تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۳۰ نظر

اعلام زمان واریز کالابرگ خرداد ماه

اکنون این بستر شکل گرفته و خانواده‌ها نیز براساس آن رفتارشان تغییر کرده و با اجرای طرح کالابرگ الکترونیک که طی هفت فاز توسعه پیدا کرده، رفتار اقتصادی و اجتماعی مردم در حال تغییر است.

کالابرگ

اقتصاد۲۴-سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماع در پاسخ درباره‌ی این موضوع بیان کرد این طرح در طول سه‌ماه کمترین مشکل را داشت و با موفقیت به سرانجام رسید.

هم‌چنین با تمامی۲۳۰ هزار فروشگاه مرتبط با این طرح تسویه حساب انجام شده و بدهی‌ای در این زمینه نداریم. تداوم این طرح نیازمند بررسی است که در حال انجام است و تاکنون تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.

با توجه به اعلام رضایت و آمادگی دولت برای اجرای مجدد این طرح و هم‌چنین استقبال بالای مردم از آن، این انتظار می‌رود که در آینده‌ای نه‌چندان دور احتمالاً شاهد اجرای چنین طرح و یا مشابه آن باشیم.

با توجه به چراغ سبز وزیر اقتصاد و وزیر تعاون به ادامه دار شدن طرح کالابرگ احتمال می‌رود که در خرداد ماه ین طرح ادامه پیدا کند. اما هنوز زمان دقیقی برای شارژ کالابرگ خرداد ماه ۱۴۰۳ مشخص نشده است.

اکثر قریب به اتفاق جامعه هدف از تخصیص کالابرگ الکترونیک استقبال کردند که این نشان دهنده اقدام موفق و خوب دولت است.

تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ هیأت وزیران در خصوص «استمرار اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سال ۱۴۰۳» طی نامه شماره ۲۴۶۲۹ در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: هیأت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۲/۹ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد ۱- در اجرای جزء‌های (۱) و (۲) بند (الف) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور (بخش اول) و به منظور استمرار اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سال ۱۴۰۳ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است نسبت به اجرای طرح مذکور از محل اعتبارات مصوب مربوط در قانون بودجه سال جاری اقدام نماید.

تبصره – اقلام کالا‌های اساسی مشمول طرح و نحوه توزیع یارانه بین اقلام مذکور مطابق با مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت است.


بیشتر بخوانید:افزایش ۲ برابری یارانه شامل چه کسانی می‌شود؟


۲- سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است مطابق با بند (پ) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور (بخش اول) و تا زمان ابلاغ بخش دوم قانون مذکور به شرح مقرر در بند یادشده نسبت به تخصیص اعتبارات کالابرگ به صورت علی‌الحساب و متناسب با میزان اعتبارات مقرر برای کالابرگ در جداول قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور اقدام نماید.

تبصره – در اجرای این بند و به منظور تسویه مطالبات فروشگاه‌های طرف قرارداد در طرح فجرانه، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است مبلغ دویست هزار میلیارد ریال به عنوان علی‌الحساب از محل اعتبارات بودجه عمومی در اختیار شرکت مجری طرح شرکت خدمات فناوری رفاه ایرانیان (فارا) وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد.

طرح کالابرگ الکترونیکی مصادف با حلول ماه مبارک رمضان و عید نوروز از تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ کلید خورد و تا ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت.

طرحی که در آن یک فرد یارانه‌بگیر در صورت استفاده از کالابرگ و خرید از سبد غذاییِ ۱۱ قلم کالای مورد تأیید وزارت کار، ۲۲۰ هزار تومان به مبلغ ۴۰۰ هزارتومان کالابرگش افزوده می‌شد و می‌توانست تا ۶۲۰ هزارتومان از این اقلامِ مشخص خریداری کند. به‌این معنا که خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد، ۳۰۰ هزار تومان و یا ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرده، ۲۲۰ هزار تومان بیشتر دریافت می‌کرد که باید این اعتبارِ تشویقی صرفِ خرید ۱۱ قلم کالا می‌شد

علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تخصیص کالا برگ الکترونیک به اقشار ضعیف جامعه حرکت خوبی از طرف دولت بود که با استقبال گسترده مردم همراه شد.

