تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

سخنگوی ستاد امر به معروف: گشت ارشاد سراغ سلبریتی‌ها برود

حجت الاسلام خانمحمدی گفت: طرح جامع حجاب و عفاف به وزاتخانه‌ها، دستگاه ها، ادارات، اساتید، حوزه‌های علمیه و مدارس فرستاده شده و ما آمادگی داریم که این طرح را اجرا کنیم.

برهنگی و همجنس‌گرایی

اقتصاد۲۴- دشمن با همکاری ضد انقلاب و مزدوران داخلی با تمام توان به میدان مقابله با عفاف و حجاب آمده است و با راه اندازی جنگ تمام عیار فرهنگی و رسانه‌ای تلاش دارد، هویت زن مسلمان ایرانی و به تبع آن بنیان خانواده را نابود کند، چرا که ترویج بی حجابی و کشف حجاب را بهترین راه برای مقابله با انقلاب اسلامی می‌داند، لذا در این مسیر هرچه دارد را به میدان آورده است.

در این بین گاهی برخی بی تدبیری‌ها و برخورد‌های ناشیانه فرصت را در اختیار معاندان قرار می‌دهد تا هم هجمه‌ها را افزایش دهند و هم فکر و ذهن دختر و پسر ایرانی را با بمباران شبهات تسخیر کنند.

اقدامات داخلی برای مقابله با هجمه دشمن علیه عفاف و حجاب هم واکنش‌های متفاوتی را در لایه‌های مختلف مردم در برداشته و چند صدایی و عدم پاسخگویی یک دستگاه واحد در این فضا کاملاً مشهود است.

حجت الاسلام سیدعلی خان‌محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به بررسی حواشی فضای مجازی و رسانه ها، برخورد گشت ارشاد، نقش سلبریتی‌ها در ترویج بدحجابی و بی حجابی و همچنین تبیین طرح جامع عفاف و حجاب به عنوان طرح پیشنهادی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای رفع مشکلات حوزه عفاف و حجاب پرداخته است که حاصل آن را در ادامه می‌خوانید:

ـ راهکار ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای کاهش تنش‌ها در حوزه عفاف و حجاب چیست؟ آیا ستاد برنامه‌ای برای ورود به این حوزه دارد؟

طرح جامع حجاب و عفاف ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند پایانی بر این نوع تنش‌ها و دوقطبی‌ها باشد. در این طرح مردم مقابل هم قرار نمی‌گیرند و بدون حاشیه، برخورد تنش زا و به دور از دوقطبی سازی که جریان‌های ضد انقلاب از آن استفاده کنند، می‌تواند مسئله حجاب و عفاف را در جامعه ما حل کند.

از مسئولین و دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم که به طرح جامع حجاب و عفاف بپردازند. اجرای این طرح در حوزه دستگاه‌ها بسیار مهم است و ما اگر بخواهیم اجتماع را اصلاح کنیم باید از دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی آغاز کنیم. اگر بخواهیم اعتماد عمومی و ملی را برگردانیم باید از دستگاه‌ها شروع کنیم و در هر دستگاه مدیر نسبت به کارمندان موظف باشد. مدیر هر دستگاه همانطور که نسبت به خدمات و کارایی کارکنان مسئول است، باید نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و پوشش آن‌ها هم مسئول باشد.

بی حجابی سلبریتی‌ها

اجرای این طرح در دستگاه‌های حاکمیتی و همچنین در حوزه‌های فرهنگی-رسانه‌ای و سینما و افراد مرتبط با آن بسیار مهم است. به عنوان مثال وزارت ارشاد باید به عنوان مسئول حجاب و پوشش بازیگران سینما و تلویزیون معرفی شود. در «گشت ارشاد» باید به سلبریتی‌ها و سلبریتی نما‌ها نیز پرداخته شود. وزارت ارشاد دستگاهی است که باید مسئول حجاب این افراد باشد، چراکه این افراد به دلیل مطرح شدن در تریبون‌هایی مثل تلویزیون، سینما، تئاتر و رسانه‌های اجتماعی ممکن است سبب بدحجابی، اشاعه بدحجابی و یا بی حجابی در جامعه شوند.

وزارت ارشاد مسئول حجاب سلبریتی‌ها است

ممکن است برخی از سلبریتی‌ها باعث اشاعه جرم بی حجابی شوند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به این زمینه ورود جدی داشته باشد. خطر "مسیح علینژادیسم" در کمین است و باید رفتار سلبریتی‌ها و سلبریتی نما‌هایی که منافع ملی و فرهنگ اسلامی را رعایت نمی‌کنند، رصد شود. «گشت ارشاد» باید از مردم به سراغ مسئولین و علی الخصوص مسئولین وزارت ارشاد برود.

