تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۳

واکنش امام جمعه زاهدان به حمله تروریستی در چابهار و راسک

امام جمعه سیستان و بلوچستان گفت: تعرض اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران و شهادت عزیزان ما در سوریه و لبنان چه سردار شهید رضی که در گذشته شهید شد و چه سردار شهید زاهدی و همراهان که اخیرأ به شهادت رسیدند نیازمند انتقام و سیلی سخت است.

واکنش امام جمعه زاهدان به حمله تروریستی در چابهار و راسک

اقتصاد۲۴- نماز جمعه‌های امروز شهرکرد، سیستان و بلوچستان و بوشهر با محوریت روز قدس و لزوم برخورد با اسرائیل برگزار شد. در ادامه قسمتی از خطبه‌های نمازجمعه در شهر‌های مذکور که خبرگزاری‌های مهر و ایسنا منتشر کردند، را می‌خوانید:

مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان، گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، نظام جمهوری اسلامی باید سیلی سخت و پشیمان کننده‌ای به صورت اسرائیل بزنند که دیگر جرأت چنین کار‌هایی را نداشته باشند.

وی گفت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ابتکار امام خمینی (ره) و برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به عنوان روز قدس نامگذاری شد و رژیم جنایتکار و اشغالگر اسرائیل با جنایت‌ها و نسل‌کشی مردم فلسطین در طول شش ماه اخیر در واقع، عیدی برای ملت ما نگذاشت و با جنایتی که داشتند و عزیزان ما را در سوریه به شهادت رساندند و از طرف دیگر مزدوران منطقه‌ای آن‌ها در این ایام حساس و در ماه مبارک رمضان در بلوچستان عملیات تروریستی انجام دادند و جمعی از عزیزان نظامی، انتظامی و مدافعان امنیت را به شهادت رساندند و جامعه ما را عزادار کردند.

محامی اظهار کرد: امام خمینی (ره) زمانی روز قدس را اعلام کرد که فلسطین فراموش شده بود و دولت‌های به ظاهر اسلامی هم روابط عادی خود را با اسرائیل داشتند و نامی از فلسطین نبود، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، این بزرگمرد تاریخ ما با نگاه نافذ و با بصیرت روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را برای حمایت از مردم فلسطین به عنوان روز قدس نام گذاشت و به لطف خدا چراغی که امام خمینی (ره) بر افروخت روز به روز برافروخته‌تر شد و امروز از جای جای این کره خاکی صدای حمایت از فلسطین بلند است و این از برکت همین نامگذاری و نیز برکت مقاومت شما مردم قهرمان است که هر سال با دهان روزه و در هوای گرم و سرد به میدان آمدید و در حمایت از فلسطین و مردم مظلوم آن شعار دادید.

وی گفت: ملت و دولت ما از هیچ‌گونه حمایتی دریغ نکردند و فلسطینی که روزی با سنگ با دشمن مبارزه می‌کرد حالا به قدرتی می‌رسد که طوفان‌الاقصی راه‌اندازی می‌کند و معادلات نظامی و اطلاعاتی دشمن را به هم می‌زند و با وجود همه کشتار‌ها و مصیبت‌ها مقاومت می‌کنند و مقتدرانه و سرافراز پای مقاومت خود ایستاده‌اند که به برکت نامگذاری حضرت امام و پیروی شما مردم بوده و این خود یک دستاورد بزرگ به شمار می‌رود که فلسطین فراموش شده تبدیل به مساله اول جهان اسلام می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شما مردم قهرمان همواره در حمایت از مردم فلسطین پیشتاز بودید و امسال هم پر شکوه‌تر و پرشورتر حضور پیدا کردید و این بصیرت، همت، نگاه ظالم ستیز و دفاع از مظلوم و دفاع از فلسطین شما جای تقدیر و تشکر دارد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: ملت اسلامی باید با تمام توان از ملت مظلوم فلسطین دفاع کند و هر کس به هر شکل که می‌تواند باید نقش ایفا کند و یک راه آن همین راهپیمایی هست که خود یک دلگرمی برای مردم فلسطین بوده و نظام جمهوری اسلامی در این خصوص، کم نگذاشته و هر چقدر توانسته کمک کرده و این پیشرفت جبهه مقاومت و امکاناتی که در اختیار دارد و توانسته شش ماه مقاومت کند نتیجه همین حمایت‌هاست و کشور‌های اسلامی باید تلاش کنند و از دولت‌های خود بخواهند که از پشتیبانی اسرائیل دست بردارند.

