تاریخ انتشار: ۰۰:۰۰ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

دلیل ایران، موفق به تولید اپلیکیشنی برای پرداخت‌های گردشگران خارجی شد

استارتاپ دلیل ایران مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به طراحی و ارائه اپلیکیشن TOMAN CASH برای تسهیل در خرید‌ها و پرداخت‌های ارزی گردشگران خارجی در ایران شده است. این پلتفرم بستری امن برای این افراد مهیا می‌کند تا با قیمت مناسب خدمات مورد نظر خود در ایران را دریافت کنند.

دلیل ایران، موفق به تولید اپلیکیشنی برای پرداخت‌های گردشگران خارجی شد

اقتصاد۲۴- به گزارش روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، یاسر الخیرو بنیانگذار استارتاپ دلیل ایران می‌گوید ایده اولیه شکل گیری استارتاپ دلیل ایران برای اسکان گردشگران خارجی در داخل ایران بود، زیرا وقتی گردشگری وارد یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور می‌شود با مشکل اسکان مواجه است.

او ادامه داد: مشکل اسکان از جایی شروع می‌شود که گردشگر خارجی قبل از ورود به ایران، کشورمان را خوب نمی‌شناسد و حتی در جا‌هایی که شناخت خوبی هم از ایران دارد، اطلاعاتی از موجودی محل‌های اسکان و بستر مناسب برای رزرو وجود ندارد؛ بنابراین ما برای کمک به اسکان این افراد وارد کار شدیم و بعد از ارائه راهکاری برای اسکان، به دنبال رفع مشکل پرداخت هزینه اسکان حرکت کردیم.

الخیرو افزود: یکی دیگر از مشکلات، عدم شناخت مشتری خارجی از پلتفرم‌های پرداخت داخلی در ایران بود. همچنین حتی اگر این شناخت و اعتماد از طرف مشتری خارجی وجود داشت، پلتفرم‌های داخلی امکان خدمات رسانی به مشترکان خارجی را نداشتند و یکی از مشکلات بزرگ، محدودیت‌های مختلف در زمینه توریست کارت‌ها در کشور بود.

بنیانگذار استارتاپ دلیل ایران تاکید کرد: ایده اولیه ما کمک به پرداخت هزینه‌های گردشگران خارجی در ایران بود. ما می‌خواهیم با قرار گرفتن بین عرضه کننده و تقاضا کننده خدمات، زمینه پرداخت امن هزینه خدمات را مهیا کنیم.

او تاکید کرد: خوشبختانه بازار گردشگری در ایران از ظرفیت‌های فراوانی بهره‌مند است، اما هزینه‌های جاری در این بازار بیشتر به صورت آفلاین پرداخته می‌شود. حتی در زمینه رزرو‌های آنلاین نیز در بسیاری از موارد بعد از ثبت رزرو از طریق گردشگر خارجی، اپراتور داخلی این کار را به صورت آفلاین تایید می‌کند. به همین دلیل است که برخی مواقع با وجود رزرو‌های آنلاین، گردشگر خارجی با ظرفیت تکمیل محل اسکان مواجه می‌شود.

بنیانگذار استارتاپ دلیل ایران گفت: در حال حاضر ما دو اپلیکیشن برای ارائه خدمات به گردشگران خارجی داریم. اولین اپلیکیشن، دلیل ایران یا راهنمای ایران (ایران گاید) است که اپلیکیشنی کاملاً رایگان برای کمک به شناخت ایران می‌باشد. ما همچنین به دنبال ایجاد اولین شبکه اجتماعی عرب زبان برای معرفی ایران به گردشگران عرب هستیم. در این شبکه اجتماعی، گردشگران عرب تجربه خود از حضور در کشورمان را برای دیگران به اشتراک می‌گذارند.

الخیرو تصریح کرد: دومین اپلیکیشنی که محصول اصلی ماست و بیشتر تمرکزمان روی آن می‌باشد، اپلیکیشن «TOMAN CASH» است. «TOMAN CASH» پلتفرمی برای پرداخت انواع هزینه‌های گردشگران خارجی می‌باشد. این اپلیکیشن به گردشگران خارجی به ویژه گردشگران عرب زبان کمک می‌کند که قبل از سفر به ایران با شارژ آن بتوانند هزینه‌های خود را در داخل کشور پرداخت کنند.