در مجموعه‌های اصناف نیز مشکلاتی وجود دارد که در طرح جامع عفاف و حجاب به اصناف نیز پرداخته شده است. اگر همه این مباحث اصلاح شوند در سطح اجتماع اصلاً دودستگی نخواهیم داشت.

کشف حجاب جرم است

اگر امروز ما مسئله کشف حجاب را جرم می‌دانیم حتماً باید نسبت به آن برخورد‌های قانونی در نظر گرفته شود. اینکه در حوزه کشف حجاب فقط بر فرهنگ سازی تاکید کنیم اشتباه است و حتماً باید کار اجرایی در این مقوله در نظر گرفته شود. در حوزه امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و هنجار‌های فرهنگی حتماً باید در کنار فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی کار اجرائی نیز تعریف شود.

طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر را یک طرح بسیار خوب می‌دانیم که می‌تواند به این حاشیه‌ها پایان دهد. برای آنکه کشور ما بتواند در حوزه حجاب یک حرف را بزند و همه مجموعه‌ها پای کار بیایند و در پایان همان خروجی مطلوب و لازم را بگیرند طرح عفاف و حجاب را با طرح گشت ارشاد مسئولین پیگیری خواهیم کرد.

ـ اگر به طرح جامع عفاف و حجاب کم توجهی و یا بی توجهی شود، چه عواقبی در انتظار جامعه خواهد بود؟

معتقدیم در حوزه عفاف و حجاب مسئولین باید پاسخگو باشند. تاکید کردیم که جریانات سازمان یافته در حوزه عفاف و حجاب ورود پیدا کرده اند و امروز یک نمونه اش را در همان جریان اتوبوس می‌بینیم که چگونه این جریان‌ها از عواطف و احساسات مردم استفاده می‌کنند تا بتوانند مسئله حجاب را در جامعه طوری وانمود کنند که این مسئله باعث تنش و دوقطبی بین مردم شده است.

مطالبه مردم بسیار مهم است و در همین روز‌های اخیر بسیاری از این رفتار‌ها ناراحت شدند. بدنه مردم آماده اند و توقع دارند امنیت اجتماعی ایجاد شود. آحاد مردم بحث خانواده را مطالبه می‌کنند و بسیاری از این نوع سبک پوششی که در اجتماع ما رخ می‌دهد نگرانند.

مسئله فقط به شال و روسری ختم نمی‌شود و حتماً به برهنگی و بحث همجنس گرایی کشیده می‌شود، همانطور که در کشور‌های دیگر و در مکزیک موارد این چنینی توسط برخی پیاده شد.

ـ نظر شما به عنوان سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مورد حاشیه‌ها درباره "گشت ارشاد" و برخورد مأمورین انتظامی با مردم چیست؟

در حال حاضر باید این را تصریح کرد که در قانون کشف حجاب به عنوان جرم تلقی شده و مجموعه انتظامی باید با کشف حجاب به عنوان جرم برخورد کند. نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که کسی قانون شکنی انجام بدهد و ضابطین قضایی وظیفه خود را انجام ندهند و نسبت به آن بی تفاوت باشند. ما معتقدیم که حتماً اقدامات اجرایی نیاز است.


بیشتربخوانید: نامه قرائتی به دختران ایران
در بحث بدحجابی و شل حجابی‌ها موارد فرهنگی و اقدامات متعددی نیاز است، اما در مسئله کشف حجاب حتماً باید قانون ورود کند و ضابطین قضایی بر اساس قانون، جرم کشف حجاب را پیگیری کنند. مجموعه انتظامی کشور اقدامات و تلاش‌های شبانه روزی گسترده‌ای را انجام می‌دهند که قابل تقدیر است و باید از اقدامات و تلاش‌های آن‌ها در راستای اقدامات امنیتی و هنجار‌های اجتماعی تشکر کرد.

در مواجهه با جریان گشت ارشاد چند نکته وجود دارد. نیرو‌های این کار حتما باید آموزش‌های لازم را دیده باشند و با انواع تذکر، مقابله، دستگیری آشنا باشند. دشمن آماده موج سواری در حوزه حجاب است و طی چند ماه اخیر دشمن به شدت تمرکزش را در حوزه عفاف و حجاب گذاشته و منتظر مواقعی است که خطایی شکل بگیرد تا بتواند موج سواری کند.

