تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۹

آخرین هشدار به رسول پناه: حق با یحیی است!

عکس‌های بی لبخند مهدی رسول پناه در کنار یحیی گل محمدی و البته افشین پیروانی که علاقه خاصی به حضور در همه تصاویر مخابره شده از کمپ سرخپوشان دارد، دو معنای مختلف را می‌سازد.

ماجرای اختلاف رسول پناه و یحیی

اقتصاد۲۴ - نگاه خوشبینانه این است که همه چیز روبه‌راه شده و دیگر اعتراض و شکایتی در کار نیست و نگاه بدبینانه می‌گوید هنوز وضعیت سفید را در ورزشگاه شهید کاظمی شاهدیم. پرسپولیس بدون توجه به تکذیب‌های سریالی توسط مدیران باشگاه، شاهد اختلاف بین کادرمدیریتی و کادرفنی است. از مصاحبه‌ها و کنایه‌های یحیی گل محمدی بگیرید تا استوری‌ها و حتی اظهارنظر بازیکنان تیم در حمایت از سرمربی تیم. در همین رابطه با پیشکسوتان پرسپولیس به صحبت پرداختیم. آن‌ها نظرات جالبی داشتند که می‌خوانید:

فنونی زاده: من فکر نمی‌کنم جنگی در میان باشد

مرتضی فنونی زاده اولین فردی است که پاسخ سوال مان را می‌دهد: «نه، من بعید می‌دانم بین رسول پناه و یحیی، حرف و حدیث یا جنگ و جدلی پیش آمده باشد. دلیلی برای جنگ نیست؛ گل محمدی لیست داده و باشگاه هم پیگیر جذب بازیکن است. چرا باید بجنگند. حالا اگر در این میان اتفاقی هم افتاده باشد، ما باید وارد ماجرا شویم و اختلاف‌ها را از بین ببریم. حیف نیست، مدیر خوب، مربی خوب، باشگاه خوب؛ باید کنار هم کار کنند و انشالله برویم برای قهرمانی بعدی. اگر واقعا بدانم بین یحیی و رسول پناه شکراب شده، خودم آستین‌ها را بالا می‌زنم و وارد عمل می‌شوم تا آن‌ها را آشتی بدهم.»

محرمی: آدم عاقل از آدم فوتبالی حمایت می‌کند

مجتبی محرمی دیگر پیشکسوت باشگاه، نظر دیگری داشت: «این همه سال، این همه مدیر به باشگاه آمدند و رفتند، کدام شان به اندازه یک بازیکن یا یک مربی واقعا پرسپولیسی، به این باشگاه کمک کرده؟ آدم عاقل از آدم فوتبالی در این شرایط حمایت می‌کند، چون مدیر باشگاه دو روز دیگر می‌رود و پشت سرش را هم نگاه نمی‌کند، ولی هواداران، همیشه مربی و بازیکن را می‌شناسند. چه کسی است که بگوید اختلافی در میان نیست؟ من که اهل فضای مجازی نیستم هم می‌دانم یحیی چه مسائلی را در اینستاگرام و استوری خود مطرح کرده. این چه بازی است که دوستان در می‌آورند. مثلا رسول پناه برود سر تمرین، مردم می‌گویند خدا را شکر دیگر مشکل حل شده؟ نه آقا! باید کار کنی و بازیکن و امکانات مدنظر گل محمدی را بسازی تا هواداران از شما راضی باشند. اگر نمی‌توانی این کار را انجام بدهی، چه فرقی بین شما با من یا سایر پیشکسوتان است؟ باید این مشکل را حل کنید.»

عربشاهی: یحیی مردانگی کرده و باید حمایت شود

ضیا عربشاهی هافبک پیشین پرسپولیس هم در مورد اختلاف بین کادرمدیریتی و کادرفنی گفت: «من هم این مسائل را حس می‌کنم، اما اگر سکوت کردیم، دلیل دارد؛ نمی‌خواستیم آرامش تیم بهم بخورد. الان که هم دربی را باختیم و هم یحیی گل محمدی در کنفرانس خبری خود، همه چیز را لو داد. معلوم است که داخل تیم و باشگاه، اختلاف وجود دارد، اما اگر این موضوع ادامه یابد، قطعا هواداران و تیم هستند که لطمه می‌بینند.


