تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹

لوله آنلاین فروشگاه اینترنتی لوازم و تجهیزات آبیاری به قیمت روز

اگر از روش آبیاری قطره‌ای استفاده کرده باشید، به خوبی خواهید دانست که در آبیاری قطره‌ای به لوازمی نیاز دارید که آب را با فشار کمی به گل‌ها و گیاهان منتقل کنند

اقتصاد۲۴ - روز به روز بر ارزش و قیمت لوازم و تجهیزات آبیاری بارانی و قطره ای افزوده می‌شود؛ چرا که خشکسالی در اکثر نقاط جهان در حال جولان دادن است و عدم تنظیم میزان مصرف آب در حوزه‌ی کشاورزی و باغداری، می‌تواند جان تمامی انسان‌های روی کره زمین را بگیرد.  نوار تیپ جز لوازم آبیاری قطره ای است که می‌تواند فشار آب را در میانه‌ی انشعاب لوله‌های آبیاری کم کند و مانع از فشار زیاد آب خروجی شود. به طور کلی، نوار تیپ به دو نوع درزدار و پلاک‌دار تقسیم می‌شوند که هدف نهایی استفاده از آن‌ها، کاهش میزان آب مصرفی در طی آبیاری است.

تا به حال از روش آبیاری قطره‌ای برای رشد و پروش گل‌های خانه‌ی خود استفاده کرده‌اید؟! اگر از روش آبیاری قطره‌ای استفاده کرده باشید، به خوبی خواهید دانست که در آبیاری قطره‌ای به لوازمی نیاز دارید که آب را با فشار کمی به گل‌ها و گیاهان منتقل کنند. حال اگر یک گلخانه داشته باشید، این موضوع اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند. چون بعضی از گل‌ها و گیاهان به شدت نسبت به رطوبت زیاد از خود واکنش نشان می‌دهند و در نهایت، تمامی سرمایه‌ صاحب گلخانه به هدر خواهد رفت.

لیست لوازم آبیاری بارانی و معرفی کاربرد هر یک از آن‌ها

آبیاری قطره‌‎ای بدون داشتن لوازم آبیاری قطره ای کاری بیهوده و بی نتیجه است؛ چرا که هدف اصلی آبیاری مزارع و گیاهان با آب کم بدون آن لوازم انجام حاصل نخواهد شد. در صورتی که مجهز به لوازم آبیاری بارانی و قطره‌ای باشید، هیچ مانعی در برابر این کار شما وجود نخواهد داشت. پمپ، واحد کنترل، نوار تیپ و لوله‌های پلی وینیل کلراید از جمله اقلام لازم برای لوازم آبیاری قطره ای هستند. دقت داشته باشید که اصلا نمی‌توانید لوازم آبیاری قطره ای را جایگزین کنید و انتظار داشته باشید که نتیجه‌ی کار همانند خواسته‌ی نهایی شما است.

لوله آنلاین فروشگاه اینترنتی لوازم و تجهیزات آبیاری به قیمت روز

انتخاب تخصصی‌ترین مجموعه‌ی فعال در حوزه‌ی محصولات صنعتی می‌تواند شما را در امر خریداری لوازم آبیاری قطره ای یاری کند. چون در این شرایط، تنها نیاز شما همان لوازم آبیاری بارانی است که در دو نوع سنتی و مدرن در بازار وجود دارند. انتخاب برترین مجموعه به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتر در زمان کمتری بتوانید بهترین و باکیفیت‌ترین اقلام لازم و ضروری را خریداری کنید. شرکت معتبر و رسمی به نام لوله آنلاین جزو همان مناسب‌ترین گزینه‌ها است که شما می‌توانید لوازم آبیاری قطره‌ای را از این مجموعه خریداری کنید.

اگر تجربه‌ی کافی در خرید لوازم آبیاری مانند نوار تیپ ندارید، کارشناسان دلسوز و باتجربه‌ی لوله آنلاین با ارائه‌ی راهبردی‌ترین راهکار را عملی کنید. در ادامه به بررسی یک نوع محصول پرتقاضا برای آبیاری مزارع اشاره می‌کنیم که در لوله آنلاین نگاه ویژه‌ای نسبت به آن خواهید داشت.