وی افزود: متأسفانه برخی از سران کشور‌های به ظاهر اسلامی، علیرغم ادعای اسلامیت و حتی علیرغم ادعای مخالفت با اسرائیل عملاً کاری نمی‌کنند و بلکه پشتیبانی هم می‌کنند و زمین و آسمان آن‌ها برای خدمات رسانی به اسرائیل باز است و خدمات می‌دهند و مردم کشور‌های اسلامی باید دولت‌های خود را به قطع ارتباط با اسرائیل وادار کنند.

محامی گفت: تعرض اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران و شهادت عزیزان ما در سوریه و لبنان چه سردار شهید رضی که در گذشته شهید شد و چه سردار شهید زاهدی و همراهان که اخیرأ به شهادت رسیدند نیازمند انتقام و سیلی سخت است و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند نظام جمهوری اسلامی باید سیلی سخت و پشیمان کننده‌ای به صورت اسرائیل بزنند که دیگر جرئت چنین کار‌هایی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: البته باید تدبیر شود و همه جوانب ملاحظه شود و آنچه که مصلحت است انجام گیرد و این انتقام سخت چه با واسطه و چه بی واسطه انجام شود و مهم این است که بدانند از کجا ضربه خورده‌اند و باید این اتفاق بیفتد و ضربه سختی بخورند و بدانند از ناحیه جمهوری اسلامی است و جرأت تکرار ماجراجویی به خود ندهند.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: مزدوران منطقه‌ای اربابان آمریکایی و اسرائیلی که منشأ فساد در کره خاکی هستند در منطقه ما هم هماهنگ با تعرض اسرائیل در سوریه در استان ما و بلوچستان عملیات تروریستی انجام دادند و به چند محل حمله کردند و به لطف الهی و با رشادت عزیزان ما در نیرو‌های نظامی، انتظامی، مدافعان امنیت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان این عملیات ناکام ماند و نتوانستند به اهدافشان برسند و اشرار کشته شدند، اما نشان دادند سرچشمه همه این فساد‌ها یک جاست و همه به هم مرتبط هستند و منشأ آن آمریکاست که ام‌الفساد قرن است و به درستی حضرت امام (ره) فرمود هر آنچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید و فریاد مردم ما مرگ بر آمریکاست.

محامی اضافه کرد: از نیرو‌های نظامی، انتظامی، مدافعان امنیت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با رشادت خود جلوی این فتنه را گرفتند تقدیر و تشکر داریم و برای کسب توفیقات بیشتر و صحت و سلامتی آن‌ها دعا می‌کنیم و به خانواده شهدا نیز تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مهم این است که ما حواس خود را جمع کنیم، وحدت را تقویت و از دو قطبی سازی به بهانه مذهب، قومیت و اختلافات سیاسی بپرهیزیم.


بیشتر بخوانید: جزییات حمله مسلحانه تروریست‌ها به پایگاه چابهار


امام جمعه بوشهر: قانون حجاب باید اجرایی شود

همچنین غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با محکوم کردن جنایت تروریست‌ها در دمشق، راسک و چابهار اظهار کرد: ایران شهدای گرانقدر در دمشق، چابهار و راسک تقدیم کرده، اما با این وجود محور مقاومت امروز یک صدا شعار «هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» سر دادند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در سواحل استان با مشارکت گروه‌های مردمی اضافه کرد: از مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان بوشهر در ترویج فرهنگ دینی و اجرا برنامه‌های فاخر در سواحل استان قدردانی می‌شود.

امام جمعه بوشهر یکی از برنامه‌های مهم دشمنان در جنگ ترکیبی را ایجاد ابتذال فرهنگی و اخلاقی در بین خانواده‌ها به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و بیان کرد: دشمن در جنگ فرهنگی و ترکیبی با گسترش ابتذال درصدد ایجاد مشکلات فرهنگی و اخلاقی در جامعه است که مسئولان باید در این زمینه تدبیر و رفتار قانونی داشته باشند.

صفایی بوشهری، اجرایی شدن قانون عفاف و حجاب را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب باید قانون آن در جامعه اجرایی شود و مردم همه پای کار باشند چراکه فرهنگ حجاب به‌عنوان تکلیف شرعی، از سوی دشمنان به موضوع سیاسی تبدیل شده است.