بیشتر بخوانید: جنجال و جنگ لفظی بیرانوند و رسول‌پناه


مدیریت باشگاه طوری عمل کرده که مورد انتقاد شدید هواداران باشد و از سوی دیگر، یحیی گل محمدی مردانگی کرد در آن شرایط، هدایت تیم را پذیرفت. از این مربی باید حمایت کنیم تا بماند و به کارش ادامه بدهد. او در پرسپولیس باشد، حداقل پشت مان به آینده گرم است، چون با نیروی جوانی و کارنامه‌ای که برای خودش ساخته، می‌تواند به پرسپولیس کمک کند، اما اگر از مدیر باشگاه حمایت کنیم، دو ماه دیگر باز هم تغییراتی شکل می‌گیرد و این مدیر می‌رود، مدیر بعدی می‌آید و تمام این حمایت‌ها بی حاصل می‌شود. پیشکسوت و هوادار در این شرایط باید منطقی عمل کند.»

کرمانی مقدم: این آخرین هشدار است!

مرتضی کرمانی مقدم مهاجم پیشین سرخ ها، اما یک گام جلوتر می‌رود: «یحیی یک شخصیت آرام و خوبی دارد، اما ببینید در این مدت چه بلایی بر سرش آورده اند که آن طور عصبانی شده و چنین حرف‌هایی را به زبان می‌آورد. او برای کار در باشگاه، نیاز به آرامش دارد نه اینکه مدیران کاری کنند که از نیمکت پرسپولیس برود. این آخرین هشدار است، اگر یحیی را از دست بدهیم، چه کسی باید هدایت تیم را برعهده بگیرد؟ او یک مربی پرانرژی است و اگر امکاناتی می‌خواهد، باید تهیه شود، چون برای خودش که کار نمی‌کند، به خاطر پرسپولیس حرص و جوش می‌خورد. من شنیدم این مسائل آن قدر روی یحیی تاثیر گذاشته که حتی با چند باشگاه دیگر هم مذاکره کرده است. من واقعا نگران هستم وقتی این خبر‌ها و شایعات را می‌شنوم، چون بعد از برانکو، دل مان به کالدرون خوش بود که او رفت و حالا هم دل مان را به یحیی خوش کرده ایم که این حرف و حدیث‌ها را می‌شنویم.»

جباری: برای پرسپولیس افت دارد

رضا جباری هافبک سرخپوشان در اوایل دهه ۸۰ بود. این پیشکسوت که خودش در آکادمی باشگاه به عنوان مربی تیم نوجوانان فعالیت می‌کند، گفت: «من دوست ندارم وارد این مسائل شوم، چون ادامه یافتن چنین شایعاتی اصلا به سود پرسپولیس نیست. باید مشکلات را همین جا حل کنیم نه اینکه بزرگ شود و کار به استوری و مصاحبه و این مسائل بکشد. با شناختی که از گل محمدی و رسول پناه دارم، می‌دانم اگر مشکلی هم در میان باشد، خودشان حل می‌کنند، زیرا ادامه این مشکلات، برای پرسپولیس افت دارد.»

حلالی: مقصر باشگاه است

اسماعیل حلالی هم گفت: «به عقیده من، مقصر این جریانات، مدیران باشگاه هستند. اگر آن‌ها خوب و محکم کار می‌کردند، اصلا این شرایط به وجود نمی‌آمد. صدای یک مربی وقتی در می‌آید که ابزار کارش را از دست بدهد. الان یحیی بازیکن می‌خواهد، پس چرا باشگاه تا به حال هیچ بازیکنی را جذب نکرده است؟ یحیی می‌گوید باید با بازیکنان فعلی توافق شود، خب چرا تا به حال زمینه این توافق‌ها را نساخته اند؟ آن از مهدی ترابی که گذاشت و رفت و این هم از بازیکنان دیگری که شایعه جدایی شان مطرح شده است. باید فکری به حال این شرایط کرد. من در این ماجرا، فقط مدیران باشگاه را مقصر می‌دانم. حتما آن‌ها نتوانستند باشگاه را مدیریت کنند که سرمربی تیم با آن حجم ناراحتی و عصبانیت، اعتراض می‌کند.»

رهبری فرد: منتقد درجه یک و حامی اصلی یحیی هستم!