نوار تیپ چیست و چه مزایای دارد؟

نوار تیپ یکی از لوازم آبیاری قطره ای است که یکی از مزیت‌های آن، رساندن قطرات آب به پای گیاهان می‌باشد. بهره‌وری نوار تیپ در مقایسه با لوله‌های پلی اتیلن سخت و محکم، بسیار بیشتر است. خوب است بدانید که استفاده از نوار تیپ چندان دشوار نیست که نیاز داشته باشید به منابع متعدد مراجعه کنید. نوار تیپ دقیقا به یک صورت نیست. بسته به حجم آب و فشار خروجی آن، نوار تیپ به چندین دسته تقسیم می‌شود. نوار تیپ سطح زمین و نوار تیپ زیر زمینی، هر کدام مزیت خاص خودشان را دارند.

در نوع اول، بافت سبک‌تری دارند و در عین سبک بودن، در برابر آفتاب و حرارت زیاد می‌تواند مقاومت بیشتری داشته باشد. به همین خاطر، ارتفاع سطح خاک حاصلخیز افت پیدا نمی‌کند و به ریشه‌ی گیاه آسیبی وارد نمی‌شود. در مقابل، نوار تیپ زیر زمینی قدرت تحمل بیشتری در برابر ضربه‌های محکم و فشارهای مکانیکی سخت دارد. غیر از این دو مورد، دو نوع دسته بندی دیگر هم برای قطره چکان نوار تیپ می‌توان مشخص کرد. نوار آبیاری درزدار و نوار آبیاری پلاک‌دار با ساختار خاصی که دارند، مانع از افزایش فشار آب درون لوله‌های انتقال دهنده‌ی آب می‌شوند. چون با خارج شدن آب از کناره‌های قطره چکان‌ها از حجم آب درون لوله کاسته می‌شود و در نهایت، فشار آب خروجی تا حد زیادی کنترل می‌شود.

جهت خرید نوار تیپ آبیاری پلاک دار با قیمت عالی کلیک کنید

لیست لوازم آبیاری بارانی و کاربرد هر یک از آن‌ها در آبیاری

لوازم آبیاری قطره ای در کنار یکدیگر می‌توانند یک سیستم نوینی را برای آبیاری گیاهان ایجاد کنند. منبع آب، پمپاژ، لوله اصلی، لوله نیمه اصلی و لوله فرعی از مهم‌ترین اجزای سیستم آبیاری بارانی هستند که با کارایی خاص خود می‌توانند تمام زمین را آبیاری کنند. در اغلب زمان‌ها، جنس لوازم آبیاری بارانی از نوع پلی اتیلن بوده و بافت نرم و لطیفی دارند.

لوازم آبیاری بارانی در مقایسه با نوار تیپ، نیاز به دانش فنی دارند. برای نمونه دمای منبع آب باید از 20 درجه سانتی گراد تجاوز نکند. در صورتی که دمای آب بیشتر از این مقدار باشد، محصولات در مدت کوتاهی طراوت و شادابی منحصربه‌فرد خود را از دست می‌دهند. پمپاژ در کنار منبع آب می‌تواند فشار خروجی را تنظیم و تعدیل کند. تعدیل فشار خروجی آب با پمپاژ به گونه‌ی تفنگی یا کلاسیک است. در نوع کلاسیک، فشار آب کمتر است و در مقابل، فشار آب در گونه‌ی تفنگی خیلی بیشتر می‌باشد. در گونه‎ی تفنگی این احتمال وجود دارد که به ساقه و برگ گیاهان نازک و حساس لطمه‌های جدی و جبران ناپذیر وارد شود. به همین خاطر است که پمپاژ تفنگی آب چندان محبوبیت زیادی ندارد.

اجزای تشکیل دهنده شبکه آبیاری بارانی

شبکه آبیاری بارانی از سه نوع لوله پلی اتیلنی تشکیل شده است. لوله‌های اصلی، نیمه اصلی و فرعی در کنار هم می‌توانند سیستم آبیاری بارانی را تشکیل بدهند. همانطور که از نام لوله اصلی مشخص است، این نوع لوله یک وظیفه کلی دارد و آن، آبرسانی به تمامی قسمت‌های زمین می‌باشد. این نوع لوله‌ها در عمق 50 متری زمین به صورت عمود و ایستاده قرار می‌گیرند.