وی با گرامیداشت روز جهانی قدس، جوهره رژیم صهیونیستی را غصب و چپاول دانست و اظهار داشت: رژیم غاصب اسرائیل اکنون با حمایت آمریکا و انگلیس و به خدمت گرفتن مراکز حقوق بشری شرایطی برای ظلم آشکار ایجاد کرده است.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس با پوشش‌های رسانه‌ای به دنبال مخفی کردن ظلم‌های خود بوده است، گفت: اکنون با بیداری مردم جهان، ماهیت جرثومه فساد آشکار شده و شعار «مرگ بر اسرائیل» بین‌المللی و جهانی شده که ناشی از درک صحیح مردم جهان از جنایت رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه اسرائیل غاصب رو به فروپاشی و نابودی است گفت: کودک‌کشان صهیونیستی، چون دستشان دیگر به جایی نمی‌رسد دست به جنایاتی می‌زنند که نشان از استیصال و نابودی آنان است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به حمله موشکی و هوایی رژیم اشغالگر قدس به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اضافه کرد: رژیم صهیونیستی تمام معاهده‌های جهانی را زیر پا گذشته و به کنسولگری ایران در دمشق حمله می‌کند که در تضاد با تمام معاهده‌های بین‌المللی است.

امام جمعه شهرکرد: امروز کشور در جنگ همه جانبه قرار دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ۱۷ فروردین ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به انکار جنگ روبه رو دشمنان با ایران به ویژه آمریکا، اظهار کرد: دلیل انکار دشمنان به جنگ روبه‌رو با ایران ترس آن‌ها از توان مقاومت جنگی در برابر ایران است که همه این‌ها در سایه تدبیرات مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه افزود: امروز روز جهانی قدس است، روزی که تمامی مسلمانان و غیر مسلمانان حامی مردم غزه هستند، امروز همه ما در سراسر کشور و همچنین در تمامی نقاط استان حضور ویژه داشته‌اند، حضور مردم امسال نسبت به سال‌های گذشته پررنگ‌تر بود و با شرکت در این راهپیمایی عظیم خشم خود به جنایت‌های دشمن در غزه و اتفاقات اخیر در به شهادت رساندن چندتن از فرماندهان ایران نشان داده‌اندـ

نکونام تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند افکار عموم را منحرف کنند، اما ملت‌ها بیدار هستند و به دلیل جنایت‌هایی که دشمنان انجام داده‌اند کینه سختی از آن‌ها به دل گرفته اند و با شرکت در راهپیمایی نفرت خودشان را نشان می‌دهند که به زودی دشمنان نابود خواهند شد و پیروزی در راه است.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به مناسبت‌های این هفته، عنوان کرد: این هفته دارای مناسبت‌های زیادی است که ۲۰ فروردین روز قطع رابطه ایران با آمریکا است و این قطع رابطه برکاتی را برای ایران به همراه داشت.

وی با اشاره به سالروز نهصت ملی مسکن گفت: روند نهصت ملی مسکن به کندی پیش می‌رود و با نارضایتی‌هایی همراه است که باید بررسی و مشکلات مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تقویم، روز عید فطر چهارشنبه اعلام شده است که باید اقوام و فقرا را در این روز در نظر گرفت به طوری که افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امدد و... نیستند، اما بسیار نیازمند هستند باید این افراد شناسایی شده و زکات فطره به آن‌ها اختصاص پیدا کند.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

صفحه اول روزنامه‌های سیاسی امروز

پیش‌بینی هواشناسی تهران و ایران امروز + جدول

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار + جزئیات

وضعیت هواشناسی امروز

قیمت دینار عراق امروز در بازار + جزئیات

عکس/تصویری از عراقچی در کنار ظریف و پزشکیان در حال اقامه نماز

قیمت تبلت اپل امروز + جدول

قیمت انواع زعفران + جدول

قیمت سکه و طلا امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت خودرو‌های سایپا امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

تیپ مجلسی شبنم قلی‌خانی در یک کنسرت + فیلم

قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

قیمت دلار و یورو امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ + جدول

عکس/طعنه حسام‌الدین آشنا به زاکانی: اینکه با پول خودمان به خودمان وام بدهند افتخار نیست

عکس/دفتر رهبری نقل‌‌قول‌های زاکانی را تکذیب کرد!

عکس/ ظریف به یاری پزشکیان آمد

اینفوگرافی/ حرف‌های داغ نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درمرحله سوم مناظره

پست عاشقانه فرشته حسینی برای نوید محمدزاده

عکس/ مسعود پزشکیان قبل از مناظره!

