تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

رونمایی از اولین متاورس ایرانی و فارسی‌زبان – KishVR

امروزه واژه‌ها و اصطلاحاتی مانند ارزهای دیجیتال، NFT، بلاکچین، آواتار و... به گوش اکثریت کاربران فضای مجازی آشنا است اما بیشتر کاربران اطلاعات کمی در این رابطه دارند. جالب است بدانید که سرمنشأ تمامی این اصطلاحات به متاورس یا فراجهان برمی‌گردد؛ برای درک این مفهوم بهتر است جهانی را تصور کنید که در فضای مجازی ایجاد شده یعنی جهانی فرای جهان واقعی که در آن امکان زندگی مجازی برای کاربران فراهم می‌شود.

رونمایی از اولین متاورس ایرانی و فارسی‌زبان – KishVR

اقتصاد۲۴-  بنابراین، برای زندگی در این جهان نیاز به یک شخصیت مجازی به نام آواتار و پول مجازی به نام ارز دیجیتال وجود دارد. در گذشته دستیابی به چنین جهانی، رویا و خواب و خیال بود اما امروزه متاورس چنین رویایی را به واقعیت تبدیل کرده و به انسان‌ها اجازه می‌دهد تا زندگی متفاوتی را در جهان مجازی تجربه کنند. در ادامه توضیحات کامل‌تری در رابطه با این فراجهان خدمتتان ارائه خواهیم داد؛ همچنین در رابطه با متاورس ایرانی KishVR به بحث می‌پردازیم.

منظور از متاورس ایرانی KishVR چیست؟

پیش از صحبت در رابطه با متاورس ایرانی KishVR بهتر است توضیحات کامل‌تری در رابطه با مفهوم متاورس خدمت شما ارائه دهیم.

 

متاورس چیست؟

با ارتباط مستقیم با بنیان‌گذاران پروژه متاورس ایرانی KishVR از ایشان در رابطه با مفهوم متاورس پرسیدیم که در ادامه آن ‌را شرح می‌دهیم:

 

از نظر مدیران پروژه متاورس ایرانی KishVR، متاورس هنوز مانند جوانه کوچکی است که تازه سر از خاک برآورده؛ بنابراین همچنان جای رشد دارد. اما به‌طورکلی می‌توان گفت که متاورس شما را از فضای مجازی دو بعدی به جهان مجازی سه بعدی وارد می‌کند. در واقع شما می‌توانید آواتار سه بعدی خود را تولید کرده و با استفاده از آن وارد جهان مجازی یا متاورس شوید؛ در این جهان امکان ملاقات دیگران، انجام بازی‌های دیجیتالی، شرکت در کنسرت یا نمایشگاه هنری، خرید و فروش زمین متاورس و... فراهم است. ابزار ورود به متاورس عینک‌های واقعیت افزوده، برنامه‌های گوشی‌های هوشمند، هدست‌های واقعیت مجازی و... هستند که با استفاده از این ابزارها همه چیز واقعی‌تر به نظر می‌رسد.

برای درک بهتر مفهوم متاورس پیشنهاد می‌کنیم تا حتماً سریال زیبای Black Mirror یا آینه سیاه را تماشا کنید؛ دغدغه سازندگان این سریال جنبه‌های مثبت و منفی پیشرفت تکنولوژی می‌باشد و درآن مفهوم متاورس به‌ روشنی بیان شده است.

خرید زمین در متاورس

همانطورکه گفته شد متاورس مانند جهان واقعی است. بنابراین، برای ساخت یک سالن کنسرت، هتل، نمایشگاه، باشگاه و... در متاورس احتیاج به زمین خواهید داشت. امروزه بحث برسر خرید زمین متاورس خیلی داغ است؛ چراکه با افزایش سرمایه‌گذاران، قیمت زمین متاورس روزبه‌روز افزایش می‌یابد. این زمین‌ها دارایی افراد در متاورس یا جهان مجازی به حساب می‌آیند. بنابراین، بسیاری از کاربران علاقه‌مندند تا در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

رونمایی از اولین متاورس ایرانی و فارسی‌زبان – KishVR

اما برای خرید و فروش زمین متاورس، باید در یکی از پلتفرم‌های متاورس ثبت‌نام کنید. همچنین به ارز دیجیتالی نیاز دارید چراکه خرید و فروش در آن تنها با پول دیجیتالی انجام می‌شود.

