تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

محدودیت جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو

فروش کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال و شاهین G که برای روز سه‌شنبه چهارم بهمن برنامه‌ریزی شده‌اند اولین مرحله اجرای این طرح به‌حساب می‌آید. قرار است قرعه‌کشی فروش ایرانخودرو نیز در آینده با چنین شرط و شروطی انجام شود.

محدودیت جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو

اقتصاد۲۴ شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو، داشتن کل پول خرید از کارخانه است. خودروسازان قصد دارند با این حربه از حضور سیاهی‌لشکر‌ها در قرعه‌کشی خرید خودرو جلوگیری کنند و در ادامه گروهی که با داشتن بخشی از پول، به قصد کسب سود قدم جلو می‌گذارند و بعد فروشنده حواله می‌شوند را از دور خارج کنند.

فروش کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال و شاهین G که برای روز سه‌شنبه چهارم بهمن برنامه‌ریزی شده‌اند اولین مرحله اجرای این طرح به‌حساب می‌آید. قرار است قرعه‌کشی فروش ایرانخودرو نیز در آینده با چنین شرط و شروطی انجام شود. فعلا به مهمترین نکات و جزییات فروش فوق‌العاده سایپا که روز سه‌شنبه چهارم بهمن انجام می‌شود می‌پردازیم، چون در آن فرصت خرید کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال با تفاوت قیمت ۱۲۲ میلیونی نسبت به بازار وجود دارد و خریداران خوش‌شانس شاهین هم می‌توانند آن را ۱۸۴ میلیون زیرقیمت بازار آزاد تهیه کنند. یادتان باشد، چون این قرعه‌کشی بدون حضور سیاهی لشکر‌ها برگزار می‌شود، شانس پیروزی بیشتر خواهد بود.

کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال؛ امکانات و وضعیت بازار

کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال، اسمی سخت و طولانی دارد؛ کوییک ساده سایپا را تصور کنید که به‌خاطر رنگ شدن سقف و دستگیره و دو، سه‌تا خط رنگی اضافی لقب R را یدک می‌کشد. برایش گیربکس اتوماتیک درنظر گرفته‌اند و با اضافه کردن یک‌سری آپشن وادار شده این عنوان پرطمطراق را برای خود برگزیند.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال در فروش فوق‌العاده روز سه‌شنبه چهارم بهمن ۱۴۰۱، ۲۹۷ میلیون و ۵۱۸ هزار تومان است. این عدد تقریبا ۱۲۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان با قیمت کوییک R پلاس اتومات موجود در بازار آزاد فاصله دارد. قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک صفر در بازار آزاد به ۴۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

کوییک R پلاس اتوماتیک نخستین مرتبه در هفته اول دی‌ماه، جسارت عبور از مرز ۴۰۰ میلیون تومان را پیدا کرد. قبل از آن در روز‌های ۲۲ تا ۲۵ آذر می‌توانستید، ۳۴۰ میلیون تومان پول بردارید، به بازار آزاد بروید و یک دستگاه کوییک R پلاس اتومات بخرید. این خودرو اولین بار با قیمت ۲۸۷ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان پایش را از کارخانه بیرون گذاشت. با فرا رسیدن فصل پاییز روی پله ۲۸۸ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان ایستاد و حالا با تعداد آپشن اضافی قیمت کارخانه کوییک R پلاس اتوماتیک به ۲۹۷ میلیون و ۵۱۸ هزار تومان رسیده است. برندگان قرعه‌کشی فروش کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال، موفق می‌شوند این خودرو را تقریبا ۴۱ درصد ارزان‌تر از بازار آزاد خریداری کنند.


بیشتر بخوانید: این خودروی پرطرفدار ایران ۲ میلیارد شد


محدودیت جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو

کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال در قرعه‌کشی چهارم بهمن، ۱۲۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان زیر قیمت بازار آزاد به‌فروش می‌رسد

شاهین G؛ امکانات و وضعیت بازار

شاهین G نسخه آپشنال مدل معمولی شاهین است. سایپا شاهین G را با امکانات بیشتری مثل سانروف و مانیتور به بازار فرستاده و همین چند آپشن باعث شده قیمت شاهین G تقریبا ۱۰ تا ۱۵ میلیون نسبت به نسخه‌های معمولی که به شاهین S معروف هستند گران‌تر فروخته شود.

