تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۱

عصبانیت یحیی از بازی بدون تماشاگر

این که همه بازی‌ها با تماشاگر است و بازی ما بدون تماشاگر است، یک ظلمی در حق پرسپولیس است. ما پرسپولیس هستیم و دوست داریم با تماشاگران بازی کنیم.

بازی بدون تماشاگر پرسپولیس

اقتصاد۲۴- سرمربی پرسپولیس می‌گوید شرایط استادیوم بازی تیمش مقابل هوادار مناسب نیست.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل هوادار در هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: هفته پنجم لیگ برتر است و امتیاز‌های مهمی در پیش است. این امتیازات به تیم قهرمان خیلی کمک می‌کند. هدف ما کسب سه امتیاز این بازی است و مقابل تیمی بازی داریم که خیلی سخت‌کوش و فنی است. هوادار ایده‌های خوبی در زمین دارد و بازیکنان جوان و باتجربه‌ای دارد. ما بازی راحتی نخواهیم داشت و بازی دشواری در پیش خواهد بود.

او ادامه داد: شرایط زمین و استادیوم برای این بازی مناسب نیست و نمی‌توان کار‌های تاکتیکی انجام داد و بازی روی توپ‌های بلند و مسائل فیزیکی پیش خواهد رفت. امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. ما دوست داریم فوتبال بازی کنیم و فوتبال‌مان روی زمین باشد، اما شرایط بازی فردا متفاوت است. با توجه به بازدیدی که از استادیوم داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که شرایط زمین خوب نیست و در این زمین ۳ تیم بازی می‌کنند و چند تیم در این زمین تمرین می‌کنند. این مساله جای تاسف دارد. هر سال باید به امکانات اضافه شود و بهتر شود، اما این‌طور نیست و باید نظارت بیش‌تری صورت بگیرد. از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انتظار داریم تا به این مشکلات توجه کنند.


بیشتر بخوانید: تصمیم تیم ساکت علیه هواداران پرسپولیس


وی ادامه داد: در برخی شهر‌ها می‌بینیم که فرودگاه و هتل ندارند، اما استادیوم دارند، اما در شهری دیگر هتل و فرودگاه دارد، اما استادیوم مناسبی ندارد. این شرایط برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر مطلوب نیست. ما از نظر امکاناتی ضعیف و فقیر هستیم و برنامه‌ای هم برای استادیوم‌ها و هتل‌ها نداریم. امکاناتی که برای تیم لازم است، وجود ندارد. خودمان هم همین وضعیت را داریم. الان وضعیت چمن ما هم خوب نیست. در چمن آزادی، ما و استقلال و تیم ملی بازی می‌کنند. ما دنبال کیفیت هستیم و می‌خواهیم هواداران از فوتبال لذت ببرند و می‌خواهیم شرایط برگزاری مسابقات مهیا شود. چمن ورزشگاه‌ها شرایط خوبی ندارد و این گلایه‌ای بود که باید مطرح می‌کردم که شاید کسی به خودش بیاید و این مسائل را حل کند. امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم و سه امتیاز مسابقه را به دست بیاوریم. ما شرایط خوبی از نظر روحی و روانی داریم و بازیکنان روز سختی را در پیش دارند و باید با شرایط مقابله کنند که غیرقابل پیش‌بینی است و ما نباید در مقابل این شرایط غافلگیر شویم و باید عملکرد خوبی داشته باشیم.

گل‌محمدی درباره هزینه‌های باشگاه پرسپولیس گفت: من شخصا دوست دارم درباره مسائل فنی صحبت کنم. این صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها غیرواقعی است. من ۳ تیم را می‌شناسم که هزینه‌های‌شان از ما بالاتر است. بقیه تیم‌ها را خبر ندارم، اما این مساله مشخص است که ما بر اساس نیاز و خواسته‌های خود هزینه و یارگیری کردیم. نمی‌خواهم ذهنم را درگیر کنم و باشگاه باید خودش این مسائل را مدیریت کند.