معرفی پلتفرم‌های متاورس از جمله متاورس ایرانی KishVR

از مهمترین پلتفرم‌های خارجی متاورس می‌توان به Shiba Inu، Axie Infinity، The Sandbox و... اشاره نمود. همچنین مدتی است که وب‌سایت رسمی پروژه متاورس ایرانی KishVR از اولین نمونه ایرانی به همین‌نام، یعنی متاورس ایرانی KishVR رونمایی کرده است.

معرفی پروژه متاورسی شیبا

شیبا اینو در ابتدا یک ‌نوع ارز دیجیتالی بود که روی بلاکچین اتریوم پیاده‌سازی شد. اما مدتی بعد بنیانگذاران شیبا تصمیم گرفتند تا وارد متاورس شوند. در این پلتفرم ۱۰۰۵۹۵ زمین وجود دارد که مکان‌های عمومی را نیز دربر می‌گیرند. ابتدا قرار است حدود ۳۶۴۳۱ زمین آزاد شود و کاربران شیبا امکان خریداری این زمین‌ها را خواهند داشت. همچنین دو هزار قطعه زمین به کاربرانی که NFT شیبوشی را خریداری کرده‌اند تعلق می‌گیرد.

مزایا و معایب پلتفرم‌های خارجی متاورس

باتوجه به اینکه اکثر پلتفرم‌های خارجی متاورس در جهان شناخته ‌شده هستند احتمال سرمایه‌گذاری در آن‌ها زیاد است. بنابراین، اگر جزء اولین کاربرانی باشید که به خریداری زمین متاورس از طریق این پلتفرم‌ها می‌پردازند احتمال دارد که پس از گذشت چند سال بتوانید سود بسیاری به دست آورید. اما با وجود این مزیت بزرگ، پلتفرم‌های خارجی موجود دارای معایبی نیز هستند.

عدم پشتیبانی از زبان فارسی

متاسفانه اکثر این پلتفرم‌ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند به همین دلیل فعالیت فارسی زبانان در این فضا اندکی مشکل می‌شود.

تاثیر تحریم‌ها بر فعالیت ایرانیان در متاورس

اگر اخبار رمزارزها را دنبال کرده باشید مطمئناً متوجه تحریم‌های آمریکا علیه دارندگان رمزارز در ایران شده‌اید؛ برای مثال یکی از این تحریم‌ها احراز هویت با استفاده از اطلاعات شخصی و آدرس کاربران بود که برداشت رمزارز از طریق صرافی بایننس را برای کاربران ایرانی غیرممکن می‌کرد. همچنین در مثال ساده‌تر می‌توان به تحریم‌های گوگل‌پلی و اینستاگرام علیه کاربران ایرانی اشاره کرد.

این تحریم‌ها کاربران ایرانی را نگران کرده است؛ چراکه اگر قرار باشد فعالیت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و همچنین جهان کریپتوکارنسی محدود شود احتمال وضع تحریم‌های مشابه در متاورس نیز وجود دارد.

متاورس ایرانی KishVR بهترین انتخاب برای کاربران ایرانی!

با وجود معایب پلتفرم‌های خارجی که باعث نارضایتی بسیاری از کاربران ایرانی متاورس شده توصیه می‌کنیم تا از پلتفرم‌های ایرانی استفاده کنید. البته ایران هنوز در این زمینه پیشرفت چندانی نداشته اما خوشبختانه شرکت‌هایی بوده‌اند که قدم‌های بزرگی در جهان متاورس برداشته‌اند؛ به همین دلیل قصد داریم به معرفی پروژه متاورس ایرانی KishVR بپردازیم که به‌عنوان اولین متاورس ایرانی شناخته می‌شود.

بنیان‌گذاران KishVR که شامل مهندسان نخبه ایرانی-قطری هستند این پروژه را که با الهام از جزیره زیبای کیش ساخته شده، متعلق به مردم ایران دانسته و عنوان کرده‌اند که کاربران ایرانی فعال می‌توانند قوانین KishVR را تعریف کنند! متاورس ایرانی KishVR ساختاری همانند یک جزیره دارد که از سه لایه تشکیل می‌شود: لایه اول یا نوار ساحلی برای تاسیس کلوپ‌های تفریحی انتخاب بسیار مناسبی می‌باشد؛ در لایه میانی بهتر است ساختمان‌های تجاری تاسیس شوند و لایه مرکزی که مساحت کمتری را دربر می‌گیرد برای ساخت ساختمان‌های استراتژیک به خصوص فرودگاه موقعیت مناسبی دارد.