قیمت شاهین G در فروش فوق‌العاده روز سه‌شنبه چهارم بهمن، ۳۴۴ میلیون و ۷۴۷ تومان خواهد بود. این عدد در مقایسه با بازار آزاد، ۱۸۴ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان کمتر است. یعنی کسی که بخت یارش باشد و بتواند به‌لطف تارومار شدن سیاهی‌لشکر‌ها برنده از قرعه‌کشی بیرون بیاید، با پرداخت رقمی که ۵۳ درصد زیر نرخ فعلی بازار آزاد است، صاحب یک دستگاه شاهین G می‌شود. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که محاسبات عددی را با توجه به شرایط حال حاضر بازار انجام می‌دهیم، اما موعد تحویل شاهین G و کوییک R پلاس اتوماتیک آپشنال، توسط سایپا ۹۰ روز کاری پس از انجام قرعه‌کشی و تکمیل وجه تعیین شده که تقریبا می‌شود، اردیبهشت سال ۱۴۰۲. جز خدا کسی از قیمت شاهین G در آن روز خبر ندارد. اگر خاطرتان مکدر نمی‌شود، باید بگوییم سه ماه پیش شاهین G در بازار آزاد ۳۷۲ میلیون تومان فروخته می‌شد و این روز‌ها به محدوده ۵۲۹ تومان رسیده است. اگر حال و حوصله قرعه‌کشی را ندارید می‌توانید به بازار بروید و یک نمونه کارکرده تولید سال ۱۴۰۰ بخرید. قیمت شاهین G کارکرده در بازار از کف ۳۹۰ میلیون شروع می‌شود.

محدودیت جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو

قیمت شاهین G در فروش فوق‌العاده چهارم بهمن ماه، ۱۸۴ میلیون ارزان‌تر از بازار آزاد خواهد بود

شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو

شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو، این است که خریدار کل پول مورد نیاز را در یک حساب بانکی معروف به حساب وکالتی داشته باشد و این پول در زمان قرعه‌کشی مسدود شود تا در صورت برنده شدن، بانک پول را به‌حساب کارخانه واریز کند. در دوره‌های گذشته قرعه‌کشی خودرو، افراد تنها به‌صرف اینکه گواهینامه رانندگی دارند، پلاک فعالی به اسمشان ثبت نشده یا از سال ۱۳۹۸ به این طرف از دو کارخانه داخلی خودرو نخریده بودند، می‌توانستند به سایت مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند. در مواردی یک‌فرد، برای کل اعضای خانواده اسم‌نویسی می‌کرد و گزارشاتی درباره وقوع تخلفات سازمان‌یافته مثل اجاره کارت ملی جهت ثبت‌نام در قرعه‌کشی خوردو بودیم.

شرط جدید شرکت در قرعه‌کشی خودرو، باعث می‌شود بخش قابل‌توجهی از این تخلفات کاهش پیدا کند و سیاهی‌لشکر‌ها فرصت شرکت در قرعه‌کشی و کاهش شانس متقاضیان واقعی را نداشته باشند. این شیوه همچنین افرادی که رندانه قدم جلو می‌گذارند، ولی ناگهان به هیبت فروشنده حواله در می‌آیند را هم از دور خارج می‌کند و نهایتا یک هدف دارد؛ واقعی‌تر کردن تقاضا.