او درباره شرایط شیخ دیاباته گفت: این بازیکن به بازی پیش‌رو نمی‌رسد. شرایط جسمانی دیاباته مهیا نیست و چند هفته‌ای کار دارد. اگر این انتقال ۲ ماه پیش صورت می‌گرفت، اتفاق بهتری می‌افتاد، اما از باشگاه به خاطر نقل و انتقالات تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی در لیگ برتر داشته باشیم. ما در مجموع یارگیری خوبی داشتیم و بازیکنان جذب شده عاشق پرسپولیس بودند و از پیشنهادات بهتر گذشتند و الان یک تیم خوبی را جمع کردیم و اینجا احساس آرامش داریم و کار‌ها را پیش می‌بریم.

سرمربی پرسپولیس درباره دعوت شدن بازیکنان تیمش به اردوی تیم ملی گفت: این مساله تاثیر خوبی روی تیم نخواهد گذاشت. ما نیاز داریم که بازیکنان کنار هم باشند و هماهنگ باشند. این باعث افتخار ماست که از پرسپولیس، ۹ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند. برای من و باشگاه، تیم ملی اولویت بوده است و امیدوارم با یک آمادگی خوب، به جام جهانی برویم.

او درباره گمانه‌زنی‌های بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران گفت: فکر می‌کنم نظرات کارشناسان و فوتبالی‌ها درباره انتخاب سرمربی تیم ملی مهم نباشد. من نظر خاصی در این رابطه ندارم، چون هر چیزی که مطرح می‌شود، یک حاشیه‌ای می‌شود و اتفاقات غیرمنتظره‌ای رقم می‌خورد. تصمیم‌گیری در فوتبال ایران مقداری لحظه‌ای است و فقط باید گوش‌های‌مان را تیز کنیم که چه اخباری شنیده می‌شود. چیزی که برای من مهم است، موفقیت تیم ملی است و هر کسی که مربی تیم ملی باشد، هر کمکی که باشد، انجام می‌دهم و برای فدراسیون فوتبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

گل‌محمدی درباره خرید‌های خارجی پرسپولیس گفت: ما در همه خطوط باید تقویت‌های لازم را انجام می‌دادیم. خط حمله سال گذشته پرسپولیس یکی از بهترین خطوط حمله پارسال بود. همیشه هم از خط حمله پرسپولیس وقتی وارد زمین می‌شود، انتظار گلزنی داریم. در نقل و انتقالات تیم باید تقویت شود و در خط حمله هم باید این تقویت را انجام می‌دادیم.

او درباره عملکرد لوکادیا گفت: لوکادیا با توجه به ۲ بازی اخیر، عملکرد بهتری از خودش نشان داده است و بازی به بازی بهتر می‌شود. علی نعمتی و مهدی احمدی هم الان دفاع چپ‌های ما هستند و وحید امیری هم اضافه خواهد شد و مشکلی در این پست نخواهیم داشت.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: همیشه فوتبال با تماشاگرانش بهتر است و ارزش دارد. ما تیم بزرگی هستیم و هواداران زیادی داریم و دوست داریم کنارمان باشند. این که همه بازی‌ها با تماشاگر است و بازی ما بدون تماشاگر است، یک ظلمی در حق پرسپولیس است. ما پرسپولیس هستیم و دوست داریم با تماشاگران بازی کنیم. بحث امکانات و ساختار و مسائل غیرفوتبالی تاثیر گذار هستند که یک بازی با تماشاگر یا بدون تماشاگر برگزار شود. این مشکلاتی است که باید حل شود. نمی‌دانم این بازی چرا بدون تماشاگر برگزار می‌شود، اما همه دوست دارند این بازی را از نزدیک ببینند و باید شرایط مهیا شود. اگر استادیوم دستگردی آمادگی حضور تماشاگران را ندارد پس بازی را هم نمی‌تواند برگزار کند. بعضی تصمیم‌گیری‌ها برای من قابل درک نیست.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال ایران حرفه‌ای است؟ گفت: نمی‌دانم چه بگویم. ما خودمان در این فوتبال هستیم و یک چیزی می‌گوییم. نمی‌شود اسم فوتبال ما را حرفه‌ای گذاشت. باشگاه‌های بزرگ حتی از داشتن زمین تمرین محروم هستند و دست به دامن این ارگان و فلان وزارت‌خانه هستند تا زمین تمرین جور کنند. شرایط استادیوم‌های ما هم مشخص است. مشکلات سال گذشته هم سر مجوز حرفه‌ای باعث شد استقلال و پرسپولیس از حضور در آسیا محروم شوند. لیگ برتر ما به نظر من حرفه‌ای نیست.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

