تاریخ انتشار: ۰۶:۱۹ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
در گفتگوی مدیر گردشگری قشم با اقتصاد ۲۴ مطرح شد؛

سال ۹۹، سال توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه گردشگری منطقه آزاد قشم/ کارنامه گردشگری جزیره قشم در سال ۹۸

علیرضا امری کاظمی گفت: امسال مقدماتی را برای افزایش سرمایه گذاری‌ها در حوزه گردشگری قشم فراهم کردیم و پیش بینی‌هایی که برای سال آینده داریم این است که توسعه سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی در زمینه گردشگری قشم بیش از امسال باشد.
گردشگری در منطقه آزاد قشم 
 
اقتصاد۲۴ - منطقه آزاد قشم فعالیت های متنوعی را در زمینه توسعه گردشگری دنبال می کند و به دلیل دارا بودن ظرفیت های متنوع طبیعی تاکنون مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و هفت جاذبه اصلی آن که به عجایب هفتگانه قشم معروف هستند شامل ژئوپارک قشم، جنگل های حرا، غار نمک، تنگه چاهکوه، بام قشم، دره ستارگان و زیست‌گاه لاک‌پشت‌ها جذابیت زیادی هم برای گردشگران و هم سرمایه گذاران ایجاد کرده است.
 
علاوه بر وجود جاذبه های طبیعی، منطقه آزاد قشم تلاش کرده است تا از ظرفیت‌های موجود همگام با گردشگری جهان بهترین استفاده را کند. پیشتر اقتصاد ۲۴ در گزارشی با عنوان منطقه آزاد قشم پیشگام در گردشگری فضا پایه در ایران به این موضوع پرداخته بود.
 
برای اطلاع از مهمترین فعالیت‌های گردشگری این منطقه در سال ۹۸ خبرنگار اقتصاد۲۴ گفتگویی با علیرضا امری کاظمی، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر ژئوپارک جهانی قشم انجام داده که در ادامه می‌آید.

توسعه گردشگری بین المللی در قشم

امری کاظمی در توضیح مهمترین رویداد‌های اتفاق افتاده در منطقه آزاد قشم در سال ۹۸ گفت: یکی از مهمترین اتفاقاتی که امسال در حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم رقم خورد پیوستن ما به جامعه گردشگری جهانی UNWTO بود که برای ما یک امکان و پتانسیلی را در حوزه گسترش گردشگری بین المللی، بازاریابی و همینطور توسعه گردشگری خارجی در جزیره فراهم کرد.
 
علیرضا امری کاظمی

وی افزود: یکی دیگر از اتفاق های مهم که در سال ۹۸ برای گردشگری قشم اتفاق افتاد حضور بسیار پر رنگ و فعال ما در نمایشگاه فیتور اسپانیا (نمایشگاه صنعت گردشگری مادرید) بود. در این نمایشگاه که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی گردشگری است، توانستیم چند تفاهم نامه امضا کنیم و همینطور با چند طرف خارجی از جمله اسپانیا و آلمان تفاهم نامه‌هایی را در جهت توسعه گردشگری قشم به امضا رساندیم؛ در حقیقت این دوستان، نمایندگان ما در اروپا برای جذب گردشگر خارجی هستند.

بیشتر بخوانید: امضای تفاهم نامه همکاری میان ژئو پارک‌های قشم و اسپانیا
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: با این تفاهم نامه ما تحت نظارت معاونت فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد، یکی از آژانس‌های نمونه قشم به نمایندگی از ما با دو شرکت گردشگری در آلمان و اسپانیا تفاهم نامه‌ای را امضا کرد که در جهت بازاریابی و ترویج و تبلیغ گردشگری قشم در اروپا اقدام کنند و نسبت به جذب گردشگر با هم همکاری داشته باشند.