عکس/ پاسخ فعال حوزه انرژی به ایده تخیلی سعید جلیلی

خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

زاکانی فقط یک چیز‌هایی از اقتصاد شنیده و متوجه نیست/ با مدیریت سنتی می‌خواهند یک جامعه صنعتی را اداره کنند!

فیلم/تصمیم سخت برای بنزین!

فیلم/قالیباف مجددا از اموال و دارایی هایش برای مردم نگفت!

این علائم روی پوست یعنی کلسترول‌تان بالاست

 معاوضه اکانت همستر کامبت با اتوبوس‌های اسکانیا!

فیلم/ قالیباف: همۀ فرزندانم در ایران‌اند و در تهران زندگی می‌کنند

فیلم/ دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

پس لرزه‌های اظهارات پزشکیان و ظریف در میزگرد سیاسی

محسن پورقاسمی به خاک سپرده شد

تصاویر پُربازدید از پوشش متفاوت زنان حامیِ جلیلی

واکنش معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور به اظهارات ظریف

علی جنتی: رقابت اصلی در انتخابات بین پزشکیان و قالیباف است

عکسی از مسعود پزشکیان و دخترش در یک همایش بزرگ

عکس/موبایل پرحاشیه زاکانی در مناظره اول

محمدعلی بهمنی از بیمارستان مرخص شد

عکس/بنر تبلیغاتی زاکانی در تهران با استفاده از امکانات شهرداری؟

عکس/ هشدار مهدی رحمتی به مخاطب خاص

عکس/بالاخره پزشکیان با کت‌و‌شلوار جلوی دوربین ظاهر شد

آکسیوس: آمریکا و اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران گفتگو می‌کنند

عکس / بهروز افخمی در مستند انتخاباتی سعید جلیلی

عکسی از تیپ و پوشش متفاوت قالیباف بعد از مناظره اول

عکس/ظریف تصویر نمودارهایش را منتشر کرد

عکس/ آشنا اینگونه از ۸ دقیقه شورانگیز ظریف تجلیل کرد

اولین توئیت ظریف بعد از نطق طوفانی در میزگرد سیاسی پزشکیان

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

پیش بینی قیمت دلار فردا چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

استقلال به دنبال ستاره سابق پرسپولیس!

چطور مبلغ قبض برق خود را پیش بینی کنیم؟

جاساز عجیب تریاک در بدن دو قاچاقچی

عکس/ رونالدو معرفت برای هوادار را معنا کرد

وقوع زمین‌لرزه ۵ ریشتری در کاشمر استان خراسان رضوی/ تا کنون ۴ نفر فوت و ۱۲۰ تن مصدوم شدند

فیلم/ کنایه جالب کارشناس نزدیک به جلیلی به پزشکیان

چگونه مناسب‌ترین روش سرمایه‌گذاری را انتخاب کنیم؟

فیلم/ در سه سال دولت رئیسی چند تحریم اضافه شد؟

فیلم / ۹ دقیقه طلایی ظریف در صداوسیما

حرف های ضد و نقیض یک متهم به قتل در دادگاه

عکس/ زاکانی با هزینه شخصی تبلیغات انجام می‌دهد؟!

فیلم/ زخم کاری ظریف به جلیلی و زاکانی در ۵ دقیقه

فیلم/ ظریف:اسلام مخالفتی با صلح ندارد

فیلم/قطع میکروفون فواد ایزدی به دلیل رعایت قانون در میزگرد

شاسی‌بلند تیگو ۸ به بازار عرضه می‌شود؟

فیلم/ظریف: قدرت به معنای قدرت نظامی نیست

فیلم/ پزشکیان خطاب به ایزدی: برجام اگر بد بود چرا دولت شهید رئیسی آن را پاره نکرد؟

فیلم/اولین تصاویر از خسارات زلزله در کاشمر

فیلم/ پزشکیان: دست از دعوا و اختلاف برداریم

تیپ مجلسی شبنم قلی‌خانی در یک کنسرت + فیلم

فیلم/ پزشکیان: قرار است تا ابد با آمریکا دعوا کنیم ؟

فیلم/ پزشکیان: از بخوربخور‌های تحریم برخی از آقازاده‌ها زندگی اشرافی تهیه کرده‌اند

فیلم/ آیا پزشکیان دولت سوم روحانی است؟

فیلم/ ظریف: پزشکیان شخصیتی صادق و وطن‌پرست است