نامه فرماندهان نیروهای مسلح به رهبر انقلاب

آمریکا به این بهانه وزیر ارتباطات را تحریم کرد!

عضویت در شانگ‌های می‌تواند تحریم‌های اقتصادی را بی‌اثر کند؟ / ۶۰ درصد مبادلات جهانی همچنان با دلار است

جوادی آملی: جلوی اختلاس مسئولین گرفته شود تا نظام آسیب نبیند

وعده رئیس جمهور برای آزادی اعتراض در دانشگاه ها نقض شد؟

آمریکا وزیران کشور و ارتباطات را تحریم کرد

تورم، کابوس شوم اقتصاد ایران

وجود موش در هواپیما تبریز به تهران صحت دارد؟

شوک بزرگ به فرهاد مجیدی در امارات

دستگیری ۷۰۰ نفر در اعتراضات اخیر همدان

وزیر اقتصاد: ایران با کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

مرحوم آیت الله هاشمی: جایی که مردم و رای آنها نباشد، حکومت اسلامی نیست

رئیسی: هیچ‌کس مجاز به شکستن حرمت دانشگاه نیست

فعالیت مجازی مدافع استقلال دردسرساز شد

ایران به اروپا هشدار داد

واکنش عجیب اپل به انفجار خطرناک اپل‌واچ یکی از کاربران +عکس

حمایت عباس عبدی از پیشنهاد کیهان

واکنش مهتاب کرامتی به انتقاد مردم از سکوت او

پناهیان: چرا در حجاب دو قطبی‌سازی می‌کنید؟

خلف وعده در واریز افزایش حقوق بازنشستگان

وزیر جهاد کشاورزی: ذخایر کالاهای اساسی بی‌سابقه است

محصولات اپل با یک آلیاژ فوق محکم زره‌پوش می‌شوند!

بیشترین سرچ ایرانی‌ها در گوگل طی روزهای اخیر

رییس بنیاد شهید: برخی آزادی را در هوس می‌بینند

ماجرای افزایش تعرفه تلفن ثابت و دستور توقف آن چیست؟

مقایسه افزایش حقوق و دستمزد از ۱۳۵۸ تا ۱۴۰۱

روایت عباس عبدی در مورد پخش زن برهنه از صدا و سیما

بازی استقلال و فولاد در کدام ورزشگاه است؟

اولین واکنش رئیسی به حوادث دانشگاه شریف

تصاویری از نیرو‌های یگان ویژه بانوان

آتش اعتراضات دوباره شعله‌ور می‌شود؟

لیست قیمت‌های عجیب اجاره ویلا در شمال

استقلال - فولاد؛ سرگیجه استقلالی‌ها در عصر جهنمی

درخواست ایرلاین‌ها برای افزایش نرخ بلیت هواپیما‌

فارس در مورد نیکا شاکرمی: شب‌ها به خانه نمی‌آمده، یک هفته بعد از فوتش، خانواده‌اش به پلیس مراجعه کرد

انتقاد تند روزنامه کیهان به مهران مدیری و علی کریمی

نوبل علوم ۲۰۲۲ به چه کسانی اهدا شد؟