تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۰۶ تير ۱۳۹۹

آخرین آمار جهانی بیماری کرونا

بیماری کووید ۱۹ همچنان در کشور‌های مختلف جولان می‌دهد و قربانی می‌گیرد.
آخرین آمار جهانی بیماری کرونا
اقتصاد۲۴ -شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۹,۶۳۳,۰۷۷ تن و شمار کشته‌ها به ۴۸۷,۵۴۹ تن رسیده است.


آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می‌کنید، این آمار دقیقه‌ای به روز می‌شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه‌ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می‌کند.
آخرین آمار جهانی بیماری کرونا

ایالات متحده آمریکا

به گزارش الجزیره شمار مبتلایان کرونا در جنوب و غرب آمریکا در روز‌های اخیر افزایش شدیدی داشته تا جایی که سه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کنتیکت گفته‌اند، مسافران ورودی از این مناطق باید قرنطینه شوند. تگزاس و فلوریدا، دو مرکز مهم اقتصادی آمریکا، از جمله ایالت‌هایی هستند که شاهد جهش بی سابقه موارد روزانه ابتلا بوده اند. در همین حال در استرالیا، سی و سه مبتلای جدید در یک شبانه روز شناسایی شده اند که بالاترین تعداد طی دو ماه گذشته بوده. حادثه‌ای که دولت را وادار به انجام آزمایش‌های گسترده در ایالت ویکتوریا کرده است.

به گزارش فایننشال تایمز، آمریکا همچنین رکورد تازه‌ای از بابت شمار مبتلایان در دو ماه اخیر ثبت کرده است. روز سه شنبه آمار ابتلا در ایالت‌های کالیفرنیا ۵,۰۱۹ و تگزاس به ۵,۴۸۹ تن رسید. به باور کارشناسان، اما افزایش شمار مبتلایان کووید ۱۹ که باید در بیمارستان‌ها بستری شوند، نشان وخامت بیشتر اوضاع است. شدت گرفتن پاندمی کرونا به ویژه در ایالت‌های فلوریدا، تگزاس و آریزونا نگرانی کارشناسان از جمله آنتونی فاوچی را برانگیخته است.

علیرغم تشدید کرونا در ایالت آریزونا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۳ تیرماه (۲۳ ژوئن) در یک گردهمایی بزرگ حضور یافت. تماشاگران حاضر در این گردهمایی نه ماسک ایمنی زده بودند و نه فاصله‌گذاری اجتماعی را راعایت می‌کردند. مخالفان ترامپ پیوسته او را مورد انتقاد قرار می‌هند که ابعاد همه گیری کرونا را کم‌اهمیت‌تر از آنچه هست، جلوه می‌دهد.

نمودار زیر میزان افزایش و کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را از ماه مارچ تا جون نشان می‌دهد.

با ابتلای ۲۰,۸۴۸ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۲,۴۸۳,۴۰۲ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۸ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۱۲۴,۵۸۹ تن برسد.

آخرین آمار جهانی بیماری کرونا

برزیل

کشور دوم دنیا در جدول این روز‌ها با شرایط سختی دست و پنجه نرم می‌کند. نحوه مدیریت دولت این کشور در مهار کرونا بسیار ضعیف بوده و بولسونارو این بیماری را به سرماخوردگی خفیف تشبیه کرده است. پر شدن نسبی بیمارستان‌های این کشور در مناطق مختلف نیز چالش تازه‌ای را برای بیماران و دولت به وجود آورده است. با ابتلای ۱۵,۲۴۷ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۱,۲۰۷,۷۲۱ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۰ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۵۴,۴۳۴ تن برسد.

روسیه
به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته با افزایش یک هزار و ۱۱۳ مورد جدید، به رقم ۶۱۳ هزار و ۹۹۴ رسید.

بر اساس اطلاعات می‌توان نتیجه گیری کرد که از نظر نسبی، رشد ابتلا به عفونت کرونا در روسیه به پایین‌ترین رکورد خود، یعنی ۱.۱۷ کاهش یافته است. تعداد موارد تشخیص داده شده جدید روزانه در این کشور برای نهمین روز متوالی است که از ۸ هزار مورد تجاوز نکرده و یک هفته است که به طور مداوم در حال کاهش بوده است.