او با اشاره به خدمات ارائه شده در این اپلیکشن گفت: در حال حاضر ۹ سرویس اصلی در این اپلیکیشن ارائه می‌شود و به دنبال افزایش خدمات ارائه شده در این پلتفرم هستیم تا بتوانیم نیاز‌های کامل یک گردشگر در داخل ایران را برطرف کنیم تا گردشگر خارجی دچار هیچ مشکلی برای پرداخت‌های خود در داخل کشور نشود.

رونق گردشگری ایران هدف دلیل ایران از ارائه خدمات

بنیانگذار استارتاپ دلیل ایران گفت: کاری که ما انجام می‌دهیم به ورود گردشگر بیشتر به ایران کمک می‌کند. استفاده از این پلتفرم همچنین به فروش بیشتر در داخل ایران منجر می‌شود، زیرا گردشگری که بدون استفاده از اپلیکیشن «TOMAN CASH» وارد ایران می‌شود، حجم کمتری از مبادلات خرید و فروش را انجام می‌دهد.

الخیرو ادامه داد: با استفاده از این اپلیکیشن، کار خرید و فروش راحت‌تر می‌شود و گردشگر خارجی با یکی از بزرگترین مشکلات یعنی عدم درج قیمت و مشخص نبودن هزینه خدمات مواجه نیست و ما قیمت‌های واقعی را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

او افزود: ارائه این خدمات باعث می‌شود گردشگر خارجی سفر‌های بیشتری به ایران داشته باشد و در این سفر‌ها خرید‌های بیشتری نیز انجام دهد، همچنین اطمینان بیشتری نیز شکل می‌گیرد. همچنین در این دو اپلیکیشن ما مکان‌های متنوع تری نیز از کشور به گردشگر معرفی می‌کنیم تا یک گردشگر در مناطق خاصی از کشور نماند. ما سعی داریم مناطق دیدنی گردشگری و بازار‌های فروش بهتر و بیشتری را به گردشگران خارجی معرفی کنیم.

جهت دهی و شتابدهی درست بزرگترین خدمت پارک فناوری پردیس به استارتاپ‌های نوپاست

بنیانگذار استارتاپ دلیل ایران گفت: ما با حضور در شرکت هم‌آوا و آی فینک کارمان را آغاز کردیم، زیرا هر استارتاپ نوپایی در آغاز کار نیاز به حمایت‌های خاصی دارد. ذات کار استارتاپی به گونه‌ای است که شما می‌خواهید مشکلی را جوری هر کنید که تا کنون کسی اینگونه حل نکرده است، همین مسئله شما را با چالش‌های جدید مواجه می‌کند که برای حل آن نیازمند حمایت‌های مختلف حقوقی، مالی و علمی هستید.

الخیرو ادامه داد: ما در پارک فناوری پردیس به این خدمات دسترسی مناسبی داشتیم. در واقع مدیریت هزینه‌ها و کمک به کاهش هزینه‌ها، بزرگترین حمایت پارک فناوری پردیس برای به نتیجه رسیدن فعالیت استارتاپ ما بود. ما در محیطی قرار گرفتیم که به استارتاپ‌های مختلفی دسترسی داشتیم و تبادل تجربیات و خدمات آن‌ها به ما برای رشد سریع‌تر کمک‌های زیادی کرد. ما در ابتدای مسیر با آموزش‌ها، منتورینگ و خدمات دیگر توسط هم‌آوا، شرکت خدمات انفورماتیک و آی فینک قدم‌های بسیار خوبی برداشتیم.

او تاکید کرد: مشاوره‌های خوب افرادی که در انجام کار‌های مشابه تجربیات خوبی دارند، موضوع دیگری است که در پارک‌های فناوری، نظیر پارک فناوری پردیس و شتاب دهنده‌های بزرگ، برای استارتاپ‌ها قابل دسترسی است. برنامه‌های شتابدهی در واقع در ابتدای کار جهت و سمت و سوی کار برای دستیابی به موفقیت را آموزش می‌دهند و پس از آن است که یک استارتاپ برای دستیابی به موفقیت شتاب می‌گیرد.