ـ جایگاه استحکام بنیان خانواده را در طرح جامع عفاف و حجاب چگونه دیده اید؟ آیا این طرح مردم پایه است؟

مسئله حجاب برای ما مهم است و مطمئنا استحکام بنیان خانواده یکی از بحث‌های جدی است. موج سازمان یافته توسط دشمنان در جهت کشف حجاب، هویت ایرانی اسلامی ما را مورد هجمه قرار داده است. سبک زندگی و هویت اسلامی به عنوان یک حریم بسیار مهم اهمیت دارد و اگر کسی بخواهد به آن هجمه وارد کند، حتماً منکر است و باید با آن مقابله شود.

طرح جامع حجاب و عفاف به وزاتخانه‌ها، دستگاه ها، ادارات، اساتید، حوزه‌های علمیه و مدارس فرستاده شده و ما آمادگی داریم که این طرح را اجرا کنیم. با این طرح تنش ها، اختلافات و حاشیه‌ها را کنار می‌زنیم و می‌توانیم حوزه عفاف و حجاب که هویت ایرانی ما را تعریف می‌کند، پیگیری کنیم.

یک مجموعه باید در حوزه عفاف و حجاب به صورت جامع پاسخگو باشد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر این آمادگی را دارد که با این طرح که به صورت برنامه ریزی شده و کار مطالعاتی که روی آن انجام شده است، در حوزه عفاف و حجاب در سطح اجتماع پاسخگو باشد.

دشمن بحث حجاب را با دوقطبی سازی پیش می‌برد و می‌خواهد با این شلوغ‌کاری‌ها مسئله کشف حجاب را در جامعه نهادینه کند. بر همین اساس ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر در راستای وظایف قانونی خود پای کار آمده است و با یک برنامه مدون و به دور از احساسات و هیجان مسئله عفاف و حجاب را پیگیری می‌کند. طرح جامع عفاف و حجاب ان‌شاءالله می‌تواند یک طرح بسیار خوب در حفظ بنیان و حریم خانواده باشد و امنیت اجتماعی که مورد نظر آحاد مردم است را تأمین کند.

منبع: حوزه نیوز

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

سخنگوی ستاد امر به معروف: گشت ارشاد سراغ سلبریتی‌ها برود

فیلم/ اولین فیلم از درگیری امروز نیروهای مرزبانی ایران با طالبان

سازمان هواشناسی باز هم به تهرانی‌ها هشدار داد

با وام مسکن زوجین تنها می‌توان یک اتاق ۱۲ متری خرید!

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

قیمت گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و آیفون امروز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱

دختر یکتا ناصر در جشن تولد پسر مجری معروف

قاضی، مشروب متهم را پس داد

این خواننده مطرح پاپ باعث آزادی ۸۵۱ زندانی شد

چرا بیرانوند پیشنهاد ۱۰۰ میلیاردی را رد کرد؟

هدر رفت ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرداری به اسم پرداخت حقوق/ تهران را گران اداره می‌کنیم

افزایش ۴۰ برابری قرارداد بازیکن استقلال تایید شد!

سکانسی پربازدید از فیلم رستاخیز با بازی بابک حمیدیان +فیلم

درخواست دلاری منشا از پرسپولیس چقدر بود؟

تعداد فوتی‌های امام‌زاده داوود به ۲۰ نفر رسید

قیمت عجیب لبنیات در بازار / یک سطل ماست ۳۰۰ هزار تومان!

درخواست یک نماینده مجلس از رئیس‌جمهور درباره وزیر کار

زمان واریز معوقات یارانه‌ای مشخص شد؟

چک برگشتی در استان‌های ایران چقدر است؟

روغن ارزان می‌شود؟

عباس عبدی: امر به معروف ابزار مردم برای اصلاح حکومت است و نه برعکس

سینه و فیله مرغ چند؟

جدیدترین قیمت گوشت قرمز در بازار

هنرمند پیشکسوت در بیمارستان بستری شد

مقایسه مهاجری از قیمت برخی کالا‌ها در دو دولت روحانی و رئیسی

فیلم/ سهمیه ایران از بلیت‌های جام جهانی/ تاکنون چند بلیت فروش رفته است؟

لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی در مجلس تصویب شد

گزینه برزیلی پرسپولیس مشکل اخلاقی داشت!

دولت سیزدهم رکورددار تورم است

زجر‌های دخترانه در کمپ‌های خصوصی

پرداخت مطالبات جنجالی‌ترین طلبکار پرسپولیس

از اصلاح افزایش حقوق بازنشستگان چه خبر؟

یک مجتمع مسکونی در خیابان ولیعصر آتش گرفت

اقدام بحث‌برانگیز کیمیا علیزاده در اینستاگرام

محرومیت سنگین در انتظار پرسپولیس!

تعداد فوتی‌های سیل‌های اخیر به ۶۹ نفر رسید

مهاجم لژیونر در لیست خرید پرسپولیس