این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که دیگر درمان شده‌اند در روز گذشته، ۶ هزار و ۳۴۲ نفر بود تا در مجموع موارد بهبود این بیماری به ۳۷۵ هزار و ۱۶۴ نفر افزایش یابد. میزان افراد درمان شده بیش از ۶۱ درصد از کل موارد آلودگی به ویروس کرونا در روسیه است.

در همین راستا"میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که پویایی شیوع عفونت ویروس کرونا در این کشور به‌طور وضوح روندی رو به کاهش پیدا کرده است، البته این اتفاق در همه مناطق روسیه با تأخیری حدود سه هفته رخ می‌دهد.

موراشکو گفت: «روند گسترش شیوع بیمار کوویدــ‌۱۹ به‌طور کلی در روسیه و به‌ویژه در شهر مسکو در حال کاهش است و در همه مناطق با تأخیری سه‌هفته‌ای اتفاق خواهد افتاد. ما شاهد هستیم اوضاع در برخی مناطق دیگر تثبیت یافته و در بعضی دیگر هنوز بهبود نیافته است.»

انگلیس
تداوم همه گیری ویروس کرونا در انگلیس این کشور را با بحران‌های شدیدی روبرو کرده و باعث شده کسب و کار‌های بسیار تعدیل نیرو را با توجه به این شرایط انجام دهند. به گزارش بی بی سی، در تازه‌ترین تحولات شرکت پست سلطنتی انگلیس موسوم به رویال میل اعلام کرد که برای تعدیل چالش‌های مالی ناشی از بحران کرونا (کووید-۱۹) ۲ هزار کارمند خود را اخراج می‌کند. به این ترتیب حدود یک پنجم از کل نیروی کار رویال میل کاسته خواهد شد تا این شرکت بتواند ۱۳۰ میلیون پوند ذخیره کند.

بر اساس بیانیه صادر شده اصلی‌ترین شرکت پست انگلیس، این تصمیم شامل بخش‌های عملیاتی نشده و قرار است از تعداد مدیران آن کم شود. رویال میل همچنین ۳۰۰ میلیون پوند از برنامه سرمایه‌گذاری‌های خود را در دوسال آینده متوقف خواهد کرد. این تحول یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که «ریکو بک» رئیس پست انگلیس کمتر از دو سال پس از تصدی این سمت، به دلیل کاهش شدید درآمد‌های شرکت بر اثر بحران کرونا از مقام خود کناره‌گیری کرد.

با ابتلای ۱,۱۱۸ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۳۰۷,۹۸۰ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۴۳,۲۳۰ تن برسد.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

هند
یک شرکت هندی که در زمینه طب سنتی و گیاهی موسوم به "آیورودا" فعالیت می‌کند، اعلام کرد دارویی تولید کرده است که بیماران کرونایی را طی یک هفته کاملا درمان می‌کند.

به گزارش لایو مینت، شرکت "پتانجالی یوگ دوو" به صورت رسمی یک دارو گیاهی تولید کرده و ادعا می‌کند این دارو می‌تواند بیماران کرونایی را درمان کند. "بابا رام دوو" رییس این شرکت گفت: ما اولین داروی گیاهی آیروودیک که بر روی آن تحقیق شده، آزمایش‌های بالینی آن به اتمام رسیده و نتایج آن مثبت بوده را تولید کرده‌ایم. نتایج آزمایشات ما نشان می‌دهد که ۶۹ درصد از بیماران کرونایی پس از گذشت ۳ روز از مصرف این دارو درمان شده‌اند. همچنین ۱۰۰ درصد بیمارانی که طی یک هفته این دارو را مصرف کرده‌اند به خوبی بهبود یافته‌اند.

