تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۲۹ تير ۱۴۰۱

مبارزه دوباره حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی

درحالی که کمتر از ۲ ماه به مسابقات جهانی کشتی باقی مانده رقابت دوباره کشتی‌گیران ایران و آمریکا هیجان زیادی جهان ایجاد خواهد کرد.

مبارزه دوباره حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی

اقتصاد۲۴- با پایان تورنمنت بین‌المللی تونس ترکیب آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی صربستان در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلو هم مشخص شد تا اردو‌ها برای این رقابت‌ها و همین طور بازی‌های کشور‌های اسلامی آغاز شود.

براین اساس چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد با مسابقات تونس به مسیر انتهایی خود رسید و ۱۰ نفر اعزامی به رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ بلگراد مشخص شدند. با چرخه طراحی شده خیلی‌ها پا به میدان رقابت گذاشتند و در این مسیر برخی از کشتی‌گیران سابق با تغییر وزن دوباره دوبنده ملی را برتن کردند تا آماده سرشاخ با غول‌های جهانی شوند که از مدت‌ها پیش خود را آماده رقابت کرده‌اند. با غیبت روسیه به دلیل مشکلات سیاسی در مسابقات جهانی، حالا این فرصت برای کشتی‌گیران کشورمان و همین طور رقیبان آمریکایی فراهم شده تا در برخی از اوزان خودی نشان دهند.

در این بین رقابت برخی از کشتی‌گیران ایران و آمریکا همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بوده به طوری که سایت اتحادیه جهانی و حتی سایت‌های آمریکایی روی آن مانور ویژه‌ای می‌دهند که می‌توان به رقابت حسن یزدانی و دیوید تیلور، رقابت کامران قاسم‌پور و جیدن کاکس و رقابت جردن باروز، کایل اسنایدر و توماس گیلمان با حریفان ایرانی اشاره کرد. مسابقاتی که علاوه بر جذب مخاطبان خاص، گاهی با برد کشتی‌گیران کشورمان همراه بوده و گاهی با برد حریفان آمریکایی، اما در یک وزن یعنی وزنی که جردن باروز در آن رقابت داشته هیچ وقت برتری با کشتی‌گیران ایرانی نبوده است.

در گزارش زیر نگاهی به سرشاخ جذاب آزادکاران ایرانی و آمریکایی می‌اندازیم که احتمال رویارویی آن‌ها در مسابقات جهانی صربستان که از ۱۹ شهریور آغاز می‌شود، وجود دارد:

۵۷ کیلوگرم؛ سرلک - گیلمان، راند سوم چه کسی برنده است؟

آخرین مسابقات این ۲ کشتی‌گیر مطرح جهان چند روز پیش در تونس بود که گیلمان موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۷ سرلک را شکست دهد و طلای این وزن را در تورنمنت بین‌المللی تونس از آن خود کند. سرلک پیش از این در مسابقات جهانی نروژ در فینال نتیجه را به حریف آمریکایی خود واگذار کرد و نقره گرفت. در حال حاضر در رنک جهانی گیلمان در جایگاه نخست قرار دارد، راوی کومار از هند، اوگیوف از روسیه، هورست از آلمان و سرلک از ایران دوم تا پنجم هستند. روسیه در این مسابقات غایب است بنابراین احتمال رویارویی گیلمان و سرلک در مسابقات جهانی وجود دارد.

۷۹ کیلوگرم؛ نخودی و باروز، طلسم شکست‌ناپذیری اسطوره باطل می‌شود؟

جردن باروز ستاره شناخته شده کشتی جهان است که از محبوبیت زیادی در بین علاقمندان به کشتی در ایران برخوردار است. این کشتی‌گیر مطرح جهان بار‌ها مقابل کشتی‌گیران ایرانی قرار گرفته که در همه آن‌ها به برتری دست یافته است. نخستین رقابت جردن باروز با کشتی‌گیر کشورمان مربوط به سال ۲۰۱۱ است، زمانی که باروز در ۷۴ کیلو کشتی می‌گرفت در مسابقات جهانی با برتری مقابل صادق گودرزی صاحب مدال طلا شد و در المپیک لندن هم با برتری دوباره مقابل گودرزی قهرمانی را کسب کرد.


