تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۹
در نشست کارگروه کنترل مدیریت ایمیدرو مطرح شد:

پیش بینی رشد ۱۵ درصدی درآمد فولاد مبارکه در سال ۹۹

نشست کارگروه کنترل مدیریت ایمیدرو با حضور خداداد غریب‌پور، معاون سرپرست وزارت صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، و مدیرعامل فولاد مبارکه با موضوع ارائۀ گزارش از عملکرد و دستاورد‌های فولاد مبارکه در سال ۹۸ و اعلام برنامه‌های این شرکت برای سال جهش تولید برگزار شد.
فولاد مبارکه اقتصاد۲۴ -حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه ضمن تشریح دستاورد‌های این شرکت در سال ۹۸ از افزایش ۸ درصدی تولید گندله، افزایش ۲۵ درصدی آهن اسفنجی، افزایش ۳ درصدی تولید فولاد خام و همچنین از برنامۀ افزایش ۳۶ درصدی صادرات این شرکت در سال «جهش تولید» خبر داد.

پیش‌بینی رشد ۱۵ درصدی درآمد برای فولاد مبارکه

وی با تأکید بر این‌که در سال جاری، در بازار داخلی ۱۵ درصد رشد درآمد پیش‌بینی کرده‌ایم گفت: در سال گذشته فروش فولاد مبارکه به بیش از ۷ میلیون تن افزایش یافت و میزان صادرات این شرکت به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح پروژه‌های توسعه‌ای که در این گروه در دست اجراست گفت: پروژۀ الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان دارای بودجه‌ای در حدود ۳۳۰ میلیون یورو است و فاز نخست آن امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

عظیمیان در همین خصوص افزود: مشارکت در طرح تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقۀ ویژۀ اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از طریق شرکت فولاد هرمزگان و نیز مشارکت در طرح تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقۀ آزاد چابهار در دستور کار شرکت است.

وی گفت: پروژۀ نورد گرم ۲ با اشتغال‌زایی هزار نفر و همچنین احداث واحد تولید کنسانترۀ فولاد سنگان با ظرفیت ۵ میلیون تن، از دیگر طرح‌های مهم فولاد مبارکه است.

بومی‌سازی ۱۲۰۰ متریال کد استراتژیک پیچیده و تحریمی

در ادامۀ نشست این کارگروه، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با اشاره به برنامه‌های پژوهشی بزرگ‌ترین گروه فولادسازی کشور گفت: تأسیس مرکز نوآوری تحول دیجیتال با همکاری دانشگاه تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بومی‌سازی ۱۲۰۰ متریال کد استراتژیک پیچیده و تحریمی برای نخستین بار و همچنین بومی‌سازی فرایند اسکین پاس مجتمع فولاد سبا بخشی از عملکرد گروه مبارکه در حوزۀ آموزش، پژوهش و فناوری است.

فولاد مبارکه مسیر را به‌درستی طی می‌کند

در این نشست معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان این‌که فولاد مبارکه می‌تواند راهبر و پیشرو فناوری و بومی‌سازی در حوزۀ فولاد باشد، اظهار داشت: این شرکت در کنار توسعه، می‌تواند در «ساخت داخل» نیز جهت‌گیری داشته باشد.

غریب‌پور افزود: مشارکت در احداث مرکز نوآوری تحول دیجیتال صنعت فولاد کشور و بومی‌سازی هزاران قطعه، ازجمله اقدامات بزرگ این فولادساز است که می‌تواند این مجموعه را برترین بنگاه در زمینۀ فناوری معرفی کند.

۳.۵ میلیارد دلار صادرات در سال ۹۹

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان این‌که امسال در زیرمجموعه‌های تحت پوشش ایمیدرو تا ۳.۵ میلیارد دلار برنامۀ صادرات داریم، افزود: رویکرد دولت، رویکردی صادراتی است و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ایمیدرو بر حداکثر صادرات در سال «جهش تولید» تأکید دارند.

غریب‌پور اظهار داشت: فولاد مبارکه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار صادرات دارد و امیدواریم امسال بتواند این رقم را ۱.۵ میلیون تن برساند. پیش‌بینی ما این است که در بین فولادسازان، علاوه‌بر فولاد مبارکه با ۱.۵ میلیون تن، فولاد خوزستان نیز ۲.۵ میلیون تن صادرات داشته باشد.

وی همچنین از برگزاری جلسات هماهنگی با وزارت صنعت معدن و تجارت خبر داد که هدف آن مسدود شدن روند صدور مجوز فولادسازی در «خارج از طرح جامع فولاد» است.

غریب‌پور گفت: به دنبال آن هستیم که با دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیچ‌گونه مجوز فولادسازی، گندله‌سازی و کنسانتره‌سازی خارج از طرح جامع فولاد صادر نشود.

تأمین مالی طرح‌های توسعه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دربارۀ عملکرد فولاد مبارکه گفت: این شرکت دارای برنامه‌های توسعه‌ای است و به پاس این عملکرد، برنامه داریم که سهم سود فولاد مبارکه را به تأمین مالی طرح‌های توسعۀ این شرکت اختصاص دهیم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به استراتژی ایمیدرو در حفظ سود شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری آن در طرح‌های توسعه گفت: زمانی که مدیران شرکت‌ها به توسعه گرایش دارند، سرمایه‌گذاران به اختصاص سود در تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای علاقه‌مندند که خوشبختانه این رویکرد توسعه‌ای در فولاد مبارکه حاکم است.
غریب‌پور با بیان این‌که ۱۰ هزار میلیارد تومان از سود این شرکت در افزایش سرمایۀ فولاد مبارکه طی سال ۹۹ لحاظ خواهد شد، گفت: اخیرا طرح‌های مهمی همچون نورد گرم ۲ فولاد مبارکه کلنگ‌زنی و همچنین تعدادی از طرح‌های این شرکت راه‌اندازی شده که از ارزشی در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برخوردار است.

