تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۱۳ دی ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

وقتی یک ارز دیجیتال را از یک صرافی با قیمت پایین‌تر خریداری کنیم و همان ارز را در صرافی دیگر با قیمت بالاتر بفروشیم به این کار آربیتراژ گفته می‌شود.

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

اقتصاد۲۴- آربیتراژ (Arbitrage) یکی از محبوب‌ترین روش‌های کسب درآمد بدون دردسر و کم ریسک در بازار ارزهای دیجیتال است. یکی از مزیت‌های این روش، زمان است؛ کل فرآیند خرید و فروش و کسب سود در عرض چند دقیقه انجام می‌شود که به همین دلیل در هر بازاری می‌توان از این روش برای کسب سود استفاده کرد.

در ادامه صفر تا صد آربیتراژ ارز دیجیتال را در صرافی‌های ایرانی آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آربیتراژ ارز دیجیتال در ایران

در ایران صرافی‌های بسیاری بستر خرید و فروش ارز دیجیتال را فراهم کرده‌اند؛ نوبیتکس، رمزینکس، آبان تتر، بیت پین و والکس از جمله صرافی‌های شناخته شده در ایران هستند. در تمام این صرافی‌ها، رمز ارزهایی مانند بیت کوین، تتر و بسیاری دیگر معامله می‌شوند. به همین دلیل این صرافی‌ها امکان آربیتراژ را به تریدرهای ایرانی می‌دهند. در ادامه به صورت گام به گام مراحل انجام این کار را آموزش خواهیم داد.

آربیتراژ ارز دیجیتال در صرافی والکس و آبان تتر

  1. در گام اول باید در چند صرافی ایرانی مثل نوبیتکس، رمزینکس، آبان تتر، بیت پین یا هر صرافی دیگری که می‌شناسید ثبت نام و احراز هویت کنید.
  • برای مثال ما در اینجا دو صرافی والکس و آبانتتر را انتخاب کرده‌ایم.

 در گام دوم باید ارزهای دیجیتال معامله شده در دو صرافی والکس و ابان تتر را شناسایی کرده و قیمت لحظه‌ای آن‌ها را مدام رصد کنید و به محض دیدن اختلاف قیمت یک ارز دیجیتال (مانند تتر یا USDT) در دو صرافی، آن ارز دیجیتال را از صرافی که قیمت کمتری دارد خریداری کرده و در صرافی دیگر که در قیمت بالاتری معامله می‌شود، به فروش برسانید.

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

نکته: احتمالا اکنون به این فکر می‌کنید که رصد قیمت تمام ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی کاری بسیار زمان‌بر و دشوار است. بله این مرحله سخت‌ترین قسمت برای کسب درآمد از آربیتراژ است؛

اما سایت آربیتراژ توکن باز این کار را به صورت خودکار و در لحظه انجام می‌دهد و قیمت ارزهای دیجیتال معامله شده در صرافی‌های ایرانی را به صورت رایگان نمایش می‌دهد. اکنون ابزاری در اختیار داریم که قسمت دشوار این روند را برای ما انجام می‌دهد، حال به سراغ گام سوم می‌رویم؛ یعنی خرید ارز دیجیتال. اجازه دهید گام سوم را با یک مثال واقعی توضیح دهیم.

مثال عملی آربیتراژ؛ صرافی نوبیتکس و رمزینکس

همانطور که در بالا اشاره شد ما در گام دوم باید قیمت تمام ارزهای دیجیتال معامله شده در نوبیتکس را رصد کنیم و با صرافی رمزینکس مقایسه کنیم؛

به محض اینکه دیدیم که قیمت یک ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس با قیمت همان ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس تفاوت دارد، آربیتراژگیری آغاز می‌شود. برای این کار وارد سایت Tokenbaz شوید. پس از ورود به سایت، در صفحه مقایسه قیمت صرافی‌ها (و صفحه اصلی سایت توکن باز) قیمت ارزهای مختلف را مشاهده می‌کنید.

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

مثلا فرض کنید که ما می‌بینیم قیمت تتر در صرافی نوبیتکس پایین‌تر از قیمت تتر در صرافی رمزینکس است؛ به عبارتی فرصت آربیتراژ ارز دیجیتال تتر در دو صرافی فراهم شده است. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. خرید تتر از صرافی نوبیتکس؛ وارد حساب کاربری خود در صرافی نوبیتکس شده و در این صرافی ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید. چون در توکن باز دیده‌ایم که قیمت تتر در نوبیتکس پایین‌تر است.

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

  1. آدرس تتر در صرافی رمزینکس؛ وارد حساب کاربری خود در صرافی رمزینکس شوید، آدرس تتر خود در این صرافی را کپی کنید. (بهتر است تتر را روی شبکه ترون و بایننس اسمارت چین انتقال دهید چون کارمزد آن بسیار پایین است)

صفر تا صد کسب درآمد از آربیتراژ ارز دیجیتال

  1. انتقال تتر به صرافی رمزینکس؛ مجددا وارد حساب کاربری خود در صرافی نوبیتکس شده و تتر را به آدرسی که از مرحله قبل کپی کردیم، انتقال دهید. در این مرحله تتر شما از صرافی نوبیتکس به صرافی رمزینکس منتقل خواهد شد. مجددا تاکید می‌کنیم که فرض این است که در توکن باز قیمت تتر در صرافی رمزینکس بالاتر از قیمت تتر در صرافی نوبیتکس بوده است.
  2. فروش تتر در صرافی رمزینکس؛ چند دقیقه منتظر بمانید تا ارز دیجیتال شما بین دو صرافی انتقال یابد. اکنون باید تتر را در صرافی رمزینکس بفروشید.
  3. ذخیره سود؛ تبریک می‌گوییم شما سود آربیتراژ تتر را با خرید آن از نوبیتکس و فروش آن به رمزینکس کسب کرده‌اید. حالا دوباره به توکن باز بازگردید و منتظر شکار فرصت بعدی باشید و مجددا این 5 مرحله را انجام دهید.