نکته مهم اینجا است که با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی اقشار ضعیف جامعه باید تخصیص کالابرگ الکترونیک همچنان استمرار پیدا کند تا شاهد شرایط مطلوب‌تر و بهتر اقشار ضعیف جامعه باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: طبیعی است که هر کار اجرایی با ایرادات و اشکالاتی همراه است که در مورد کالابرگ الکترونیک نیز باید با رفع اشکالات ما شاهد روان‌تر شدن امور در این حوزه خواهیم بود.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت، در هفته گذشته اعلام کرد با توجه به استقبال ۶۰ میلیون نفری از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی و تاثیر مثبت آن بر طبقات ضعیف و متوسط جامعه، اهتمام دولت تامین منابع لازم برای ادامه طرح است.

پیشتر، ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، نیز درباره طرح کالابرگ الکترونیک گفته بود: «هزار فروشگاه به این سامانه متصل و از حدود ۶۱ میلیون ایرانی واجد شرایط، بیش از ۵۳ میلیون نفر از طرح فجرانه یا همان کالابرگ الکترونیک برخوردار شده‌اند.»

او همچنین تاکید کرده بود: «آنچه مهم است اینکه باید دهک‌های پایین شناسایی شوند تا افراد بهتر از این طرح بهره ببرند. البته با توجه به سامانه‌هایی که برای تعیین دهک‌بندی وجود دارد، این طرح تاکنون در تعلق گرفتن به جامعه هدف موفق بوده است.»

