تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۱۳ تير ۱۳۹۹

آخرین آمار جهانی بیماری کرونا

شیوع ویروس کرونا در شمار زیادی از کشور‌ها با سرعت ادامه دارد و قربانی می‌گیرد.
آخرین آمار جهانی بیماری کرونا
اقتصاد۲۴ - اکنون ۱۰,۹۱۹,۵۱۶ تن مبتلا و ۵۲۱,۳۸۸ تن بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می‌کنید، این آمار دقیقه‌ای به روز می‌شود.
آخرین آمار جهانی بیماری کرونا
تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه‌ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می‌کند.

ایالات متحده آمریکا
شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در آمریکا ظرف روز چهارشنبه ۵۲۹۸۲ نفر بوده است که تعدادی بی‌سابقه برای مبتلایان روزانه در آمریکا است.

ایالت‌های مختلف در آمریکا برنامه‌هایشان برای کاهش محدودیت‌های مرتبط با مهار کرونا را متوقف کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز درباره استفاده از ماسک برای مهار کرونا لحن متفاوتی با قبل داشت و گفت "کاملا از آن حمایت می‌کنم".

ترامپ همچنین در گفتگو با شبکه «فاکس بیزنس» نیز گفت: «فکر می‌کنم خیلی خوب با کروناویروس کنار بیاییم. فکر می‌کنم بزودی نابود شود، امیدوارم».

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز همچون همان زمان‌های اولیه شیوع کرونا معتقد است که کرونا در یک برهه زمانی از بین خواهد رفت، گفت: «بله قطعاً. فکر می‌کنم خیلی زود واکسن آن را خواهیم داشت».

ادعای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت با وضعیت موجود اگر شمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۰۰ هزار نفر هم برسد، جای شگفتی نیست. به گزارش سی ان ان، فائوچی گفت: ما شاهد روزانه بیش از ۴۰ هزار مورد ابتلا هستیم. اگر این وضعیت تغییر نکند، من تعجب نمی‌کنم که روزانه ۱۰۰ هزار مبتلای جدید داشته باشیم. این موضوع باعث نگرانی شدید من است.

آمریکا تا کنون ۲,۸۰۴,۷۳۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که در شبانه روز گذشته نیز ۲۴,۷۷۸ مورد جدید دیگر به آمار اضافه شده است. با فوت ۳۲۰ تن دیگر شمار کلی جان باختگان نیز به مرز ۱۳۱,۱۱۸ تن رسیده است.

بیشتر بخوانید: آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در ایران

برزیل
شمار جان باخته‌های بزریل از مرز ۶۰ هزار تن عبور کرده و تا به این لحظه به عدد ۶۱,۳۱۴ تن رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۶۰۱ مورد فوت بر اثر ویروس کرونا گزارش شده است.

در شبانه روز گذشته هم ۲۳,۵۱۵ مورد ابتلای جدیدی ثبت شده که با این حساب تعداد کلی مبتلایان این کشور به ۱,۴۷۶,۸۸۴ تن می‌رسد.
روسیه
به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که تعداد موارد جدید آلودگی به عفونت ویروس کرونا طی روز گذشته در تمامی مناطق این کشور ۶ هزار و ۷۶۰ نفر بود. بدین ترتیب اکنون یک هفته است که افزایش روزانه ابتلا کمتر از ۷ هزار مورد ثبت شده است.

بر اساس اطلاعات این ستاد، در مجموع تعداد کل موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در روسیه به ۶۶۱ هزار و ۶۶۵ نفر رسیده و برای سومین روز متوالی است که رشد روزانه آلودگی از یک درصد تجاوز نکرده است. شمار جان باختگان نیز در کل به به ۹ هزار ۶۸۳ تن رسیده است. در شبانه روز گذشته هم ۱۴۷ تن فوت دیگر ثبت شد.