گفتنی است که هند نیز در رزو‌های اخیر با افزایش تعداد مبتلایان روبرو بوده است و پس از روسیه در رتبه چهارم دنیا قرار دارد. با ابتلای ۱۸,۱۸۳ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۴۹۱,۱۶۸ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۱ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۱۵,۳۰۸ تن برسد.

مکزیک
۹۴۷ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تعداد کل قربانیان به ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر رسید. طی همین مدت، پنج هزار و ۴۳۷ نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد کل مبتلایان به ۱۹۶ هزار و ۸۴۷ نفر رسید.۱۴۹ هزار و ۳۱۸ نفر نیز پس از ابتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند.

شیلی
در این کشور نیز با با ابتلای ۴,۶۴۸ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۲۵۹,۰۶۴ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۴,۹۰۳ تن برسد.

بیشتر بخوانید:چین امید‌ها برای ساخت واکسن را افزایش داد/دیپلمات‌های آمریکایی کرونایی شدند

پاکستان
به گزارش آناتولی، با ابتلای ۴ هزار و ۴۴ تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ طی یک روز اخیر، شمار کل مبتلایان در این کشور به ۱۹۲ هزار و ۹۷۰ نفر رسید. همچنین مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز با فوت ۱۴۸ بیمار دیگر طی یک روز گذشته، به ۳ هزار و ۹۰۳ نفر افزایش یافت. در یک روز اخیر ۲۱ هزار و ۸۳۵ تست کرونا در پاکستان انجام شده و در مجموع یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۹۷۶ نفر در این کشور غربالگری شده‌اند.

ایالت سند با شناسایی ۷۴ هزار و ۷۰ مورد بیشترین و منطقه آزاد جامو و کشمیر نیز با ۷۰ مورد کمترین میزان ابتلای کرونا را به خود اختصاص داده‌اند. گفتنی است از ۲۶ فوریه که نخستین مورد کرونا در پاکستان شناسایی شد تاکنون ۸۱ هزار و ۳۰۷ بیمار بهبود یافته‌اند. از سوی دیگر هنوز هم ۳ هزار و ۳ مبتلای فعال در پاکستان وجود دارند.

بنگلادش
با ابتلای ۳,۹۴۶ تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به ۱۲۶,۶۰۶ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی‌ها به رقم ۱,۶۲۱ تن برسد.

بیشتر بخوانید:آزمایش واکسن کرونا در روسیه/نسخه نخست‌وزیر هند برای مقابله با کوویدـ۱۹

عربستان سعودی
شیوع ویروس کرونا گذشته از تاثیرات اقتصادی که سایر کشور‌ها کم و بیش به شکلی یکسان شاهد آن بودند، سبب شد تا عربستان برای نخستین بار در تاریخ ۸۸ ساله خود، حج تمتع را لغو کند؛ این اقدام به معنای از دست رفتن حدود ۵ میلیارد دلار از درآمد‌های عربستان از عرصه گردشگری مذهبی است؛ ضربه‌ای دیگر بر پیکره اقتصاد آسیب پذیر عربستان که در پنج سال گذشته هزینه‌های تسلیحاتی سنگینی را متحمل کرد.

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان عصر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۳۷۲ مورد دیگر ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) به ثبت رسیده تا مجموع مبتلایان در این کشور به ۱۷۰ هزار و ۶۳۹ نفر افزایش یابد.

بنا بر آن چه در بیانیه وزارت بهداشت عربستان آمده، با مرگ ۴۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا و بهبودی پنج هزار و ۸۵ مبتلای دیگر نیز شمار کلی قربانیان و بهبودیافتگان در این کشور به ترتیب به هزار و ۴۲۸ نفر و ۱۱۷ هزار و ۸۸۲ تن افزایش یافته در حالی که هم اکنون ۵۱ هزار و ۳۲۵ مورد فعال وجود دارد و دو هزار و ۲۰۶ تن از آن‌ها نیز در وضعیت وخیمی به سر می‌برند.