منبع: تجارت نیوز
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۸
ناشناس
0
10
سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
کی رو میخواهید شناسایی کنی همه فقیر شدیم خداوند باعث و بانی این بدبختی ها رو نیامرزد که دین و دنیای مردم رو هم بر باد دادین
ناشناس
آره میدونی باعث و بانی کیه، اصلاح طلبان، روحانی و خاتمی وظریف
حسین اصغرزاده
7
38
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
خدا رحمت کنه و همراهان ایشان که مخلصانه و در راه خدا و پیشرفت کشور وملت کار می کردند و خدا قوت بده به هرکس در هر لباسی که هستن و دارن خدمت به این کشور ملت و مردم می‌کنند
ناشناس
حالا هر که هست روحانی یا هر کس دیگه فرقی نمیکنه مهم اینه به مردم برسید به خدای لاشریک گناه این ملت بر گردن کسانیه که فقر و فلاکت به مردم تحمیل کردن بخدا زمان جنگ وضعیت خیلی خوب بود راحت میتونستیم گوشت بخریم آخه کشور ما خیلی ثروتمنده پس اینهمه ثروت کجا میره مولا امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند وقتی فقر از دری وارد بشه ایمان از در دیگه خارج میشه هیهات من الذله
ناشناس
22
16
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
والا ما نه خونه داریم نه ماشین کرایه خونه هم به سختی می‌دیم اون وقت با دورو بریامون هم دهکیم چطوری شناسایی میکنید هیچ کدوم از دورو بریامون نیاز به یارانه ندارن
ناشناس
4
30
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
امیدوارم مسئولان بی خاصیت ی که باعث این گرفتاری ها در جامعه شدن به حق قرآن روز خوش نبینن
ناشناس
5
45
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
صدبار اینا تکرار کردن باله بسه زمانش یک کلمه بگن
قاسم
1
24
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
که کالابرگ توزیع میشه
ناشناس
1
7
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
من خودم سرپرست خودم هستم ولی به من تعلق نمیگیره چرا
شاهین
1
12
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
تیتر خبر میگه زمانش مشخص شد،متن خبر میگه زمانش معلوم نیست،ایسگامون کردین?
ناشناس
0
24
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
چرا به همه تعلق نگرفت تراخدا به همه بدهید
ناشناس
0
13
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کمتر مردم را مسخره کنید یه کلام بگویید نمبدیم
به تو چه
1
19
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
البته که در ازا چرت و پرت هاتون وسر کار گذاشتن ملت که باعث بدبختی هاشون خودتونید حقوق بالا میگیرید ..بابا بس کنید حرفای صد من یه غازتون را ........حرف بی عمل هیچ مشکلی از مردم حل نمیکنه....
محمد
2
20
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کالابرگ بدیدهروقت شدفقط درحدحرف نباشه درعمل چون انسانهای هستن وعزیت مالیشون ازمددجوهابدتر ودرامدخوبی ندارن نیازدارن
فاطمه
0
17
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کمترین مشکل کدومه اول بسم الله ازکالابرگ وازحسابمون پول کم کردن اصلنم نگفتن رسیدونگه دارین بین خریدرسیدماگم شدباکلی وسیله نه پولمونودادن نه وسیله گفت شماگم کردین الان شایدیکی دیگه این رسیدوپیداکنه خریدکنه همچی کلاهبرداریه فروشگاه اشتری رشت خاطرتون باشه این بلاسرتون نیاد
ناشناس
1
10
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
والله این وسط پول واسه بعضیا شده منفعت وسیله کهنه وتاریخ گذشته مغازهای که سال به سال مردم گذرنمیکردن وسیلهاشونوفروختن بعضی فروشگاهم جنس۹۰تومن خداشاهده که۱۳۰فروختن گفتن قیمتدکالابرگه آقابیخیال سودش رسیده فقط به بعضیا۱وسیصدپول۴تاوسیله گوتو این زندگی
يي
3
17
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
برا چي انقدر دروغ ميگين (زمان واريز اعلام شد)
ناشناس
خدا نکنه چرا دروغ هیچ وقت کالا برگ نگرفتم چند فروشگاه رفتم گفتن واریز نکردن برات
ناشناس
0
4
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
خدایا خودت کمک ما بکن که‌ بتونیم فقط زندگی کنیم و جلویه زن و بچه ها مون شرمنده نشیم.
احمد
0
11
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
خدایا خودت کمکمون کن شرمنده زن و بچه ها مون نشیم
ناشناس
1
7
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
سلام کالا برگ به من نمیدن خدا راضی نیست مستاجر بچه معلول همسرم فوت کرده خودم ناشنوا به‌ کی بگم ازکی کمک بگیرم خودتون درستش کنید
ناشناس
1
2
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
سلام تو راخدا به داد ما خانم سر پرست برسین همسرم تو تصادف از دست دادم خونش پایمال شد منم بدبخت شدم با دو تا بچه خانه مستاجر ی برای خرج خانه کرایه موندم چکار کنمبه دادبرسین
ناشناس
1
4
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
دهک بندی ها واقعی نیست کسانی که درآمد ندارند و کم درآمد هستن شدن دهک بالا و اونایی که درآمد دارند و خونه و ماشین و زمین و ...‌ دارند شدن دهک پایین خواهشاً دهک ها بررسی بشه
ناشناس
0
2
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
سلام خدمت شما چرا مردم را سرکار می‌دارید
ناشناس
1
2
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
بابا کالا برگ چی همش دروغ مردم گناه دارن بخدا زندگی ها سخت
کارگر ایرانی
0
2
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
کو گوش شنوا !!!
همه چیز قیمتش رفته بالا توی کشور عجیب است که این یارانه اصلا تکان نخورده
بابا با 300 تومن چی میشه خرید؟ فقط یه نهار
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
کالا برگ کشک میری فروشگاه میگن اگه هشتصد اعتبار داری هشتصد هم باید پول بدی اگه کسی پولداره کالا برگ برای چیشه
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
فقط به نفع فروشگاهها شده
ناشناس
0
0
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
این همه دروغ خدا یه بلایی سرشون میاره می‌فهمن
گرسنگان
0
0
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
هر دو روز یک نو اطلاعیه صادر می‌کنید . تکراری. مردم فقیر هستند .کسی بفکر ملت نیست . اگر نمیتوانید کمک . غذا وووو به مردم فقیر ضعیف در توان دولت نیس از سازمان ملل خوراک دارو مسکن وووو اجاره بدهید . بما کمک کنند . مثلی بقیه کشورهای فقیر ضعیف . برای چند نو لوازم نیاز خوراکی قدرت توان اجرایی ندارید . تا ب کی زجر زندگی کنیم . جمعیت کشور مان کم است . جمعیت زیاد می‌بود چی راهکار داشتید
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