بیشتر بخوانید: تعداد فوتی‌ها در آمریکا به ۱۲۸,۲۴۴ تن رسید/ انگلیس در صدر اروپا و در جایگاه سوم جهان قرار دارد

هند
هند به دلیل داشتن جمعیت بالا و مشکلات اقتصادی بسیار نتوانسته مانند برخی کشور‌ها قرنطینه اجباری را ادامه دهد و پس از حدود ۶۰ روز قرنطینه با تسهیل قوانین اجباری اجازه فعالیت بازار‌ها را صادر کرد. به دنبال باز شدن بازار‌ها و صدو مجوز تردد بین شهری تعدد مبتلایان به کرونا در هند حدود ۱۰ برابر شده نگرانی‌های فراوانی برای مردم این کشور به وجود آورده است. برخی کارشناسان اقتصادی می‌گویند هند تا زمان پایان ویروس کرونا ممکن است ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت اقتصادی را تجربه کند.

این کشور هم اکنون در رتبه چهارم خطرناک‌ترین کشور‌های جهان قرار گرفته است و با ورود به کانال ۶۰۰ هزار عملا فاصله چندانی با تعداد مبتلایان به این ویروس در روسیه ندارد.

در این کشور با ابتلای ۲۱,۳۷۱ تن دیگر شمار مبتلایان به ۶۲۶,۵۹۱ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۷۸ نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی‌ها در مجموع به ۱۸,۲۲۶ تن می‌رسد.

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می‌شوند

شیلی
در این کشور با ابتلای ۲,۴۹۸ تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به ۲۸۴,۵۴۱ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۶۷ نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی‌ها در مجموع به ۵,۹۲۰ تن می‌رسد.

مکزیک
ویروس کرونا در مکزیک تاکنون جان بیش از ۲۸,۵۱۰ نفر را گرفته است. همچنین مورد ۵,۶۸۱ جدید ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز ثبت شده است و تاکنون ۲۳۱,۷۷۰ نفر در آن کشور به کوید ۱۹ مبتلا شده اند. گفتنی است که در شبانه روز گذشته ۷۴۱ تن نیز فوت کرده اند.

پاکستان
این روز‌ها دمای هوا در مناطق مختلف پاکستان به ۴۰ درجه رسیده و ویروس کرونا نیز از سوی دیگر فشار‌ها را بر مردم دو چندان کرده است. رییس سازمان ملی مدیریت بحران پاکستان از ارسال محموله‌های پزشکی به ایالت بلوچستان و دیگر مناطق این کشور خبر داد. ایالت سند پاکستان هم با ۸۶ هزار مبتلا که بیشترین تعداد مبتلایان در بین دیگر ایالت‌های این کشور را به خود اختصاص داده است، اعمال محدودیت‌ها را به مدت دو هفته تمدید کرد.

تاکنون ۲۱۷,۸۰۹ نفر در پاکستان مبتلا به کرونا شده اند و ۴,۴۷۳ نفر هم به علت این بیماری جان باخته اند. در شبانه روز گذشته ۴,۳۳۹ نیز ابتلای جدید و ۷۸ مورد فوت دیگر گزارش شده است.

مقامات دولتی پاکستان همچنان بر اعمال قرنطینه هوشمند تاکید دارند و پیش بینی می‌کنند در صورت رعایت نکردن مردم به نکات بهداشتی شمار مبتلایان تا یک ماه آینده به یک میلیون نفر افزایش پیدا کند.

بنگلادش
در بنگلادش با فوت ۴,۰۱۹ تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به ۱۵۳,۲۷۷ تن رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۸ نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی‌ها در مجموع به ۱,۹۲۶ تن می‌رسد.

عربستان سعودی
به گزارش روزنامه عکاظ، شمار قربانیان کرونا در عربستان سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ مورد افزایش یافت. این خبر را وزارت سلامت این کشور امروز -‌پنج‌شنبه- گزارش کرد. بنا به آخرین آمار، مجموع شمار قربانیان کووید-۱۹ در این کشور به هزار و ۷۵۲ تن رسیده است. شمار مبتلایان نیز با سه هزار و ۳۸۳ مورد افزایش به ۱۹۷ هزار و ۶۰۸ تن رسیده است.

