اول، مرکز نوآفرینی فینووا، سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر آفرینش، هلدینگ افرا، شناسا، فراز ارتباط، راشا، شتابدهنده دیموند و جامعه هوش مصنوعی فیلاگر از جمله حاضرین این رویداد بودند.

تیم های ارائه دهنده سومین دمودی نکسترا

تیم‌های کلاس نت، دلیبار، درو، روی‌نت، کیپی، پتی‌تور، اینستاپلاس، بازاتو، آسان دارو، تیوی‌نت و رونیکا پس از ورود به سومین دوره جامع پیش‌شتابدهی نکسترا و گذر از امکان سنجی های فنی و مالی توسط دپارتمان شتابدهنده نکسترا،  فرصت ارائه ۸ دقیقه‌ای مقابل سرمایه گذاران را کسب کردند. در ادامه به شرح مختصری از هر یک از ایده ها پرداخته شده است.

کیپی – QIPI

کیپی یک پلتفرم  تبدیل دارایی ملکی  و مبادله آن با هدف جذب سرمایه خرد در این بخش از  بازار سرمایه است که در پی عرضه توکن اختصاصی و حکم‌فرمای خود در بازار ارز‌های دیجیتال است. مدل درآمدی این استارتاپ بر اساس دریافت کارمزد از خرید و فروش توکن املاک KARP با توکن کاربردی QIPI شکل گرفته و خدمات خود را ارائه راهکاری هوشمندانه مبتنی بر بلاکچین در راستای توانمندسازی سرمایه خرد در ورود به بازار املاک و مستغلات معرفی کرده است.

درو – Dero

درو با استفاده از پتانسیل بالای کشاورزان و دامداران کوچک و متوسط به تولید محصولات سالم و کاملا ارگانیک می‌پردازد. این استارتاپ هدف خود را کمک به افزایش سلامت غذایی مشتریان تعریف کرده است. ثبت تمامی اطلاعات از روز اول تولید تا رسیدن محصول به دست مصرف‌کننده در بلاکچین ذخیره می‌شود که علاوه بر شفافیت و تضمین کیفیت، فرصت درآمدزایی منحصر به فردی را فراهم می‌کند.

آسان دارو – Asan Daro

ایده آسان دارو راهکاری است برای جستجوی آنلاین دارو در نزدیک‌ترین داروخانه‌‌های اطراف شما، ارسال دارو برای بیمار، اطلاع رسانی و آموزش نحوه مصرف دارو، اطلاع‌رسانی تداخلات دارویی و یادآوری زمان مصرف هر یک از دارو‌های بیمار به صورت تفکیک شده. آسان دارو سعی دارد که با پرورش این ایده، خدمات کاربردی را به بیماران در مسیر تهیه و مصرف آسان و درست دارو ارائه دهد.

کلاس نت  – Classnet

کلاس نت یک راهکار جامع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است که متناسب با نیاز‌های سازمان طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. کلاس نت قابلیت تعامل و واقعی‌سازی حضور افراد در کلاس و جلسات را ایجاد می‌کند. این استارتاپ، به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از فضایی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، جلسات و کلاس‌های خود را به ساده‌ترین و با کیفیت‌ترین حالت ممکن برگزار کنند.

پتی تور – Petitor

پتی تور یک محصول یکپارچه از دو سخت‌افزار و یک نرم‌افزار است. اولین سخت‌افزار، قلاده هوشمند است که مکان‌یابی دقیق پت و تشخیص پارس کردن را انجام می‌دهد. دومین محصول پتی تور که یک گجت ثابت است که به دوربین، میکروفون، اسپیکر و سنسور تشخیص دمای محیط مجهز است. کاربر از طریق نرم‌افزار پتی تور قادر است تصویر پت را مشاهده کند و صدای درخواستی را ارسال کرده و خوراکی تشویقی به پت بدهد.

روی نت – Roynet

استارتاپ روی نت در تلاش است که رویداد‌ها، همایش‌ها‌، سمینار‌ها و جلسات را به راحت‌ترین و کارا‌ترین روش ممکن برگزار کرده و محیطی طبیعی و مشابه محیط واقی را به کاربران و شرکت‌کنندگان ارائه دهد.