حساب وکالتی پیش از این، هنگام فروش خودرو در بورس کالا به گوشمان خورده بود. حساب وکالتی را می‌توان نزد بانک‌های معتبر کشور افتتاح کرد. بعد از آن لازم حساب را به اندازه حضور در قرعه‌کشی یا پیش‌پرداخت شرکت در عرضه‌های بورس، شارژ کرد. در زمان شروع عرضه (یا قرعه‌کشی) بانک به‌طور خودکار موجودی حساب وکالتی را اندازه رقم مورد نیاز بلوکه می‌کند و در صورتی که شخص برنده شود، همان مقدار پول را به حساب فروشنده انتقال می‌دهد. افرادی که شانس با آن‌ها یار نبوده و نتونسته‌اند در قرعه‌کشی برنده شوند یا پیشنهادشان پذیرفته نشده، می‌توانند ظرف مدت ۲۴ ساعت به پول خود دسترسی پیدا کنند.

منبع: فرارو
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

قیمت انواع دستگاه ماینر امروز + جدول

قیمت ماشین های لوکس لکسوس در بازار ایران + جدول

صفحه اول روزنامه‌ های سیاسی امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز /جدول

قیمت روز لپ تاپ اپل + جدول

فیلم/استوری علیرضا بیرانوند پس از برد پرسپولیس

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

قیمت انواع لپ تاپ ایسوس امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت انواع لپ تاپ ام اس آی MSI امروز + جدول

فیلم/خواندن سرود قهرمانی توسط کریم باقری در ورزشگاه آزادی

در رثای تامین اجتماعی؛ یوسف نوری هم جذب شد!/ مدیران رئیسی برکنار نمی‌شوند، از پستی به پستی دیگر منصوب می‌شوند

فیلم/شور و حال پرسپولیسی‌ها در خیابان‌های تهران

فیلم/خوشحالی بازیکنان پرسپولیس در اتوبوس بعد از قهرمانی

افشین پیروانی باعث اخراج ساپینتو شد؟!

قیمت احتمالی دلار بعد از احیای برجام

عکس/زیباترین لحظه فینال جام حذفی را یک هوادار استقلالی ساخت

قیمت خودرو‌های سایپا امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ + جدول

برنامه هفتم توسعه ؛ برنامه‌ای با محوریت رویا و خیال!/ دولت رئیسی و خشن‌ترین رویکرد اقتصاد نئولیبرالیسم علیه کارگران، معلولان و ...

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

جزییات لایحه نهایی شده «حجاب» در دولت؛ افزایش جریمه بی‌حجابی و برهنگی

تهاجمی که مانع احیای برجام شد؛ پرتاب توپ در سالن بولینگ!

ویدیو/ رئیسی به جای اندونزی به فکرسیستان و بلوچستان باشد

شوک بزرگ یحیی به پرسپولیسی‌ها

ویدیو/ حمله دوباره محمود کریمی به دولت و مجلس

علم‌الهدی، نگران مستاجران شد

غافلگیری این شهر‌ها با بارش باران امروز

قیمت رهن و اجاره خانه در یوسف آباد + جدول

ایران رکورددار کسری منابع پروژه‌های حمل‌ونقل!

یک طرفه شدن تردد از کرج و آزادراه تهران - شمال

پیام تلخ بیرانوند برای خداحافظی وریا غفوری + عکس

تغییر مسیر طلا پس از دو هفته

کمپین استقلالی‌ها برای اخراج کاپیتان!

بازار سرمایه و بورس نوسانی و پرعرضه شد

۳ گزینه ایرانی سرمربیگری استقلال روی میز

ایران نایب رییس مجمع عمومی سازمان ملل شد

آغاز عرضه خودرو‌های وارداتی در بازار پس از ۴ سال

پیش بینی بازار سرمایه و دلیل قرمز پوشی بورس در هفته دوم خرداد

جدیدترین قیمت اجاره مسکن در کرج + جدول

ویدیو / جنجال در خط مرزی ایران و افغانستان

تحریم ۵ شخص و یک شرکت مرتبط با سپاه توسط آمریکا

مالیات پرداختی تقریبا هیچ لوکس‌نشینان + جدول

چوب حراج بر محصولات ایران خودرو

امکان خرید خانه با ۲ میلیارد در تهران + قیمت‌ها

ادعای تازه اسرائیل درباره مذاکرات ایران و آمریکا

قیمت این خودرو ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافت

تعطیلات علیه پیشروی بورس

تعطیلی دفتر ایران در باکو بسته و اخراج نماینده آن