تاکنون ۱۳۷ هزار و ۶۶۹ تن نیز از ابتلا به این بیماری بهبود یافته‌اند و وضعیت دو هزار ۲۸۷ تن نیز بحرانی گزارش شده است.

ایران
اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونای جدید در طی شبانه روز گذشته، دو هزار و ۶۵۲ نفر برآورد شده است. تعداد بیماران بستری جدید به یک هزار و ۵۹۵ نفر می‌رسد و تاکنون مجموع بیماران به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسیده و تعداد جان باختگان در ۲۴ ساعت گذشته نیز به ۱۴۸ نفر می‌رسد.

لاری مجموع جان باختگان تا امروز را ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر برآورد کرده و مجموع بهبودیافتگان را ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر اعلام کرد.

وی موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه را سه هزار و ۹۷ نفر اعلام کرده و افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۱۹ هزار و ۴۵۱ تست آزمایشگاهی تشخیصی گرفته شده و متاسفانه آمار بستری در بیشتر استان‌های کشور در حال افزایش است.
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

تداوم انتقادها از تحریم‌های یکجانبه آمریکاعلیه کوبا و ونزوئلا

ایران زیباست؛ ترکمن صحرا

آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو

سازوکار اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن

مرز تجاری شلمچه پس از تعطیلی ۱۰ روزه اعیاد قربان تا غدیرخم بازگشایی شد

کشف ۱۰۸ هزار عدد ماسک احتکار شده در یزد

فیلم/ آخرین مکالمه‌ صوتی ماه‌ چهره خلیلی در بستر بیماری با نعیمه نظام دوست

نشانه مهم ابتلا به کرونا را بشناسید

فیلم/ صحبت‌های نعیمه نظام‌دوست درباره درگذشت ماه‌ چهره خلیلی

مشکل بزرگ برای انتقال حاج صفی به یونان

ماجرای بدهی کره جنوبی و امروز و فردای سئول در پرداخت آن

فیلم/ تازه‌ترین تصاویر از خسارات شهر بیروت بعد از انفجار

زمان معاملات بورس تا ساعت 15 افزایش می‌یابد

واکنش دفتر احمدی‌نژاد به اظهارات فتاح

دو پارچه آبادی گیلانغرب درگیر زلزله

عکس/ گرامی داشت یاد ماه چهره خلیلی در خانه نعیمه نظام دوست

تراز تجاری منطقه آزاد ارس برای سومین سال متوالی مثبت شد

یارانه نقدی مرداد دوشنبه واریز می‌شود

بهره برداری از سه پروژه در قالب طرح توسعه شرکت تولیدی، صنعتی «شمس جاوید اروند» در منطقه آزاد اروند

محاکمه سلاطین قاچاق خودرو

فیلم/ شقایق دهقان: کمدی را از مهران مدیری آموختم

زلزله ۵.۱ ریشتری گیلانغرب را لرزاند

فیلم/ جزئیات وام ودیعه مسکن

تمدید دورکاری کارمندان تا پایان هفته

اقساط وام ۱ ساله در تهران ۵۴۲ هزار تومان

دلایل افزایش سرسام آور قیمت تاکسی‌های اینترنتی

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹

بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند

عامل تورم تیرماه چه بود؟

دستورالعمل ستاد کرونا برای محرم و صفر اعلام شد

سواحل خزر در وضعیت قرمز کرونا

استیضاح وزیر نفت کلید خورد

بهره مندی بومیان جزیره کیش از بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر

افسار بازار لبنیات رها شده است

روسیه هفته آینده واکسن کرونا را توزیع می‌کند

فیلم/ لحظه دلهره آور مواجهه مستندساز با شیر

مهدی طارمی با مو‌های خاص در پرسپولیس +عکس