افزایش ظرفیت اقامتی در منطقه آزاد قشم


امری کاظمی گفت: موضوع دیگر افزایش ظرفیت اقامتی در قشم بود که در این راستا ما تعداد اقامتگاه‌های بومی و محلی را افزایش داده ایم و رقمی در حدود ۷۰ مورد شده است و همینطور هتل‌های جدیدی که در قشم تا پایان سال افتتاح می شود ظرفیتی بیش از ۲ هزار تخت را به ظرفیت اقامتی جزیره اضافه خواهد کرد.

وی افزود: امسال توانستیم کمپ پارک‌ها را گسترش دهیم. این کمپ پارک‌ها بیشتر برای افرادی در نظر گرفته شده است که یا توان و یا علاقه‌ای در اقامت در هتل‌ها و اقامتگاه‌ها ندارند و می خواهند در فضای باز اقامت داشته باشند. به همین منظور ما ۱۵ کمپ پارک را در قشم تجهیز کردیم و در حال آماده سازی نهایی برخی از آن‌ها هستیم.


توسعه کمی و کیفی تفریحات در جزیره قشم

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: توسعه کلوپ‌های غواصی، تفریحات دریایی و کلوپ‌های پروازی در قشم از دیگر فعالیت‌های گردشگری قشم است که علاوه بر توسعه کمی آنها، به ساماندهی و ارتقاء کیفیت آن‌ها نیز پرداخته ایم و استاندارد‌ها و ضوابطی را برای آن‌ها تعریف کرده ایم که در آن چارچوب و با کیفیت بالاتر و بدون بروز مشکل از لحاظ قانونی و فنی بتوانند به فعالیتشان ادامه دهند.


استفاده از ظرفیت ژئوپارک قشم


مدیر ژئوپارک جهانی قشم افزود: توانستیم در سالی که گذشت از ظرفیت ژئوپارک جهانی قشم استفاده مثبتی کنیم و با افزایش تعداد ژئوسایت‌های گردشگری، کمک کردیم تا علاقه‌مندان به زمین گردشگری و طبیعت گردی به این دلیل هم که شده به قشم سفر کنند و اقامت بیشتری در این جزیره داشته باشند.

وی در مورد شرایط کنونی غار نمکدان به خبرنگار اقتصاد ۲۴ گفت: خوشبختانه با تفاهمی که با رئیس امور اراضی کشور و مقامات استان و شهرستان داشتیم و صحبت‌های خوبی که انجام شد، کار در سطح کارشناسی در حال پیگیری است و انشاالله موضوع به شکلی حل خواهد شد که هم جامعه محلی و هم اشتغال آسیب نبیند و هم خطری برای مباحث ملی و بین المللی ما پیش نیاید.

آمادگی قشم برای پذیرایی از مسافران نوروز ۹۹

 
امری کاظمی خاطرنشان کرد: همانطور که اشاره شد منطقه آزاد قشم با افزایش ظرفیت‌های گردشگری، اقامتی و تفریحی آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است؛ علاوه بر آن جلسات ستاد سفر‌های نوروزی از حدود ۳ ماه قبل به صورت مستمر و مکرر تشکیل شده و شخص مدیرعامل سازمان، مقامات و مسئولان مربوطه در این جلسات حضور داشته اند و برنامه ریزی‌های گسترده‌ای انجام شده تا امسال نوروز بهتری را در خدمت گردشگران باشیم.

بیشتر بخوانید: آماده سازی جزیره قشم برای استقبال از گردشگران نوروز ۹۹

قشم برای همه سلیقه ها و انتظارات 

 
امری کاظمی اظهار کرد: ویژگی خاص قشم این است که می تواند پذیرای سلیقه‌ها و انتظارات گوناگون باشد. گردشگران ما با یک رویکرد به این جزیره سفر نمی کنند و افراد با مقاصد و توان مالی مختلف و توقعات مختلف هستند که ما برای تامین همه سلیقه‌ها در قشم برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده ایم هرچند کار ساده‌ای نیست و در جا‌های دیگر کمتر دیده می شود.