بیشتر بخوانید: واکنش حسن یزدانی به حوادث جنجالی امروز


باروز در سال ۲۰۲۱ در وزنی جدید پا به میدان گذاشت و در وزن ۷۹ کیلوگرم روی تشک رفت. وی در ابتدا در فینال مسابقات جهانی نروژ مقابل محمد نخودی قرار گرفت و با برتری در این مبارزه نخستین طلای خود را در وزن جدید کسب کرد. وی آخرین باری که مقابل کشتی‌گیران کشورمان خودنمایی کرده در جام یاشاردوغو بود که توانست با برتری ۲ بر یک مقابل علی سوادکوهی نخستین قهرمانی‌اش را در مسابقات رنکینگ‌دار کسب کند.

۸۶ کیلوگرم؛ یزدانی و تیلور، خط و نشان پادشاه و جادوگر برای جهانی

در صورتی که حسن یزدانی و دیوید تیلور در مسابقات جهانی صربستان مقابل هم قرار بگیرند این پنجمین رویارویی ۲ کشتی‌گیر مطرح جهان خواهد بود. آن‌ها آخرین بار در مسابقات جهانی نروژ روی تشک رفتند که حسن یزدانی موفق شد با برتری در این مبارزه مدال طلا را کسب کند. یزدانی چند ماه قبل از رقابت‌های جهانی، در المپیک توکیو نتیجه را به تیلور در ثانیه‌های پایانی واگذار کرد. یزدانی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ و جام جهانی ۲۰۱۷ نتیجه را به تیلور واگذار کرده بود.

حالا مسابقات جهانی صربستان پنجمین جدال پادشاه و جادوگر است. هر دو کشتی گیر با برتری در انتخابی صاحب دوبنده ملی شدند و این روز‌ها تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. دیوید تیلور بار‌ها با انتشار عکس و ویدئو از تمریناتش در صفحه شخصی خود آمادگی خود را برای مسابقات جهانی نشان داد. باید دید در بلگراد دست کدام کشتی‌گیر به عنوان برنده بالا می‌رود؟

۹۲ کیلوگرم؛ قاسم‌پور و کاکس، دوئل دوباره این بار در بلگراد

شاهکار کامران قاسم‌پور در مسابقات جهانی نروژ در وزن جدید با برتری مقابل جیدن کاکس آمریکایی و مدال طلای این وزن رقم خورد. کاکس که ۲ طلای جهان و برنز المپیک ریو را در کارنامه دارد رقیب جدی قاسم‌پور در نروژ بود، اما در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نماینده کشورمان مغلوب شد و به مدال برنز رسید. این کشتی‌گیر آمریکایی در مسابقات پان‌امریکن صاحب مدال طلا شد و با برتری در مسابقات انتخابی نماینده ۹۲ کیلوگرم آمریکا در مسابقات جهانی خواهد بود. باید دید در جدال ۲ ستاره مدعی جهان برتری دوباره با کیست؟

۹۷ کیلوگرم؛ محمدیان و اسنایدر، رقابت یک آمریکایی با سومین حریف ایرانی؟

اسنایدر از کشتی‌گیران ستاره جهان است که طلا و نقره المپیک ریو و توکیو را در کارنامه دارد. این کشتی‌گیر در طول دوران حرفه‌ای خود ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان را کسب کرده است. اسنایدر و عبدالرشید سعداله‌یف از چهره‌های مطرح وزن ۹۷ کیلو محسوب می‌شوند و حالا باید غیبت تانک روسی، اسنایدر بسیار امیدوار است در مسابقات جهانی صربستان بازهم صاحب مدال طلا شود.