علاوه براین، شیر فلکه‌های آبیاری بر روی همین لوله‌های اصلی نصب و تعبیه می‌شوند. لوله‌های نیمه اصلی هم با انتقال آب از لوله اصلی می‌توانند تمامی نیازهای گیاهان و درختان را رفع کنند. وظیفه لوله‌های فرعی این است که آب جریان یافته در لوله‌های نیمه اصلی را به پای گیاه برسانند و جان دوباره‌ای به آن‌ها بدهند.

با لوله آنلاین ، بهترین قیمت‌ها را مال خود کنید.

شرکت انرژی سازان (loolehonline.com) با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در صنعت لوله و اتصالات، فعالیت خود را محدود به کسب و کار سنتی نکرده و فروشگاه لوله را با برند لوله آنلاین به عنوان با سابقه‌ترین فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات برپا کرده است تا به این ترتیب به عنوان مرجع معتبر در زمینه انواع لوله و اتصالات، در خدمت شما مشتریان عزیز باشد.

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

کیومرث نیازآذری توسط حفاظت اطلاعات قوه‌قضائیه دستگیر شد

چه کسی سرمایه‌ها را از بورس فراری داد؟

واکنش ترامپ به ترور شهید محسن فخری زاده

پنتاگون درباره ترور دانشمند هسته‌ای ایران اظهارنظر نکرد

واکنش اسرائیلی‌ها به ترور شهید فخری‌زاده

بیوگرافی محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای که ترور شد

خودداری دفتر نخست وزیر اسرائیل از اظهار نظر درباره ترور دانشمند هسته‌ای ایران

پیام تسلیت ظریف در پی ترور محسن فخری زاده

تحلیل تکنیکال شستا؛ پُرحاشیه‌ترین سهم این روز‌های بورس!

وزارت دفاع: محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای به درجه رفیع شهادت نائل گشت

تصاویری جدید از محل ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای

فیلم/اولین تصاویر از محل ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران

بازار ۲۰ میلیارد دلاری برق عراق برای ایران

علت ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای +عکس و فیلم

زهرا نعمتی کرونا گرفت

ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای +عکس و فیلم

فیلم/ سکانسی به‌یادماندنی از پرویز پورحسینی در فیلم باشو غریبه کوچک

حرکت بازار سرمایه با قدرت پول‌های جدید محتمل است/ صبوری و سهامداری؛ تکلیف سرمایه‌گذاران بورسی در مقطع کنونی

افراد با این گروه‌های خونی کمتر به کرونا مبتلا می‌شوند

فیلم / نجات جان نگهبان شیفت شب توسط یک کارتن خواب

اخراج به خاطر گرفتن عکس با مارادونا

سکه به کانال ۱۰ میلیون تومان برگشت

تیم بایدن آمریکای جدید را خواهد ساخت؟

آخرین آرزوی پرویز پورحسینی که برآورده نشد

کنترل نامحسوس پل‌های عابرپیاده

فیلم / سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز جمعه ۷ آذر ۹۹

زمان قرعه کشی خودرو‌های سایپا اعلام شد + جدول

واکسن ‌های کرونا در چه مرحله‌ای هستند؟

عکس/ ترامپ پوشک می‌پوشد؟

وارد موج چهارم کرونا می‌شویم؟

موانع حضور خودروسازان جهانی در ایران/ انحصار، مانع مشارکت برند‌ها با صنعت خودرو ایران

هزینه وام مسکن مجرد‌ها به زیر ۲۰ میلیون رسید

جزئیات تبادل زندانیان ایرانی و استرالیایی از زبان عراقچی

دارا سوم چه زمانی عرضه می‌شود؟

قرعه کشی طرح فروش مشارکت در تولید محصولات ایران خودرو

کنایه سنگین مهدی قایدی به پرسپولیسی‌ها + عکس