الخیرو تصریح کرد: نکته اصلی اینجاست که اگر یک استارت آپ در مسیر اشتباه قرار بگیرد، بازگشت به نقطه اول بسیار سخت است. کمک و حمایت هم آوا، شرکت خدمات انفورماتیک و پارک فناوری پردیس به استارتاپ‌هایی نظیر ما همین جهت دهی درست و بعد از آن شتابدهی برای رسیدن به موفقیت است.

بنیانگذار «دلیل ایران» در پایان با اشاره موفقیت‌های کسب شده توسط این استارتاپ گفت: ما در اولین قدم تاسیس استارتاپ «دلیل ایران» و اپلیکیشن «TOMAN CASH» در آوردگاه آی فینک شرکت کردیم در آن برنامه به عنوان اپلیکیشن و استارتاپ اول انتخاب شدیم. همچنین در رویداد پژوهشگاه میراث فرهنگی به نام پاتوق، موفق به کسب مقام دوم و دریافت حمایت‌های پژوهشگاه شدیم. در پنجمین کنگره بین المللی سلامت کشور‌های اسلامی نیز به عنوان استارتاپ برتر معرفی شدیم و اخیراً نیز در نمایشگاه تراکنش نیز شرکت کردیم و به عنوان استارتاپ منتخب این نمایشگاه انتخاب شدیم.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

تهران تا چند روز دیگر گرم است؟

دو اسطوره فوتبال جهان به ایران می‌آیند

تلاش آبی‌ها برای هایجک یک بازیکن

عاطی یاغی کیست و چند ساله است؟

وحید جلیلی روی آنتن زنده دروغ گفت؟

رکوردشکنی گرما در یک استان/ ۱۵ شهر به دمای بالای ۴۰ درجه رسیدند

مطهری: علیه من به‌خاطر این سخنان اعلام جرم شد

مسمومیت الکلی در کرمان؛ یک فوتی و ۶ مسموم

ماجرای سانسور ۸ صفحه از کتاب شهید بهشتی

استوری تلخ همسر وریا غفوری

پشت پرده دور شدن کاسیانو از پرسپولیس/ اختلاف سرخ‌ها با باشگاه پرتغالی

با یا بدون قرار قبلی؟!

درگذشت تلخ بازیکن سابق مس رفسنجان

یک تماس تلفنی با وریا غفوری اینقدر سخت بود؟

تیم‌های قطری به دنبال جذب عمر السومة

تلاش برای تضمین صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه

خرید واحد‌های نوساز با بودجه ۴ میلیارد تومان

آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا با شکست مواجه شد

توقف نشست لویه جرگه افغانستان با انفجار و تیراندازی

رشد ۵۱ درصدی اجاره مسکن

بازداشت گسترده معامله‌گران فردایی ارز و سکه

دستگیری تعدادی از فروشندگان سوالات جعلی و غیرواقعی کنکور

دلار امروز با چه قیمتی معامله شد؟

تب کریمه کنگو به تهران رسید؟

فیلم/ عجایب خودروسازی ؛ قطعات مشترک پراید با سانتافه و بی‌ام‌دبلیو

علت جمع شدن چربی در ناحیه پهلو

اولین محموله غلات اوکراین از زمان آغاز جنگ ارسال شد

عکس/ حمایت تمام قد علی کریمی از کاپیتان محبوب استقلال

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه سعادت آباد

درگیری‌های شدید در نابلس

افزایش انتظارات تورمی از بازار سرمایه

قطع اینترنت موبایل برخی مناطق به خاطر برگزاری کنکور

اخباری از شنیده شدن صدای انفجار در جنوب عربستان

ثبت‌نام‌های جدید طرح نهضت ملی در شهرهای دارای ظرفیت

ماجرای شایعه برخورد پلیس عراق با زنان و زائران ایرانی

ایران بازگشت به برجام را مشروط به توقف تحقیقات پادمان‌های آژانس کرده است

کنست موعد انتخابات سراسری اسرائیل را اعلام کرد