توسعه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در گردشگری منطقه آزاد قشم


مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: امسال مقدماتی را برای افزایش سرمایه گذاری‌ها در حوزه گردشگری قشم فراهم کرده ایم و سرمایه گذاری‌ها در سالی که گذشت بیشتر در زمینه توسعه هتل‌هایی با درجه بالا بود یعنی دیگر قشم برای ساخت هتل‌های کمتر از ۴ ستاره مجوز صادر نمی کند و علاوه بر آن در بخش‌های تفریحات دریایی و هوایی هم سرمایه گذاری‌های خوبی را شاهد بوده ایم. پیش بینی‌هایی که برای سال آینده داریم این است توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی بخش خصوص در زمینه گردشگری قشم بیش از امسال باشد. به نظر می رسد سال آینده سال توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه گردشگری منطقه آزاد قشم باشد.
 
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
آخرین اخبار

دولت برآورد درستی از تبعات اقتصادی کرونا ندارد

شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی

رئیس اتحادیه املاک: نمی دانیم چه کسانی علاقه مند به بالا رفتن قیمت مسکن هستند

در سال 98 سیاستگذاری پولی فدای سیاستگذاری ارزی شد/ مدل روسی اصلاح نظام ارزی پیاده‌سازی شود

ممنوعیت پارک خودرو در حاشیه پارک‌ها

دولت متمم کرونایی بودجه 99 را ارائه کند/ باید پیش‌بینی دو ساله داشته باشیم

بهبود مرد ۸۹ ساله کرونایی در قم

ظریف: آمریکا در حال انتقام‌جویی از طریق یک فاجعه بشری است

آزار شیطانی معصومه توسط پدرناتنی اش

افرادی که دستورالعمل‌ها و حریم‌های تعیین شده برای مبارزه با کرونا را رعایت نکنند، مرتکب تخلف شده اند

جاده چالوس ۳ روز آینده بسته است

تست کرونای نتانیاهو منفی شد

معدل سنی فوت شدگان در تهران بین ۶۲ تا ۶۵ سال است

برترین مهاجم و مربی باشگاهی ایران انتخاب شدند

پوتین دستور انتشار آمار بدون سانسور کرونا را صادر کرد

بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند

خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

نوبخت: مشاهده آثار تزریق 10هزار میلیارد در همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین

۴۲ نماینده مجلس خواستار برگزاری جلسات مجلس با قید فوریت شدند

روز طبیعت در خانه بمانید

ابتلای ۵۶۹ نظامی آمریکایی به کرونا

کاهش ۴.۴ درصدی تردد در جاده‌ها نسبت به دیروز

آغاز آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان از سپتامبر (شهریور)

کیت ایرانی تشخیص بیماری کرونا رونمایی شد

قیمت سکه امروز ۵۰ هزار تومان کاهش داشت

کتاب‌هایی که باید در دوران قرنطینه خواند

نوسانات نرخ ارز، قابل پوشش بیمه‌ای است

وزارت آموزش و پرورش: خبر تعطیلی مدارس تا پایان اردیبهشت دروغ است

با افرادی که به ماموران پلیس تعرض می‌کنند، برخورد قاطع می‌شود

جدل بر سر درمان کرونا با کلروکین، نظر موافقان و مخالفان چیست؟

۷۵۶ قربانی در ۲۴ ساعت گذشته ایتالیا

نتانیاهو و چندین دستیار او قرنطینه شدند

کرونا پرستار تهرانی را قربانی کرد + عکس

سیب زمینی سرخ کرده منجر به کدام بیماری می‌شود؟

چگونه هم بخوریم و هم چاق نشویم

سامسونگ گلکسی M11 معرفی شد؛ دوربین سه گانه و باتری پر ظرفیت

برای هر دهه از زندگی چه تغذیه‌ای بهتر است؟