افتتاح فاز دوم کنسانترۀ فولاد سنگان؛ به‌زودی

وی افزود: همچنین در سال جدید فاز نخست (۲.۵ میلیون تن) پروژۀ ۵ میلیون تنی کنسانتره در فولاد سنگان با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون یورو و ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد و افتتاح فاز دوم آن با ظرفیت۲.۵ میلیون تن نیز طی هفته‌های آتی انجام می‌شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو عنوان کرد: این اقدامات حاکی از آن است که فولاد مبارکه مسیر را به‌درستی طی می‌کند و نقش‌آفرینی در دیگر طرح‌های کلیدی همچون فولاد هرمزگان، فولاد سفیددشت و پروژۀ۱۰ میلیون تنی گواه این مدعاست.

ساختار شرکت فولاد مبارکه به لحاظ مدیریتی حفظ خواهد شد

وی با بیان این‌که ساختار شرکت فولاد مبارکه به‌لحاظ مدیریتی حفظ خواهد شد، گفت: ایمیدرو خود را مسئول ثبات و آرامش در مجموعه‌های تحت پوشش می‌داند و همواره به‌عنوان کانون آرامش، مرکز کنترل و هدایتگر، تلاش کرده این مهم تحقق یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: شاخص‌های فولاد مبارکه در سوددهی، تولید، اخذ استاندارد‌های ملی و بین‌المللی، صادرات، ساخت داخل (برنامۀ بومی‌سازی ۴ هزار قطعه) و ساخت مرکز نوآوری دیجیتال فولاد، مثبت است.

وی افزود: این شرکت پس از انتقال پروژۀ الکترود گرافیتی اردکان (یزد) از ایمیدرو، اقدامات قابل‌توجهی داشته و طرح فوق در سال جاری افتتاح می‌شود.

وی در پایان از خدمات مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، مدیران شرکت‌های تابعه، کارکنان و سهام‌داران فولاد مبارکه به‌پاس عملکرد سال ۹۸ و همچنین برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای سال ۹۹ قدردانی کرد.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
بازار
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

روش‌های مراقبت از یک بیمار کرونایی در خانه‌

تصویری از دو گورخر که همه را گیج کرد +عکس

ابلاغ چگونگی تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط

بیت‌راه، راه‌حلی برای درآمد ارزی و فروش بین‌المللی شرکت‌های ایرانی ارائه کرد

جزئیات دهمین جلسه دادگاه اکبر طبری

ویروس کرونا عفونی‌تر شده است

ربیع‌خواه ادامه فصل را از دست داد

بهره برداری از زمین بسکتبال خیابانی در منطقه آزاد چابهار

هزینه تست کرونا اعلام شد

فیلم/ کنایه ایرج حریرچی به اظهارات همسر بنیامین بهادری

سقف کارت به کارت در شبکه بانکی 6 میلیون تومان شد

توصیه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس: پرهیز از جو زدگی

جزییات طرح جدید پیش‌ فروش سایپا اعلام شد

روستا‌های میانه ۹ ماه پس از زلزله‎

فیلم/ واکنش مجید صالحی به کاهش وزن شدید مهران غفوریان!

امکان ابتلای همزمان به کرونا و آنفلوآنزا

احتمال آنلاین شدن جشنواره تئاتر فجر

برگزاری نمایشگاه کتاب ۹۹ لغو شد

سخنگوی سپاه: شکایتی از ایرنا نداشته‌ایم

بازداشت ۱۲ تن در ماجرای انفجار و حریق کلینیک سینا

پشت پرده همکاری 25 ساله ایران و چین

شاخص کل با رشدی ۷۱ هزارتایی رکوردزنی کرد

لیست خرید گل‌محمدی برای پرسپولیس آماده شد

ماجرای اختصاص سهام عدالت به ۱۰ میلیون جامانده چیست؟

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور

جزئیات افزایش مستمری بگیران تامین اجتماعی از زبان سالاری

چگونه با همسر افسرده رفتار کنیم؟

رونمایی رئیس مجلس از «بسته اقتصاد مردمی» در محضر رهبر انقلاب

رد غوغا بر سر قرارداد ایران و چین در تل‌آویو است/ نه ایران مستعمره‌بشو است نه چین استعمارگر

حرف‌های تازه بهاره رهنما پس از ابتلا به کرونا

پارک ۳۰ درصد حساب‌های جاری در کارگزاری‌ها

پیام تسلیت رهبری در پی درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش

تصاویری از دیدار ویدیو کنفرانسی رهبر انقلاب و نمایندگان مجلس

رکورد شکنی رشد منابع بانک‌ها

یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

موافقت مجلس با دو فوریت طرح مالیات بر خانه‌های خالی

عباس عبدی: اگر حکم شراب خوار در نوبت چهارم اعدام است چرا همین را صریح نمی‌نویسید