رونمایی از اولین متاورس ایرانی و فارسی‌زبان – KishVR

در صحبتی که با بنیانگذاران متاورس KishVR داشتیم از ایشان خواستیم تا برنامه‌های کلی خود را شرح دهند؛ ایشان هدف اصلی خود را معرفی تمدن و هنر ایرانی به جهان و حمایت از کسب‌وکارهای ایرانی عنوان کردند. در واقع با وجود متاورس ایرانی KishVR کاربران ایرانی می‌توانند در بستری امن به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازند؛ در رویدادهای فرهنگی، ورزشی و هنری متاورس شرکت کنند و فروشگاه‌های سه بعدی خود را در این فراجهان تاسیس نمایند.

درباره بنیان‌گذار اصلی پروژه متاورس KishVR

تیم فنی پروژه متاورس KishVR که ملیت ایرانی-قطری دارند از بنیانگذار اصلی این پروژه اطلاعات زیادی به ما ندادند و فقط از یک اسم یعنی فیصل عبدالله نام بردند که به گفته آنها این شخص ملیتی ایرانی قطری دارد و تمایلی به فاش شدن اطلاعات شخصی‌اش ندارد زیرا که اعتقاد دارد فضای متاورس یک فضای غیرمتمرکز است به این معنی که اعتماد بر اساس ارزش واقعی پروژه ایجاد می‌شود و اشخاص در آن تاثیر مثبت یا منفی ندارند. از فیصل عبدالله فقط یک آواتار متاورسی در فضای مجازی منتشر شده که در تصویر فوق آن را مشاهده می‌کنید.

 

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل‌تر و درخواست مشاوره رایگان خرید زمین‌های پروژه متاورس KishVR وارد سایت این شرکت شوید و یا در فضای مجازی با آی دی kishvrofficial این متاورس ایرانی را دنبال کنید.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ هرمزگان بعد از زلزله‌های ۶ ریشتری

فیلم/ زلزله‌های جنوب ایران کار چینی‌هاست؟

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه دیباجی

عکس/ هدیه جالب اصفهانی‌ها به پژمان جمشیدی در اکران علفزار

استقلال ستاره برزیلی را نمی‌خواهد

زمان عرضه خودرو برقی کرمان موتور مشخص شد

بازگشت بورس به زمستان ۱۴۰۰

چرا ایرانیان در ترکیه خانه می‌خرند؟

وریا غفوری از استقلال جدا شد

تدوین یک بسته جدید برای بازار اجاره

زمان فراخوان جاماندگان سهام عدالت

جلودارزاده: رئیسی و قالیباف، روضه مظلومیت کارگران می‌خواندند، اما حالا حق بازنشستگان را نمی‌دهند

پلکانی بیمه‌شدن دارو‌ها با انتقال ارز ترجیحی

تورم وحشتناک ۳۷ قلم خوراکی پرمصرف در کشور!

قیمت انواع رب گوجه فرنگی در بازار

منافقین مسئولیت دو حمله تروریستی تازه در ایران را پذیرفتند

خبر جدید از یارانه جاماندگان/ چند نفر مشمول یارانه‌ ۳۰۰ هزار تومانی شدند؟

نماینده مجلس: بگوییم اینترنت پرسرعت خطر دارد جهان به ما می‌خندد

آخرین تلاش‌های صدا‌ و سیما برای جذب مخاطب/ مستوران روی بیلبوردهای شهری +فیلم

کارشکنی جدید در افزایش حقوق بازنشستگان

تصاویر آتش گرفتن خودروی بنز در بزرگراه امام علی

اردوغان در گرداب تورم

روز‌های مه‌آلود بورس

خط و نشان رئیس صداوسیما برای سریال‌های شبکه نمایش خانگی

ردپای خانه‌های لوکس در بازار مسکن پایتخت

اشک‌های ژان کارلوس پیش از پیوستن به استقلال

تداوم جنجال بین پیکه و شکیرا؛ این‌بار دادگاه رای می‌دهد!

تقلای بیت‌کوین در کف کانال ۱۹ هزار دلار

بیداری سهام عدالت از خواب دوساله

کیفیت هوای تهران ناسالم برای همه

کدام مادران خودرو با قیمت دولتی دریافت کردند؟ +فیلم

افزایش ۳۰ درصدی قیمت لوازم یدکی خودرو/ فروش لوازم یدکی بی کیفیت و تقلبی شدت گرفت

پرداخت سود سهام عدالت از محل شرکت‌های غیربورسی

افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار بی مشتری / قیمت ماشین لباس شویی داخلی گران‌تر از خارجی!

دستگیری میوه فروشان مسلح در پایتخت

پشت پرده افزایش قیمت دلار

یاغی بارسا در آستانه تمدید+عکس