بهروز رهبری فرد کاپیتان پیشین پرسپولیس، اما نظراتش با باقی پیشکسوتانی که در این گزارش خواندید، متفاوت است. او در ابتدا گفت: «هیچ مربی را نمی‌شناسم که از نقد شدن در امان باشد. وقتی هدایت یک تیم را در دست می‌گیری، باید انتظار شنیدن انتقاد هم داشته باشی. گل محمدی رفیق من است و یک شب بعد از شکست در دربی هم به صورت تلفنی با هم صحبت کردیم. من منتقد درجه یک و حامی اصلی او هستم و می‌خواهم یحیی را نقد کنم، اما دلیل نمی‌شود در زمان اختلافش با مدیران باشگاه، یحیی را رها کنم. این مدیران پرسپولیس که علاقه خاصی به موز خوردن در جلسات دارند، مشخص است که برای حل کردن مشکلات نیامده اند وگرنه تا به حال، خواسته‌های گل محمدی را برآورده می‌کردند تا سرمربی تیم به آن شکل اعتراض نکند. یحیی که نگفته بروید لیونل مسی را بیاورید، او فقط منتظر جذب بازیکنان جدید است. باید بدانیم که چرا باید از گل محمدی حمایت کنیم، چون حمایت الکی و بدون منطق هم در آینده، کار دست یحیی می‌دهد. اگر منطقی نباشیم، بیشتر از اینکه به گل محمدی کمک کنیم، او را ضعیف خواهیم کرد.»

منبع: خبر آنلاین
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
برچسب منتخب
# اخبار هنرمندان
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

فیلم/ کنایه کارشناس برنامه سمت خدا به نمایندگان مجلس

فیلم/ گل دیدنی پرسپولیس به السد بدون سانسور!

اهتمام ایمیدرو در تشکیل صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی

چهار بازیکن استقلال به تهران بازنمی‌گردند

بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه

گل‌محمدی: بازیکنانم فداکارانه بازی کردند

فیلم/ اجرای ۶۰۰ طرح تا پایان دولت در مناطق آزاد

بیانیه رسمی محسن چاوشی درباره قرار گرفتن نامش در کنار آمنه سادات ذبیح پور

افزایش سقف سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در بازار سرمایه

فیلم/ صحبت های آل‌کثیر پس از پیروزی برابر السد

شکاف سپرده‌ها و تسهیلات به ۶۵۲ هزار میلیارد رسید

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و السد

اجرای مراحل اولیه انتقال منابع صندوق توسعه به بورس

پرسپولیس یک - السد صفر

وحید سلطان قبر نبود؛ کلاهبرداربود!

خرید و فروش آپارتمان‌های نقلی در ایران و جهان شیوع پیدا کرده است

ترامپ: از جو بایدن خواب‌آلود آزمایش مواد مخدر بگیرید

فیلم/ ساره بیات در آستانه ازدواج/ منوچهر هادی خبر داد

بازدید اعضای کمیسیون انرژی از شرکت مپنا

تساوی بدون گل پرسپولیس و السد در نیمه نخست

دو واکسن روسی برای کرونا به زودی به بازار عرضه می‌شود

پزشک استقلال: دنده حسینی نشکسته است

ایران خواستار توقف درگیری و آغاز گفتگو میان باکو و ایروان شد

پرداخت مقرری بیکاری خرداد تا مرداد توسط تامین اجتماعی

قرنطینه ناجی وال استریت شد

مواد غذایی منجمد کرونا را انتقال می‌دهند؟

هشدار هواشناسی به این استان‌ها

ماکرون: لوکاشنکو باید از قدرت کنار برود

راحت ترین روش مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان

وزیر پیشنهادی صمت: برای کاهش قیمت خودرو تلاش می‌کنیم

فیلم/ نخستین تصاویر از موشک جدید سپاه

سهام‌ پُرطرفدار در بورس تا چه میزان ریزش کرده‌اند؟

مهلت دریافت وام اجاره مسکن تمدید شد

فیلم/ مردم واکسن آنفلوانزا را چگونه تهیه کنند؟

پرسپولیس بدون غایب مقابل السد

منطقه آزاد کیش، پیشگام در پیوستن به شبکه نسل پنجم شد

تذکر بورسی یک نماینده به دولت: سرمایه‌ها، صرف جبران کسری بودجه شده