این کشتی‌گیر که در مسابقات رنکینگ دار تونس صاحب مدال طلا شده بود شاید در مسابقات جهانی صربستان با محمدحسین محمدیان روبه‌رو شود. اسنایدر سابقه رویارویی با کشتی‌گیران ایرانی را دارد. او یک بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ در مبارزه با عباس طحان پیروز شد و آخرین بار مقابل مجتبی گلیج در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ قرار گرفت که پیروز میدان بود. سومین حریف ایرانی اسنایدر احتمالا در مسابقات جهانی صربستان محمدیان باشد.

محمدیان برنز جهان و ۲ طلای آسیا را در کارنامه دارد. این کشتی‌گیر کشورمان در المپیک توکیو در همان مبارزه نخست خود شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. وی بعد از مدت‌ها دوری وارد چرخه انتخابی شد و با ۲ برد مقابل مجتبی گلیج صاحب دوبنده ملی شد.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای مسابقات جهانی به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۶۱ کیلوگرم: رضا اطری
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد
۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی
۷۴ کیلوگرم: یونس امامی
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی
۸۶ کیلوگرم: کامران قاسم‌پور
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع

منبع: فرارو
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

حجاب اجباری شدنی نیست حتی با سمبه پر زور

اقدام عجیب رونالدو ترکیه را به هم ریخت!

برگزاری مسابقات انتخابی تیم‌های ملی

حال وخیم ۹ نفر در پی انفجار پیک‌نیک و کولر گازی

واکنش پاپ به انتقال غلات از اوکراین

حراج ۱۲ قلاده شیر در یک باغ وحش

چرا از خرید جدید استقلال رونمایی نشد؟

فرزند محمدرضا شجریان در موزه باشگاه محبوبش+عکس

جدیدترین قیمت مسکن در تهران +جدول

رخ سرخ بورس در دولت رئیسی

گرانی به نذری‌ها هم رسید

آیا یارانه مرداد نقدی واریز می‌شود؟

جمله تلخ سرمربی سابق تیم ملی

اتفاق نگران کننده در اردوی استقلال؛ مصدومیت صالح جدی است؟

حضور باقری کنی در مراسم تاسوعا در وین + عکس

پیش‌بینی مهم از قیمت خودرو در بازار

حمله هواداران پرسپولیس به دراگان اسکوچیچ

امضای فرمان مشروطه و آغاز رویای جمعی ایرانیان

اعتراض اقتصادی و سالگرد مشروطه‌گی

معرفی کتاب هارمونی پولی؛ نقشه راهی برای اشخاص و زوج‌ها

سوپروایزر سابق بیمارستان پاستور مشهد همچنان تعلیق است

این چند قلم خوراکی باقی‌مانده را لاکچری نکنید

توئیت وزیر رئیسی با هشتگ «برجام یزیدیان»

بزرگ‌ترین نیروگاه اتمى اروپا از کنترل خارج شد

زمان حذف یارانه‌های نقدی مشخص شد؟

ثبت رکورد بالاترین تورم تاریخ ایران در دولت رئیسی

۷۵ درصد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی تحصیلات عالیه دارند

آژیر خطر برای بازار گاز ایران به صدا در آمد

سه گره اصلی مذاکرات احیای برجام چیست؟/ درخواست ایران از آژانس موضوع اصلی روی میز است

بر سر موضوعات باقی‌مانده در وین، توافق نهایی نشده است

ثبت قیمت‌های میلیونی در بازار کاغذ

آغاز فعالیت میز کار رتبه‌بندی معلمان در وزارت آموزش و پرورش

گزارش رسانه شورای امنیت ملی از فضای مذاکرات

تعیین زمان واریز یارانه مرداد

وعده تغییر حقوق بازنشستگان از مرداد ۱۴۰۱

توافق روسیه و ترکیه برای استفاده از روبل

بررسی سه مانع اصلی مذاکرات هسته‌ای