اینستاپلاس  – Instaplus

اینستاپلاس همان شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام، اما با قابلیت‌های بسیار فراتر است. این قابلیت‌ها به سه دسته فروشگاهی، کاربردی و سرگرمی تقسیم می‌شوند. در بخش فروشگاهی، امکان ساخت فروشگاه برای کاربران ایرانی (که تحریم هستند) را فراهم کرده است. در بخش کاربردی، دسترسی کاربران به امکانات پیشرفته‌تری مانند دانلود پست و استوری را فراهم کرده است. در بخش سرگرمی نیز بازی‌های آنلاین گروهی و مسابقات ماهانه را برای سرگرمی مخاطبین فراهم نموده است.

بازاتو – Bazato

بازاتو سعی دارد پلتفرمی را برای تولید‌کنندگان صنعتی ایجاد کند و کارخانه‌های مختلف را شناسایی کرده و بر اساس معیار‌های مشخص آنان را دسته‌بندی کند. در ابتدا خدمات رایگانی مانند عکاسی صنعتی و تولید‌ محتوا در اختیار صنعتگران قرار می‌دهد و سپس با معرفی کسب‌و‌کار و محصولات آنان در سایت بازاتو، با قیمتی بسیار پایین‌تر از سایر بازار‌ها به فروش محصولات می‌پردازد.

تی‌وی نت – TVnet

تی‌وی نت استارتاپی در حوزه فناوری اطلاعات است که سعی دارد بستر فراهم‌سازی محیط استودیو مجازی با قابلیت‌های نامحدود را هم برای ساخت محتوا و هم برای پخش زنده اینترنتی را فراهم کند. این استارتاپ خلاصه فعالیت خود را در دو کلمه استودیو مجازی معرفی کرده است.

دلیبار – Delibar

دلیبار به دنبال اتصال زنجیره تامین کنندگان مواد غذایی به مصرف‌کنندگان عمده است. در این خصوص با اتصال کافه‌ها و رستوران‌ها به قسمت بزرگی از تامین‌کنندگان مواد اولیه، با استفاده از اپلیکیشن و وبسایت دلیبار، نیاز مشتریان به مواد اولیه به ساده‌ترین روش و به صورت غیر‌حضوری حل خواهد شد.

رونیکا – Ronika

استارتاپ رونیکا یک پلتفرم اینترنت اشیاء است که امکان برقراری ارتباط یکپارچه از لایه سنسور تا کلاود را برای پروژه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء فراهم می‌سازد.

در این رویداد همچنین به معرفی مسابقه تخصصی فیسکاپ ۱۴۰۰ که توسط مرکز نوآوری نکسترا در حال برگزاری است، پرداخته شد. فیسکاپ یک مسابقه تخصصی تشخیص چهره است که با حمایت نهادهای مطرح و اعطای جوایز نفیس، فرصت های شغلی و مجموعه ای از دوره های آموزشی تخصصی برای علاقه‌مندان به حوزه هوش مصنوعی و برنامه نویسی از آذر الی بهمن ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ما افتخار می‌کنیم که توانستیم در این دریای پرتلاطم متاثر از مشکلات اقتصادی و بیماری، سکان دار باشیم و سهمی در پیشرفت اکوسیستم کارآفرینی داشته باشیم. ما با آغوش باز پذیرای افراد خلاق، توانمند و باانگیزه در چهارمین دوره پیش شتابدهی نکسترا هستیم. به امید دیدار

آصف کریمی – مدیرعامل مرکز نوآوری نکسترا

 

علاقه‌مندان به دریافت کاتالوگ معرفی شرح ایده ها و اطلاعات تماس تیم ها با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۵۸۱۹۴  و واتساپ ۰۹۳۳۹۵۵۷۵۷۹  تماس حاصل کنند.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