بهترین خوراکی برای تناسب اندام

مردم روی شعار‌های بورسی نامزد‌ها حساب باز نکنند/ واکنش بورس به نتیجه انتخابات قوی‌تر از دوره‌های قبلی خواهد بود

راست و دروغ ادعا‌ها در مناظره چهارم

عکس/ گپ و گفت سعید جلیلی و پورمحمدی بعد از مناظره پر از جدل

تنظیم قولنامه عادی برای این اسناد ممنوع شد

عکس/ حمله شدید آذری جهرمی به قاضی زاده هاشمی؛ حیا کن

عکس/ پردیس احمدیه در فیلم تازه سعید سهیلی

فیلم/ ظریف: می‌دانید با این اختلاس‌ها می‌توان چند تا برج خلیفه و فرودگاه ساخت؟

فیلم/ پزشکیان: ۴ نفر در مقابل من قرار گرفته‌اند

کنایه مهم زنگنه به جلیلی

این جمله پورمحمدی طوفان به پا کرد

پزشکیان:‌ ای مردم! من خاک پای شما هستم

فیلم/ چه کسانی به عنوان مشاور کاندیداهای ریاست جمهوری وارد استودیو شدند؟

فیلم/ ستاد آقای پزشکیان ستاد آقای روحانیست

راز حملات پی در پی قالیباف به روحانی و ظریف

اعلام آمادگی زنگنه برای مناظره با جلیلی

اتهام زنی هماهنگ ۴ کاندیدا به ظریف، روحانی، زنگنه و خاتمی

ژاوی سرمربی پرسپولیس شد؟

فیلم/ پرسش قاطع پورمحمدی از جلیلی درباره صدور قعطنامه‌ها علیه ایران

پای احمدی‌نژاد به مناظره باز شد

جلیلی: پورمحمدی باید جپاسخ‌گوی فسادهای زمان مسئولیتش باشد

فیلم/ وعده جدید قالیباف: ۲۰۰ متر زمین رایگان به مردم

فیلم/ اعلام آمادگی زاکانی برای مناظره با خاتمی، روحانی و زنگنه

فیلم/ پورمحمدی: اگر ما خواب نما شده‌ایم شما هنوز از خواب بیدار نشدید

فیلم/ واکنش تازه حسن روحانی به مناظرات انتخاباتی

فیلم/ پزشکیان: ترامپ و اسرائیل و مجلس ایران برجام را آتش زدند؛ فرق شما چیست؟

فیلم/ پورمحمدی: مثل جلیل برای پست ده پونزده سال زنبیل نگذاشتیم

عکس/ تانک واقعی انقلاب کیست؟

درگیری سعید جلیلی و پورمحمدی در مناظره چهارم

کنایه سنگین پزشکیان به زاکانی

فیلم/ افشاگری مهم پورمحمدی علیه جلیلی روی آنتن زنده

فیلم/ پاسخ فوری زنگنه به ادعای جلیلی و زاکانی

پزشکیان: کشور را با یک گروه نمی توان اداره کرد

تعریف و تمجید قاضی‌زاده از احمدی‌نژاد

فیلم/ پزشکیان: کی از سفارت انگلیس بالا رفت؟ کی از سفارت عربستان بالا رفت؟

سیگنال قالیباف برای مذاکره با ترامپ

شروط پرداخت این وام اعلام شد

عکس/ کتاب تازه زاکانی روی آنتن زنده

انتقاد صریح پورمحمدی از ردصلاحیت علی لاریجانی و جهانگیری

فیلم/ اتهام قاضی‌زاده هاشمی به تیم رسانه‌ای روحانی

حمله به بیرانوند، ترابی و اسماعیلی‌فر

فیلم/ نگرانی قالیباف از موضوعات مطرح شده در ستاد پزشکیان

کنایه سنگین پزشکیان به قالیباف

کنایه قالیباف به ظریف در ابتدای مناظره چهارم

حمله زودهنگام قالیباف به مسعود پزشکیان بر سر برجام

۵ پرسش کارشناسان از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره چهارم

عکس/ نیوشا ضیغمی و دخترش در یک قاب

عکس/ همراه ویژه پزشکیان در مناظره امشب

توییت سعید جلیلی پیش از مناظره چهارم

آغاز مذاکرات آزادسازی منابع ارزی ایران در بحرین