مشکلات آربیتراژ در ایران

ناهار رایگان در بازار نداریم؛ این جمله مشهوری در بازارهای مالی است و منظور از این جمله این است که هیچ کاری بدون هزینه نیست. آربیتراژ یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال است اما این به معنی بدون دردسر بودن آن نیست. در ادامه برخی از مهمترین مشکلات این روش را باهم مرور خواهیم کرد:

  • انتقال ارز

 از هر تریدر ارز دیجیتال سوال کنید قطعا به شما خواهد گفت انتظار برای انتقال یک ارز از صرافی اول به صرافی دوم بخش کسل کننده آربیتراژ است. مثلا در مورد تتر، ممکن است صرافی نوبیتکس از انتقال این ارز روی شبکه ترون پشتیبانی کند اما در صرافی ابانتتر صرفا از تتر روی شبکه بایننس اسمارت چین پشتیبانی شود و یا در صرافی بیت پین صرفا از تتر روی شبکه اتریوم پشتیبانی شود. در نتیجه پیش از خرید یک ارز، حتما شبکه‌های بلاکچین پشتیبانی شده توسط صرافی‌ها را شناسایی کنید.

  • کارمزد شبکه و کارمزد صرافی

مسئله دوم، بحث کارمزدهاست. کارمزد خرید ارز از صرافی اول، کارمزد انتقال آن از صرافی، کارمزد شبکه در زمان انتقال ارز، کارمزد صرافی دوم در زمان فروش ارز، 4 کارمزدی است که باید یک تریدر بپردازد. پیش از آربیتراژ حتما میزان کارمزد معاملات خود در هر دو صرافی را مشاهده کنید و این درصد را از از اختلاف قیمت کسر کنید. توکن باز سود هر معامله را نمایش می‌دهد اما کارمزد صرافی‌ها را در نظر نمی‌گیرد. چون براساس حجم معاملات، کارمزد معاملات هر تریدر در صرافی‌ها تفاوت دارد.

  • تعداد بالای ارزها و صرافی‌ها

شکار فرصت آربیتراژ نیازمند رصد لحظه‌ای قیمت تمام ارزهای دیجیتال در تمام صرافی‌های ایرانی است. برای این کار سرویس وبسایت توکن‌باز، کار را آسان کرده است. با این حال یکی از راهکارهای خوب این است که در ابتدا بر روی یک یا چند ارز دیجیتال و صرافی محدود تمرکز کنید. مثلا، صرفا بر روی گرفتن آربیتراژ تتر در صرافی‌های نوبیتکس، رمزینکس، بیت پین و آبانتتر تمرکز کنید. با این کار، حجم کار بسیار کمتر خواهد شد. پس از آن که ارز دیگری را یافتید که عموما اختلاف قیمت خوبی در صرافی‌های ایرانی دارد آن را به سبد خود اضافه کنید.

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فریبرز یاری
0
0
يکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱
خیلی عالی بود ممنونم از سایت خوبتون
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

انصاری‌راد: شرایط محاکمه‌ها قانع‌کننده نبوده است

صفحه اول روزنامه‌ های اقتصادی امروز

صفحه اول روزنامه‌ های ورزشی امروز

قیمت تبلت اپل و لنوو امروز + جدول

قیمت آجیل و خشکبار امروز + جدول

حذف اقتصاد ایران از زنجیره ارزش‌ آفرینی جهانی

قیمت میوه در میادین تره بار + حدول

قیمت کیا اپتیما، اسپورتیج و سراتو + جدول

قیمت دینار عراق امروز + جزئیات

قیمت لیر ترکیه امروز + جزئیات

قیمت خودرو‌های سایپا + جدول

قیمت خودرو‌های ایران خودرو + جدول

قیمت سکه پارسیان + جدول

قیمت سکه و طلا + جدول

قیمت بیت کوین و رمزارز‌ها + جدول

قیمت دلار، یورو و سایر ارز‌ها + جدول

خدمات کاشت ناخن و ترمیم ناخن چقدر افزایش یافته است؟/ تاثیر قیمت دلار بر خدمات زیبایی ناخن

خواص درمانی روغن لیمو ترش برای سلامتی

چند راهکار ساده برای درمان فشار خون

مسی تمدید نکرد و راهی الهلال شد!

انفجار لکه خورشیدی رو به زمین +عکس

عراق نام خلیج فارس را تحریف کرد

فائزه هاشمی به ۵ سال زندان محکوم شد

بانک مرکزی به اندازه کافی ارز ندارد که بازار را مدیریت کند/ قیمت دلار از ۵۰ هزار تومان عبور می‌کند؟

نماینده مجلس: وضعیت معیشت مردم بسیار اسفناک است

با ۳میلیارد تومان کجا می‌توان خانه خرید

کاهش گسترده قیمت انواع پژو در یک روز

درگیری مسلحانه دو کشته بر جای گذاشت