عکس/ توییت جنجالی ایلان ماسک درباره حمله اسرائیل به ایران

ریزپرنده چیست؟

قیمت سکه و طلا امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ + جدول

قیمت سکه و طلا امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ + جدول

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

قیمت خودرو‌های رنو در بازار امروز + جدول

قیمت ماشین های لوکس لکسوس در بازار ایران + جدول

قیمت دلار و یورو امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ + جدول

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

عکسی از روناک سریال «نون خ» با یک استایل متفاوت

عکس/ استایل جالب ولیعهد عربستان در دفتر کارش

قیمت مرغ، گوشت سفید و تخم مرغ در بازار + جدول

قیمت خودرو‌های سایپا امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ + جدول

عکس/ خرید سفره عقد و عروسی نفیسه روشن

عکس/استوری متفاوت زهرا داوودنژاد در روز تولدش

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ + جدول

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ بازگشت کرکس‌ها به ایلام

شورای ائتلاف در مرحله دوم انتخابات لیست ۱۶ نفره می‌دهد

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت پرویز داوودی

افت ۱۶درصدی بارش های امسال نسبت به سال‌های پیش

فیلم/ مرد مجسمه‌ای ایران

زمان بازگشت بیرانوند به میادین مشخص شد

تاج: درآمد فدراسیون از جریمه بیانیه‌ها تامین نمی‌شود

اقدام به خودکشی جوان تهرانی در ایستگاه مترو سرسبز

رکورد ویژه استقلال در تاریخ لیگ برتر

امیرعبداللهیان: قصد پاسخ‌گویی به اسراییل را نداریم

پیش‌بینی قیمت دلار فردا یک‌شنبه۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

فیلم/ سوتی عجیب مریم امیرجلالی

پیش‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

تاثیر تعطیلی پنجشنبه‌ها بر اقتصاد کشور

فیلم/ روایت بلاگر کویتی از سفر به شیراز

استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش مصرف انرژی

ورق روغنی چیست؟

جولان ۴۰۰ هزار سگ ولگرد در استان تهران

ماجرای گروگان‌گیری دختر ۱۶ ساله کردستانی در تهران

ستاره پرسپولیس ۱۰۰ تایی شد

ماجرای پرسپولیسی شدن جانشین علیرضا بیرانوند

درآمد دولت از مالیات در سال ۱۴۰۲

خبر فوری وزیر کار درباره افزایش حقوق کارگران

هزینه عملیات وعده صادق چقدر بود؟

علت استارت نخوردن خودرو چیست؟

صف طولانی تعمیر خودرو‌های مردم/ بی‌کیفیت‌ترین قطعات چینی به ایران می‌آیند؟

هشدار جدی میرسلیم به دولت رئیسی درباره فساد+ عکس

تصمیم مهم سرمربی پورتو در مورد مهدی طارمی

حمله هادی چوپان به رئیس فدراسیون پرورش اندام

فرهاد مجیدی به لیگ برتر برمی‌گردد؟

اعلام آمار نهایی داوطلبان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

عکس/حال خوب دریاچه ارومیه

فیلم/ چالش جالب هواداران دختر استقلالی در ورزشگاه آزادی

فیلم پربازدید از جشن تولد دختر کریستیانو رونالدو

ریخت‌وپاش نجومی در پتروشیمی بندر امام

سرنوشت سینما آزادی چه شد؟

عکس/ سفره کارگران در سال جدید کوچک‌تر شد

جزییات افزایش کرایه‌ حمل و نقل عمومی پایتخت

قیمت جدید روغن مایع امروز ۱ اردیبشهت ۱۴۰۳+ جدول

آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی و پژوهشی/ آماده دفاع از کشور در مجامع حقوقی بین‌المللی هستیم

فیلم/جدیدترین وضعیت دریاچه ارومیه

خرید جت خصوصی برای عموم آزاد است

عکس/زیبایی بهار در دیواندره کردستان

قیمت گوشت گوسفندی امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳+ جدول

خواهر زن علی اوجی کیست؟ + عکس

ماجرای خواستگاری مازیار لرستانی از رابعه اسکویی حقیقت دارد؟

این جیلی، خودرو ارزنده‌ای است! + عکس

کاهش میلیونی قیمت سکه در بازار

جزییات طرح یارانه‌ای دولت برای کودکان

جشن هزار دف پالنگان