ایران
در ایران رئیس جمهور در نشست روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا اظهار داشت: در حال ورود به مرحله دیگری از مقابله با کرونا هستیم که استفاده از ماسک را ناگزیر کرده است و باید در کنار تدوین دستورالعمل‌های لازم درباره مناطق و اماکنی که استفاده از ماسک در آن‌ها الزامی است، تدابیر لازم برای تهیه سهل و ارزان ماسک نیز اندیشیده شود.

بیشتر بخوانید: خوب و بد استفاده از ماسک از نگاه کارشناسان

وی اضافه کرد: مسئولان کمیته‌های امنیتی-اجتماعی و اقتصادی و همچنین بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل‌های مربوط به اینکه استفاده از ماسک در چه مناطقی از کشور و یا در چه اماکنی اجباری خواهد شد، تهیه کرده‌اند که در صورت تصویب در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ و اعلام خواهد شد.

در خبری دیگر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت نیز در تشریح آخرین آمار با اعلام این که مجموع جان باختگان کووید۱۹ در کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت، از بهبودی ۱۷۵ هزار بیمار کرونایی خبر داد.

وی اضافه کرد: از دیروز تا امروز ۵ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند.

او در ادامه با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که ۲۸۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری در ادامه افزود: استان‌های خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته اند و موارد بستری در استان‌های تهران و فارس روند افزایشی داشته است.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
بازار
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

برگزاری مسابقه انتقال ویروس کرونا در آمریکا

مطالبه ۱۰ ساله بازنشستگان برای متناسب‌سازی حقوق محقق شد

بالاترین تراکم جمعیتی در منطقه ۲ و ۴

بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از پروژه‌ها و طرح‌های سطح شهر قشم

موشن گرافیک / عملکرد مدیریت صنعت، معدن و تسهیل تولید منطقه آزاد قشم در سال ۹۸

حمله انتحاری نیکبخت به نفع فرهاد مجیدی!

فلفل قرمز چندین درد را درمان می‌کند؟

اعتراض عروس‌ها به لغو مراسم عروسی‌شان!

آذری جهرمی خانه نشین شد!

عکسی که احتمالا کریس رونالدو از آن خوشش نیاید!

صعود تابستانی به قله بوز سینه

فیلم/ همه آنچه باید درباره قرارداد ایران و چین بدانید

ضرورت دورکاری در مقابله با کرونا در تهران

عکس/ خروج تاجگردون از صحن علنی مجلس بعد از رد اعتبار نامه‌اش

علت اصلی گران شدن لپ‌تاپ چیست؟

عکس/ روحانی در حال زدن ماسک در جلسه هیات دولت

توضیحات نایب رئیس مجلس درباره حق مسکن و حق دفاتر نمایندگان

اهداف پنهان آمریکا و اسراییل در بهره‌برداری از انفجار در سایت نطنز

محکومیت ایران به پرداخت غرامت ۸۷۹ میلیون دلاری

موبایل نخرید، ارزان می‌شود

طلا رکورد ۸ سال اخیر خود را می‌زند؟

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور

قیمت هر پست اینستاگرامی شاخ‌های اینستاگرامی چند میلیون است؟

اعتراض روح‌الله زم به حکم اعدام

فیلم/ رمزگشایی واعظی از خط تخریب روابط ایران و چین

نمایندگان مجلس درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین وارد بازی آمریکا شدند

یک بانک دولتی ۴۸۶ واحد تولیدی را تعطیل کرده است

پرونده واگذاری اموال بانک‌ها در کما

فیلم/واکنش روحانی به حواشی حضور ظریف در مجلس

بورس کمی آرام گرفت

یارانه فردا شب واریز می‌شود/ آغاز کسر اقساط وام یک میلیونی

آخرین قیمت سکه و قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹ +جدول

۶۰۰ میلیارد یا هزار میلیارد تومان؛ پاداش کادر پرستاری چقدر شد؟/ پولی که معادل یک ماه کارانه پزشکان است!

افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران منتظر مصوبه دولت

فیلم/ حامد آهنگی دایی پورنگ شد

غافلگیری‌های شهاب حسینی!

ابتلای ۵۰ نفر از کادر درمان مسیح دانشوری به کرونا